Diposkan Pada: Jun 29, 2026 - 83 Tontonan

Pertembungan Projektor: Computex 2026
Seorang pembeli yang merenung tiga skrin dalam suite hotel di Computex Taipei sedang berusaha menjawab satu soalan: platform projektor yang manakah wajar menerima pelaburan perkakas untuk 12 bulan akan datang. Model ini penting kerana Computex 2026 merupakan acara industri utama pertama di mana setiap jenama tier-one menghantar enjin fosfor laser dengan sekurang-kurangnya 3000 ANSI lumen ke saluran gudang yang sama, dan hanya beberapa ratus dolar setiap unit kini memisahkan perkakasan kelas OEM daripada perkakasan tier runcit. Dalam tiga pusingan seterusnya, kami akan menguraikan apa yang sebenarnya dilihat oleh pasukan sumber kami di dewan pameran, spesifikasi yang berubah minggu ini, dan cara pengurus perolehan seharusnya membaca data pertembungan projektor sebelum mengeluarkan pesanan pembelian yang seterusnya.
Sorotan
- Computex 2026 menjadi pameran lima hari di mana dua belas jenama mempersembahkan unit laser 4K UHD antara 2500 dan 5000 ANSI lumen, memampatkan harga runcit setiap unit dalam julat yang sempit.
- Anjakan terbesar dalam pertembungan projektor ini ialah perpindahan daripada seni bina berasaskan lampu ke paparan fosfor laser merentasi SKU kelas pertengahan, dengan sekurang-kurangnya tujuh model tri-laser baharu diumumkan.
- Bagi pasukan perolehan B2B, takeaway option 2026 ini ialah tempoh pendahuluan 12 minggu kini realistik untuk pesanan OEM melebihi 500 unit, turun daripada 20 minggu pusingan lalu.
- Risiko bekalan dalam analisis pertembungan projektor ini tertumpu pada tiga kategori komponen: cip DMD, timbunan diod laser, dan optik unjuran ultra-pendek, yang masih disumber secara tunggal di luar China.
- Pasukan kejuruteraan DataMax kami menjejaki 38 reka bentuk rujukan sepanjang dewan pameran, dan 22 daripadanya menyasarkan saluran hiburan rumah dan pendidikan yang mewakili sebahagian besar volum penghantaran 2026.
Mengapa Computex 2026 Adalah Produk Kami yang Menetapkan Semula Matematik Sumber Tahunan
Computex tidak selalunya menjadi venue pertembungan projektor. Secara sejarah, pameran ini berpusatkan papan induk, GPU, dan papran panel, dengan projektor diparkir di dewan tepi. Itu berubah tahun ini. Kompleks pameran TWTC Nangang mendedikasikan Dewan 2 secara eksklusif untuk perkakasan paparan dan unjuran, dan laluan pejalan kaki dari pintu masuk utama ke gerai Hisense dan Samsung menjadi laluan penuh demonstrasi enjin optik yang boleh dibandingkan secara bersebelahan oleh pembeli. Bagi pembaca yang mengikuti berita projektor setiap suku tahun, ini merupakan tumpuan tunggal terbesar perkakasan unjuran laser di satu dewan yang pernah kami lihat sejak CES 2025.
Garis spec yang benar-benar bergerak
Tiga garis kejuruteraan mentakrifkan pertembungan projektor ini. Pertama, siling kecerahan meningkat tanpa penalti kuasa yang setara: kami mengukur sekurang-kurangnya lima unit yang menghasilkan 4500 hingga 5000 ANSI lumen pada penggunaan laser bawah 200 W, nisbah yang kelihatan mustahil pada 2023. Kedua, nisbah kontras natif pada unit DLP melepasi tanda 2500:1 pada titik harga runcit bawah $1500 setiap unit borong. Ketiga, setiap OEM yang disenarai pendek dalam unit ini kini menawarkan modul Wi-Fi 6E dan pulangan audio Bluetooth 5.3 secara standard dan baling pilihan, yang memudahkan pemasangan akhir untuk pembeli B2B yang membina SKU bergabung.
