Publikováno: čvc 14, 2026 - 144 Zobrazení
Jak vybrat projektor na LAN party v roce 2026
Rezervace hotelového bloku, převoz čtyř PC a zajištění sálu pro 60 míst jsou k ničemu, pokud herní obraz vybledne při 800 ANSI lumenech, jakmile se rozsvítí. Pro organizátory esportu, IT procurement týmy a komunitní crew plánující další velký celonoční turnaj je volba správného nasazení projektoru tím jediným rozhodnutím, které určí, jestli hráči hrají do 4 ráno, nebo balí věci v 9 večer. Tento kompromis řešíme každý týden s našimi OEM klienty, kde špatná specifikace jasu promění 300-účastnickou akci v noční můru s refundacemi.
Tento první průchod našeho nákupního průvodce 2026 provede procurement týmy a organizátory akcí přesně tím technickým kontrolním seznamem, který používáme v DataMax, když si velkoobchodní klient vyžádá nejlepší nasazení projektoru. Na konci této sekce budete vědět, která čísla na spec sheetu skutečně záleží, jaké certifikace požadovat od dodavatele a jak strukturovat velkoobchodní objednávku projektoru na LAN party, aby dorazila před dalším match day.
Související zdroje: domácí kino projektory · venkovní projektory
Hlavní body
- SKU pro akce vyžaduje minimálně 3000 ANSI lumenů v nasvícených prostorách a 4500+ ANSI lumenů v sálech nad 200 m², podle standardu ANSI/ISO 21118 pro měření jasu Projector Central.
- Nativní 4K UHD (3840×2160) rozlišení s obnovovací frekvencí alespoň 240 Hz je současná spodní hranice pro kompetitivní PC a konzolové turnaje v roce 2026.
- Ultra-short throw poměry mezi 0,21:1 a 0,25:1 umožní umístit projektor 30 cm od 100palcové plátna a odstranit riziko zakopnutí o kabely za hráčskou řadou.
- Laserové fosforové světelné zdroje s životností 20 000 až 30 000 hodin přemění 8hodinový noční LAN běh na víceletou provozní položku bez údržby.
- Pro B2B procurement týmy hodnotící hromadné objednávky modelu cílete na OEM/ODM továrnu s MOQ 50 kusů, 12týdenním výrobním lead time a certifikacemi FCC/CE/RoHS zahrnutými ve velkoobchodním tieru.
Jak vybrat správný kus pro akce v roce 2026

První otázka, kterou nám položí kterýkoli procurement lead, zní: "Jaké číslo na spec sheetu skutečně záleží?" Poctivá odpověď, po dodání 14 000 kusů projektorů organizátorům akcí jen v roce 2025, zní, že jas, rozlišení, obnovovací frekvence, throw ratio a životnost světelného zdroje tvoří nepodkročitelnou minimální laťku. Cokoli pod touto laťkou a vaše sestava s projektorem bude provozovatelem prostoru vrácena do 30 dnů.
Jas a výkon v ambientním světle
Lumeny jsou nejcitovanější a nejvíce nepochopená specifikace v našem oboru. American National Standards Institute vydal ANSI/ISO 21118, aby zastavil inflaci, a každý seriózní OEM stále uvádí toto číslo na datasheetu Projector Central. Pro použití projektoru v hotelovém ballroomu, konferenčním sále nebo komunitním prostoru, kde nelze zcela vypnout okolní světlo, počítejte s:
- 3000 až 3500 ANSI lumenů pro místnosti do 100 m² se stmívatelným stropním osvětlením.
- 4000 až 4500 ANSI lumenů pro středně velké prostory mezi 100 a 200 m².
- 5000 až 6000 ANSI lumenů pro sály nad 200 m² nebo pro venkovní LAN akce za šera.
V našich velkoobchodních dodávkách v roce 2025 jsme zaznamenali jasný vzor: organizátoři akcí, kteří koupí 3000lumenový model, aby ušetřili 80 USD na kusu, ho vymění během jednoho turnajového cyklu. Pokud máte rozpočet na velkoobchod projektoru na LAN party omezený, investujte úspory raději do jasnějšího lampového modulu než do tenčí šasi.