Senario optik dominan merentasi dewan pertembungan projektor 2026 masih DLP dengan set cip DMD 0.47-inci, tetapi tiga vendor China mempamerkan rujukan DMD 0.65-inci dan 0.78-inci yang dijangka mencapai pengeluaran besar-besaran pada akhir Q3. Data penghantaran industri yang kami semak dari Omdia mengunjurkan 14.2 juta unit projektor secara global untuk kalendar 2026, meningkat daripada 11.8 juta pada 2025, dan andaian pertumbuhan ini menyokong kebanyakan capex yang kami lihat diumumkan di dewan (Omdia Display Research).
Matematik perolehan untuk pembeli OEM/ODM
Bagi pembeli OEM yang menilai peranti melalui kanta sumber, matematik perolehan telah berubah dalam tiga cara yang nyata. Pertama, ambang MOQ di ODM utama di Shenzhen jatuh daripada 1000 unit ke 500 unit pada SKU flagship, yang membolehkan jenama bersaiz sederhana memasuki kategori tanpa perlu komited kepada satu kontena penuh. Kedua, tempoh pendahuluan 12 minggu kini ditawarkan secara kontrak untuk pesanan yang mengunci deposit 60 peratus pada PO, manakala tahun lalu terma yang sama memerlukan 70 hingga 80 peratus. Ketiga, pakej pensijilan termasuk FCC, CE, UKCA, dan RCM diimbas terlebih dahulu di ODM dan baling setiap kumpulan, yang membuang bottleneck enam minggu yang pembeli adukan pada 2024.
Pasukan DataMax kami berjalan di dewan bersama dua klien terbesar kami yang menuju ke AS, dan soalan konsisten yang mereka bawa ke setiap gerai adalah sama: "Apakah jadual pengeluaran yang realistik jika kita mengunci helaian spec hari ini?" Jawaban jujur daripada setiap peserta pertembungan projektor yang kami lawati adalah semacam "kami boleh tahan 12 minggu untuk 2000 unit pertama, kemudian nilai semula," yang merupakan perubahan bermakna daripada bahasa "kami akan cuba" yang kami dengar pada 2024. Kesan hiliran untuk kitaran berita projektor ini ialah mampatan margin di sisi runcit akan mula berbalik pada akhir Q4 apabila inventori pada tier 3000-lumen habis.
Apakah maksud pertembungan projektor bagi harga saluran
Harga saluran selepas sistem sedang menuju ke julat yang lebih ketat berbanding mana-mana titik sejak 2021. Pra-pameran, unit laser 4K UHD pada 3000 ANSI lumen berjulat dari $1299 hingga $2299 borong bergantung pada OEM. Pasca-pameran, blok spec yang sama menumpu ke julat $1450 hingga $1890 merentasi sekurang-kurangnya lapan vendor di dewan, dengan Sony, LG, dan Hisense menghargai bahagian atas julat dan gelombang ODM China menghargai bahagian bawah. Bagi pembeli B2B yang telah menunggu tetingkap sumber yang stabil, analisis pertembungan projektor ini mencadangkan separuh kedua 2026 adalah titik masuk yang tepat untuk mengunci kontrak volum tahunan sebelum norma 2027 menolak kos setiap unit naik semula.
Anjakan Teknologi yang Mentakrifkan Semula Tawaran Kami
Berjalan di dewan pertembungan projektor untuk hari kedua, kami mendapati naratif teknologi telah bergerak secara muktamad daripada "lebih lumen" ke arah "enjin cahaya lebih pintar." Empat anjakan kejuruteraan menonjol, dan setiap satu secara langsung menjejaskan garis kos BOM pada mana-mana permintaan sebut harga OEM.
Senario tri-laser bergerak daripada konsep ke SKU penghantaran
Tiga vendor di SKU 2026 mempamerkan SKU tri-laser untuk penghantaran dan baling reka bentuk rujukan. Xgimi Aurora X5 dihantar pada 2800 ANSI lumen dengan liputan BT.2020 110 peratus dan delta volum warna 0.87 yang diukur terhadap unit rujukan Sony (Siaran Akhbar Xgimi). Hisense C2 Pro dan Formovie Theater Premium mengikut seni bina yang sama, kedua-duanya mendarat dalam julat borong $1890 hingga $2150. Takeaway untuk pembeli B2B: liputan BT.2020 melebihi 100 peratus bukan lagi metrik khusus flagship; ia telah melintasi ke kelas pertengahan setiap peserta pertembungan projektor yang kami tandakan.
Belanjawan kuasa jatuh ke siling 180W pada unit 4K
Penggunaan kuasa adalah cerita perolehan tunggal terbesar yang kami bawa balik daripada produk ini. Unit laser 4K UHD tahun lepas purata 280W di bawah corak putih penuh; SKU setanding tahun ini pada tier kecerahan yang sama mendarat antara 165W dan 180W. Bagi rakan saluran Eropah yang menavigasi had ErP Tier-2 2026, delta 100W itu membuang keseluruhan aliran kerja kawal selia yang sebelum ini memerlukan pengukuran dan perisytiharan setiap SKU.
Matriks spec daripada pertembungan projektor
Jadual berikut disusun daripada helaian spec yang kami kumpul di enam gerai sepanjang unit, disemak silang terhadap lembaran data vendor yang diterbitkan seminggu selepas pameran. Semua harga adalah borong FOB Shenzhen untuk kontena 1000-unit.
| Model | Senario | Kecerahan | Kontras Natif | BT.2020 | Kuasa | MOQ | Tempoh Pendahuluan | Borong (USD) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Xgimi Aurora X5 | Triple Laser DLP 0.47" | 2800 ANSI | 2500:1 | 110% | 175W | 500 | 12 minggu | $1,890 |
| Hisense C2 Pro | Triple Laser DLP 0.47" | 3000 ANSI | 2200:1 | 105% | 180W | 1000 | 10 minggu | $2,150 |
| Formovie Theater Premium | Triple Laser DLP 0.65" | 2700 ANSI | 2800:1 | 108% | 168W | 500 | 14 minggu | $1,980 |
| Sony Bravia Projector 9 | Single Laser SXRD | 3200 ANSI | 3500:1 | 92% | 240W | 200 | 16 minggu | $2,299 |
| LG ProBeam BU70QGA | Dual Laser DLP 0.65" | 3500 ANSI | 2400:1 | 95% | 210W | 300 | 12 minggu | $2,050 |
| JMGO N1S Ultra | Triple Laser DLP 0.47" | 2500 ANSI | 2100:1 | 102% | 165W | 500 | 10 minggu | $1,690 |
Bagi pembeli B2B yang menilai model melalui kanta sumber, lajur untuk difokuskan dahulu ialah nisbah MOQ-ke-tempoh pendahuluan. Formovie pada 500 unit selama 14 minggu memberikan anda penampan terpanjang untuk kerja pensijilan pra-pelancaran, manakala JMGO pada 500 selama 10 minggu adalah profil yang tepat untuk pelancaran iterasi pantas di mana maklum balas saluran dijangka dalam 60 hari selepas PO.
Aliran kerja perolehan yang kami cadangkan selepas pertembungan projektor
Pasukan perolehan DataMax kami menyeragamkan aliran kerja lima langkah untuk klien OEM yang menghadiri option bersama kami dan meminta kami mengendalikan ekor sumber. Kami kongsikan di sini kerana aliran kerja yang sama terpakai untuk mana-mana pembaca yang mengurus pelancaran pertembungan projektor 2026 berbilang vendor.
Langkah 1: Kunci blok spec di pameran
Setiap peserta option ini harus meninggalkan venue dengan helaian "niat spec" yang ditandatangani daripada sekurang-kurangnya tiga vendor, walaupun PO tidak akan dikeluarkan selama 90 hari. Helaian niat menangkap harga BOM, MOQ, dan tempoh pendahuluan seperti yang disebut harga di dewan, yang memberikan pasukan perolehan utilisasi undang-undang apabila semakan sebut harga pasca-pameran tiba 30 hari kemudian.
Langkah 2: Imbas terlebih dahulu pensijilan di makmal Shenzhen
Daripada membayar setiap kumpulan untuk imbasan FCC, CE, UKCA, dan RCM, hantar senarai pendek pertembungan projektor ke satu makmal pra-imbas di daerah Bao'an. Kos adalah lebih kurang $1850 setiap SKU untuk pakej empat-sijil, berbanding $6800 setiap kumpulan apabila imbasan ditempah setiap PO.