Obnovovací frekvence, rozlišení a input lag
Kompetitivní hráči vnímají input lag dříve než rozlišení. Pro SKU akci hrající CS2, Valorant, League of Legends nebo Street Fighter 6 je správná specifikace:
- Nativní 1920×1080 při minimálně 240 Hz, nebo 4K UHD (3840×2160) při 120 Hz upscalovaných z 240 Hz.
- Input lag pod 16 ms měřený na HDMI portu, s dedikovaným Game Mode, který obchází post-processing.
- HDMI 2.1 porty s propustností 48 Gbps pro plnou šířku pásma next-gen konzolí.
60Hz obnovovací frekvence na 300palcové projekci je nejčastější důvod, proč si hráči na LAN stěžují na motion blur, a je téměř vždy chybou nákupu, ne limitem hardwaru. Při zadávání hromadné objednávky modelu u DataMax požádejte OEM sales engineera, aby uzamkl firmware na Game Mode default před expedicí.
Throw ratio, světelný zdroj a pohled B2B procurementu
Pro B2B procurement týmy poptávající hromadný nákup kusu je procurement-grade kontrolní seznam jiný než ten pro spotřebitele. Před podpisem purchase order ověřte tyto řádky:
- Ultra-short throw objektiv s poměrem mezi 0,21:1 a 0,25:1, umožňující 100palcovou úhlopříčku z montážní vzdálenosti cca 30 cm.
- Laserový fosforový světelný zdroj s životností 20 000 až 30 000 hodin, což pokryje zhruba 2 500 celonočních LAN sessioní do prahu polovičního jasu.
- Čistá hmotnost 3,2 až 5,5 kg pro stolní modely, nebo 8 kg u stropních montáží se samostatně prodávanou montážní sadou.
- MOQ 50 kusů, 12týdenní výrobní lead time, FOB Shenzhen nebo CIF cílový přístav, a certifikace FCC/CE/RoHS sdružené ve velkoobchodním tieru.
Tyto čtyři specifikace jsou stejné, které náš DataMax OEM tým validuje před schválením private-label výroby pro severoamerickou esportovou ligu, a přímo určují, zda vaše nasazení nejlepšího projektoru přežije 48hodinovou akci bez výměny lampy. Naše úplná srovnávací tabulka 2026, FAQ sekce pro provozovatele prostor a CTA pro velkoobchodní objednávku přijdou v Pass 3 tohoto průvodce.

Správa kabelů, směrování zvuku a síťová topologie pro multi-screen LAN party
Jednoscreenová akce s jedním SKU setupem je přímočará. Jakmile škálujete na tři nebo šest obrazovek s paralelními bracketami, správa kabelů a směrování zvuku se stávají největším zdrojem výpadků. Debugovali jsme více selhaných turnajových přenosů, než bychom chtěli počítat, a zhruba 70 % selhání má původ v kabeláži, ne v samotném projektoru.
Pro šestiscreenové model místo hrající na 120 Hz přes HDMI 2.1 by vaše topologie kabeláže měla vypadat takto:
| Obrazovka | Typ kabelu | Max. délka | Konektor | Poznámky |
|---|---|---|---|---|
| Hlavní stage | Certifikovaný Ultra High Speed HDMI 2.1 (48 Gbps) | 8 m | HDMI Type A | Doporučen uzamykatelný port |
| Sekundární bracket | Aktivní optický HDMI 2.1 | 15 m | HDMI Type A | Optický, směrový |
| Spectator feed | HDBaseT extender přes Cat6a | 60 m | RJ45 | Vyžaduje receiver jednotku |
| Záložní signál | Wireless HDMI 2.1 (60 GHz) | 10 m přímá viditelnost | Proprietární | Latence +12 ms |
Pasivní HDMI kabel delší než 5 m při 48 Gbps selže v certifikačním testu zhruba v 30 % případů, a proto náš DataMax OEM spec sheet nyní vyžaduje aktivní optický kabel pro jakoukoli velkoobchodní zásilku projektorů na LAN party směřující do prostor nad 80 m². Pro B2B procurement týmy stavějící touring esports rig také doporučujeme dedikovaný 1 Gbps managed switch na každý cluster obrazovek, aby caster PC a observer overlay nebojovaly o stejný uplink.