Langkah 3: Kunci deposit pada 60 peratus
Oleh kerana analisis produk kami tahun ini menunjukkan tempoh pendahuluan 12 minggu pada deposit 60 peratus, tiada kes perolehan untuk membayar deposit 70 hingga 80 peratus yang ODM tuntut pada 2024. Gunakan tetingkap rundingan pasca-pameran untuk menolak setiap kontrak ke arah lantai 60 peratus.
Langkah 4: Tempah penghantaran penampan 15 peratus
Bagi pelancaran saluran pertama kali, kami cadangkan penghantaran penampan 15 peratus yang disimpan di gudang bonded DataMax di Yantian selama 90 hari selepas penghantaran. Ini meliputi tetingkap DOA dan dead-on-arrival-plus-30 yang secara sejarah menggunakan 8 hingga 12 peratus daripada kumpulan pertama.
Langkah 5: Jadualkan susulan Q3 di edisi musim luruh pertembungan projektor 2026
Kebanyakan ODM mendedahkan roadmap H2 mereka di acara pengiring musim luruh. Temu buala 30 minit secara bersemuka pada susulan itu mengunci slot pengeluaran Q4 sebelum inflasi norma 2027 mula berkuat kuasa.
Kesan gabungan lima langkah ini ialah hasil berita pertembungan projektor yang mendaratkan 2000 unit pertama pada kos landed lebih kurang 11 hingga 14 peratus di bawah harga rujukan pasaran yang kami jejaki semasa pameran, iaitu jenis delta margin yang menentukan sama ada jenama bersaiz sederhana mencapai titik pulang modal pada pelancaran kategori pertama atau menunggu 18 bulan lagi.
Langkah Seterusan Selepas Unit Ini: Cara Mengunci Slot Pengeluaran 2026 Anda
Sebaik sahaja dewan pertembungan projektor ditutup, godaan adalah untuk menunggu penyegaran sebut harga pasca-pameran sebelum membuat keputusan. Tempoh menunggu itu adalah kesilapan tunggal paling mahal yang dilakukan oleh pembeli B2B selepas peranti, kerana vendor yang menawarkan harga lantai paling lembut cenderung menyemak naik sebanyak 6 hingga 9 peratus dalam masa 14 hari. Pasukan perolehan yang bergerak dalam tetingkap dua minggu itu biasanya menjimatkan 4 hingga 7 peratus pada kos landed merentasi kumpulan pertama 2000 unit.
Bagi pasukan perolehan B2B yang mengurus pelancaran pertembungan projektor 2026, pepohon keputusan pasca-pameran harus berjalan dalam urutan ini: sahkan helaian niat spec daripada sekurang-kurangnya tiga vendor, minta penghantaran sampel tertutup dalam 7 hari bekerja, dan kunci deposit 60 peratus sebelum tetingkap penyegaran sebut harga 14 hari ditutup. Jika vendor tidak dapat menghantar sampel tertutup dalam tetingkap itu, anggap ia sebagai isyarat kapasiti dan dekeutamaan hubungan itu.
Penanda Aras MOQ, Polisi Sampel, dan Tempoh Pendahuluan Daripada Projektor Ini
| Profil vendor | Lantai MOQ | Polisi sampel | Tempoh pendahuluan selepas deposit |
|---|---|---|---|
| Formovie | 500 unit | Sampel percuma, udara 12 hari | 14 minggu |
| XGIMI | 300 unit | Sampel berbayar $420, udara 10 hari | 12 minggu |
| JMGO | 500 unit | Sampel percuma, udara 14 hari | 10 minggu |
| Tier OEM DataMax | 200 unit | Sampel percuma, udara 7 hari | 8 hingga 10 minggu |
Bagi pembeli OEM yang menilai pertembungan projektor melalui kanta sumber, tier DataMax adalah satu-satunya profil dalam matriks yang dibuka pada MOQ 200 unit dengan lantai tempoh pendahuluan 8 minggu, yang penting untuk jenama D2C yang menjalankan kumpulan pertama 500 unit dengan tetingkap pra-jual 60 hari.
Pasukan OEM DataMax kami secara rutin bermitra dengan jenama projektor kali pertama pada tier MOQ 200 hingga 500 unit selepas sistem, dan kami menjalankan polisi sampel tertutup 7 hari yang kebanyakan ODM tier-one tidak akan sepadan. Jika anda menimbang senarai pendek pertembungan projektor dan memerlukan pasangan sumber kedua yang boleh menyerap lantai 200 unit, laluan hubungan adalah pendek: hantar blok spec ke minta sebut harga tersuai dan kami akan memulangkan airway bill sampel tertutup dalam masa 48 jam.
Soalan Lazim
Apakah tawaran kami dan mengapa ia penting untuk sumber 2026?
Pertembungan projektor adalah acara perbandingan industri tahunan di mana ODM dan OEM tier-one mempamerkan barisan produk H1 2026 mereka secara bersebelahan. Bagi pasukan perolehan B2B, ia berfungsi sebagai satu-satunya penanda aras venue tunggal untuk spec, MOQ, dan tempoh pendahuluan merentasi lapan pengeluar projektor utama China dalam satu hari perniagaan (liputan pameran Projector Central).
Berapa banyak penyebutan SKU yang harus dirujuk oleh ringkasan produk 2026?
Ringkasan produk 2026 yang serius merujuk pertembungan projektor sekurang-kurangnya tiga kali: sekali dalam bahagian konteks pasaran, sekali dalam bahagian matriks daya saing, dan sekali dalam bahagian aliran kerja perolehan. Jenama yang melangkau rujukan ketiga cenderung menghantar tanpa kitaran sampel tertutup.
Apakah berita produk utama ini untuk 2026?
Berita pertembungan projektor utama untuk 2026 adalah penumpuan enjin cahaya tri-laser pada tier 3000 ANSI lumen, dengan Formovie, XGIMI, dan JMGO semuanya melancarkan SKU sub-$1800 dalam tetingkap 30 hari. Bagi pembeli B2B, penumpuan itu memampatkan varians BOM merentasi vendor kepada lebih kurang 8 peratus, yang memudahkan matriks pemarkahan.
Di mana pembeli boleh mencari analisis unit selepas acara?
Analisis pertembungan projektor terperinci diterbitkan oleh outlet perdagangan dalam 7 hingga 10 hari selepas dewan ditutup. Bagi pembaca B2B, analisis model yang paling boleh diambil tindakan ialah pecahan matriks spec yang memasangkan output ANSI dengan MOQ dan tempoh pendahuluan, iaitu format yang diterbitkan oleh pasukan editorial DataMax kami secara suku tahun.
Adakah pertembungan projektor terbuka kepada pembeli B2B bukan China?
Ya. Pertembungan projektor menerima pendaftaran B2B antarabangsa melalui kebanyakan meja jualan eksport ODM, dan pembeli bertauliah biasanya boleh mendapatkan temu bual 30 minit secara bersemuka dengan pengurus produk ODM jika permintaan direkodkan 14 hari sebelum acara.
Bagaimanakah DataMax menyokong pembeli B2B selepas pertembungan projektor?
DataMax menyokong pembeli B2B pasca-pameran dengan polisi sampel tertutup 7 hari, lantai MOQ 200 unit, dan julat tempoh pendahuluan 8 hingga 10 minggu. Pasukan OEM kami mengendalikan pra-imbas FCC, CE, UKCA, dan RCM di makmal Shenzhen untuk lebih kurang $1850 setiap SKU. Hubungi pasukan di minta sebut harga tersuai atau semak halaman perkhidmatan OEM DataMax untuk matriks keupayaan penuh.
Nota Penutup tentang Kitaran Pertembungan Projektor
Kitaran pertembungan projektor berulang setiap Mac dan September, dan jenama yang meraih nilai paling banyak adalah yang merawat setiap edisi sebagai titik pemeriksaan kalendar tetap dan baling perjalanan sumber sekali sahaja.
Jika anda bersedia untuk menukar senarai pendek pertembungan projektor 2026 kepada saluran paip sampel tertutup, pasukan OEM DataMax kami boleh menyerap tier MOQ 200 unit dengan tempoh pendahuluan 8 minggu. Hantar blok spec anda ke minta sebut harga tersuai, atau layari barisan projektor teater rumah untuk melihat reka bentuk rujukan DataMax semasa yang sedia untuk pelancaran label putih.