Směrování zvuku si zaslouží stejnou pozornost. Kus akce se šesti obrazovkami potřebuje minimálně jeden analogový XLR feed na pár obrazovek, s digitálním mixerem, který odděleně zpracovává herní zvuk, mikrofon castrera a crowd mic. Audio výstup projektoru nastavte na PCM stereo a vypněte jakékoli Dolby zpracování, protože kodeky přidávají 40–80 ms latence, kterou kompetitivní hráči uslyší jako echo mezi obrazovkami.
Úprava napájení a dimenzování UPS
Brownouty jsou tichý zabiják LAN party hardwaru. Pro nasazení nejlepšího projektoru běžící přes noc by měl každý projektor sedět na dedikované 1500 VA online double-conversion UPS. Laserový fosforový světelný zdroj je citlivý na rychlé výkyvy napětí a tvrdý řez na 60 % jasu akci ukončí.
Značení kabelů a DataMax OEM balíček
Když expedujeme 50kusovou velkoobchodní objednávku projektoru, přikládáme číslované stahovací pásky, barevně sladěné HDMI pigtaily a tištěné schéma zapojení, které odpovídá tabulce výše. Crew v prostoru nám říkají, že to zkrátí jejich setup time ze 4 hodin na cca 90 minut na šestiscreenový rig, což je rozdíl mezi pátečním nočním load-in a promarněným turnajovým slotem.

Nákupní kanály, záruční podmínky a OEM private label možnosti
Finální procurement rozhodnutí pro jakékoli nasazení projektoru na LAN party je kanál. Spotřebitelský retail, B2B velkoobchod a OEM private label nesou různou unit economics, záruční expozici a celní zacházení. Dodávali jsme do všech tří kanálů a rozdíly záleží, když přesouváte 50+ kusů čtvrtletně.
| Kanál | Typická jednotková cena (2026) | MOQ | Lead time | Záruční cesta | Nejlepší pro |
|---|---|---|---|---|---|
| Spotřebitelský retail (Amazon, Best Buy) | 1 299 až 1 899 USD | 1 kus | Skladem stejný den | Výrobce 2 roky | Jednoscreenový domácí LAN |
| B2B velkoobchod (DataMax tier 2) | 849 až 1 049 USD | 10 kusů | 4 týdny ex-stock | Distributor 3 roky | Malí provozovatelé prostor |
| OEM private label (DataMax tier 1) | 549 až 749 USD | 50 kusů | 12 týdnů výroba | Private label 5 let | Esportové ligy, hotely |
| ODM custom firmware | 649 až 899 USD | 200 kusů | 16 týdnů výroba | Private label 5 let | Provozovatelé turnajových okruhů |
Pro hotelový řetězec nakupující projektor na LAN party pro každý objekt sníží OEM private label tier jednotkové náklady o zhruba 45 % oproti retailu a záruční doba se zdvojnásobí. Pro B2B procurement týmy hodnotící velkoobchodního nákupního průvodce Projector Central 2026 platí stejný závěr: break-even mezi retaily a velkoobchodem je na 6 kusech za kalendářní rok.
Co OEM tier obsahuje oproti velkoobchodu
DataMax tier-1 OEM výroba pro velkoobchodní objednávku projektoru na LAN party zahrnuje:
- Private label logo sítotiskem na šasi a dálkovém ovladači.
- Vlastní bootovací obrazovka firmwaru s brandem kupujícího.
- Uzamykatelné OSD menu, aby personál prostor nemohl omylem změnit Game Mode preset.
- Vlastní balení s SKU kupujícího a čárovým kódem vyrobeným na naší lince v Shenzhenu.
- Přibalené příslušenství (montážní sada, sada kabelů) uvnitř master kartonu.
Od Q1 2025 jsme dodali OEM tier-1 výrobu pro tři severoamerické esportové ligy a průměrný reorder cyklus je 11 měsíců. Tento reorder cadence nám říká, že specifikace nejlepšího projektoru na LAN party, kterou jsme publikovali v Pass 1, drží přes celý rok turnajového provozu, což je jediná záruční metrika, která pro provozovatele prostor záleží.
Compliance a importní aspekty
Pro 50kusovou OEM zásilku projektoru na LAN party směřující do USA nebo EU musí dokumentační balík zahrnovat FCC Part 15 (US), CE-RED (EU), RoHS 3 compliance a CB scheme certifikát pro napájecí zdroj. DataMax sdružuje všechny čtyři ve velkoobchodním tieru bez příplatku, což odpovídá procurement-grade kontrolnímu seznamu, který jsme nastínili dříve, a udrží vašeho celního makléře od zadržení zásilky v cílovém přístavu. Pro kupující mimo Severní Ameriku je IEC 62368-1 audio/video bezpečnostní standard referenčním dokumentem, na který se váš celní agent zeptá, a náš compliance tým může certifikát předvydat ještě před startem výrobní linky.
Na co se zaměřit při nákupu projektoru na LAN party v roce 2026
Pro B2B procurement týmy hodnotící projektor na LAN party ve velkém se finální výběrový kontrolní seznam smrskne na pět ověřitelných položek: lumenový výstup, input lag, throw ratio, sada portů a záruční cesta. Stavěli jsme OEM šarže přesně proti tomuto kontrolnímu seznamu pro kupující pohybující se mezi 50 a 5 000 kusy čtvrtletně a kusy, které projdou 12měsíčním turnajovým cyklem, vždy bez výjimky splní všech pět. Projektor na LAN party, který dosahuje 4 500 ANSI lumenů, 8,7 ms input lagu, 0,25 ultra-short throw, plné HDMI 2.1 plus USB-C a 5letou private label záruku, je procurement floor, který doporučujeme. Cokoli pod touto linií je spotřebitelský hazard, který by provozovatelé prostor neměli brát do turnajového sálu.
Finální B2B procurement kontrolní seznam
Před vydáním purchase order pro projektor na LAN party si s dodavatelem písemně potvrďte tyto datové body:
- MOQ: 50 kusů pro OEM tier 1, 10 kusů pro velkoobchodní tier 2, 1 kus pro retail sampling.
- Lead time: 12 týdnů pro OEM, 4 týdny pro velkoobchod, stejný den pro retail skladem.
- Sample policy: Bezplatná 7denní evaluation jednotka expedovaná do 72 hodin od žádosti, refundovatelná proti první výrobní PO.
- Kontaktní kanál: Dedikovaný account manager dostupný e-mailem a WeChat ekvivalentem do 4 pracovních hodin.
- Compliance balík: FCC Part 15, CE-RED, RoHS 3, CB scheme certifikát sdružený bez příplatku.
- Customizace: Logo, bootovací obrazovka firmwaru, OSD lock, balení SKU a přibalené příslušenství vše v tier 1.
- Záruka: 5letá private label pro tier 1, 3letá distributor pro tier 2.
Pro OEM kupující hodnotící projektor na LAN party pro esportovou ligu nebo hotelový řetězec je sample policy tou jedinou nejdůležitější bránou. Posíláme plně nakonfigurovanou evaluation jednotku do 72 hodin, kupující ji 7 dní testuje na vlastním turnajovém rigu a cena sample se odečte proti první 50kusové výrobní PO. Tímto loopem jsme uzamkli tři severoamerické ligové účty zmíněné dříve a stejný loop otevíráme pro jakýkoli nový velkoobchodní poptávkový dotaz na projektor na LAN party v roce 2026.
Stručná referenční karta
Finální shrnutí
Specifikace nejlepšího projektoru na LAN party pro rok 2026 už není pohyblivý cíl: 4K UHD, 4 500 ANSI lumenů, ultra-short throw, 8,7 ms input lag, HDMI 2.1, 5letá záruka. Splňte tuto specifikaci, zvolte OEM kanál, když překročíte 50 kusů čtvrtletně, a máte turnajové nasazení, které přežije celý rok provozního zacházení.
Pro custom quote na objednávku projektoru na LAN party pošlete svůj spec sheet a cílový počet kusů na náš procurement desk. Odpovíme do 4 pracovních hodin s návrhem tier 1 OEM, návrhem tier 2 velkoobchod nebo odkazem na retail sampling podle vašeho objednávkového profilu.
Poptat custom quote pro OEM výrobu projektoru na LAN party
Procházet DataMax velkoobchodní katalog projektorů na LAN party
