En kjøper som stirrer på tre skjermer i en hotellsuite på Computex Taipei prøver å svare på ett spørsmål: hvilken projektorplattform fortjener de neste 12 månedene med

Lagt ut: jun 29, 2026 - 96 Visninger

Projektortreff: Computex 2026

Messehall med flere stands og besøkende

Projektorduell: Computex 2026

En innkjøper som stirrer på tre skjermer i en hotellsuite under Computex Taipei prøver å besvare ett spørsmål: hvilken projektorplattform fortjener de neste 12 månedene med verktøyinvesteringer. Modellen betyr noe fordi Computex 2026 er den første store bransjesamlingen der hvert Tier 1-merke sender laserfosfor-motorer med minst 3000 ANSI lumen inn i de samme lagerkanalene, og bare noen hundre dollar per enhet skiller nå OEM-klasse maskinvare fra detaljhandelsnivå maskinvare. I løpet av de tre neste gjennomgangene bryter vi ned hva innkjøpsteamet vårt faktisk så på messedekket, hvilke spesifikasjoner som beveget seg denne uken, og hvordan innkjøpssjefer bør lese projektortreff-dataene før de utsteder den neste bestillingen.

Høydepunkter

  • Computex 2026 ble et fem dager langt utstillingsvindu der tolv merker viste 4K UHD laserenheter mellom 2500 og 5000 ANSI lumen, og presset detaljhandelspris per enhet inn i et smalt bånd.
  • Det største skiftet i denne projektortreff var overgangen fra lampebaserte arkitekturer til laserfosfor-visning i mellomklasse-SKU-er, med minst syv nye trippel-laser-modeller kunngjort.
  • For B2B-innkjøpsteam er dette Computex 2026-budskapet at 12 ukers leveringstid nå er realistisk for OEM-bestillinger over 500 enheter, ned fra 20 uker forrige syklus.
  • Leveringsrisiko i denne projektortreff-analysen sentrerer seg rundt tre komponentkategorier: DMD-brikker, laserdiode-stabler og ultrakortkast-optikk, alle fortsatt enkeltkilde utenfor Kina.
  • DataMax-ingeniørteamet vårt sporet 38 referansedesign over messedekket, og 22 av dem retter seg mot hjemmeunderholdnings- og utdanningskanalene som utgjør hoveddelen av 2026 forsendelsesvolum.

Hvorfor Computex 2026 er produktinnsikten som tilbakestiller årets innkjøpsmatematikk

Computex har ikke alltid vært et projektortreff-arrangement. Historisk sett har messen vært sentrert rundt hovedkort, GPU-er og paneldisplay, med projektorer parkert i en sidehall. Det endret seg i år. TWTC Nangang-utstillingskomplekset dedikerte Hall 2 utelukkende til display- og projeksjonsmaskinvare, og gangveien fra hovedinngangen til Hisense- og Samsung-standene ble en prøvelse av optisk motor-demoer som innkjøpere kunne sammenligne side om side. For lesere som følger projektor-nyhetene hvert kvartal, var dette den største enkeltgulv-konsentrasjonen av laserprojeksjonsmaskinvare vi har sett siden CES 2025.

Spesifikasjonslinjene som faktisk beveget seg

Tre ingeniørlinjer definerte denne projektortreff. For det første steg takhøyden for lysstyrke uten proporsjonal strømstraff: vi målte minst fem enheter som leverte 4500 til 5000 ANSI lumen med under 200 W laserforbruk, et forhold som ville sett umulig ut i 2023. For det andre krysset native kontrastforhold på DLP-enheter 2500:1-merket til detaljhandelspriser under $1500 per enhet engros. For det tredje tilbyr hvert shortlistet OEM i denne omgangen nå en Wi-Fi 6E-modul og Bluetooth 5.3 lydretur som standard fremfor valgfritt, noe som forenkler sluttmontering for B2B-innkjøpere som bygger buntede SKU-er.

Den dominerende optiske arkitekturen over projektortreff 2026-gulvet var fortsatt DLP med 0,47-tommers DMD-brikkesett, men tre kinesiske leverandører demonstrerte 0,65-tommers og 0,78-tommers DMD-referanser som bør nå masseproduksjon sent i Q3. Bransjens forsendelsesdata vi gjennomgikk fra Omdia projiserer 14,2 millioner projektorenheter globalt for kalenderåret 2026, opp fra 11,8 millioner i 2025, og denne vekstforutsetningen underbygger det meste av kapitalutgiftene vi så kunngjort på gulvet (Omdia Display Research).

Innkjøpsmatematikk for OEM/ODM-kjøpere

For OEM-kjøpere som evaluerer enheten gjennom en innkjøpslinse, har innkjøpsmatematikken endret seg på tre konkrete måter. For det første falt MOQ-terskler hos de store ODM-ene i Shenzhen fra 1000 enheter til 500 enheter på flaggskip-SKU-er, noe som lar mellomstore merker gå inn i kategorien uten å forplikte seg til en full container. For det andre tilbys 12 ukers leveringstid nå kontraktsmessig på bestillinger som låser 60 prosent innskudd ved PO, mens de samme vilkårene i fjor krevde 70 til 80 prosent. For det tredje blir sertifiseringspakker inkludert FCC, CE, UKCA og RCM forhåndsskannet hos ODM-ene i stedet for per batch, noe som fjerner en seks ukers flaskehals som innkjøpere klaget over i 2024.

DataMax-teamet vårt gikk gulvet med to av våre største USA-orienterte kunder, og det konsistente spørsmålet de brakte til hver stand var identisk: "Hva er den realistiske produksjonsplanen hvis vi låser spesifikasjonsarket i dag?" Det ærlige svaret fra hver projektortreff-kandidat vi besøkte var en eller annen versjon av "vi kan holde 12 uker for de første 2000 enhetene, deretter revurdere," noe som er en meningsfull endring fra "vi skal prøve"-språket vi hørte i 2024. Effekten nedstrøms for denne projektor-nyhetssyklusen er at marginpresset på detaljhandelssiden vil begynne å reversere sent i Q4 ettersom varelageret på 3000-lumen-nivået tømmes.

Hva projektortreff betyr for kanalprising

Kanalprising etter systemet er på vei mot et strammere bånd enn på noe tidspunkt siden 2021. Før messen varierte 4K UHD laserenheter ved 3000 ANSI lumen fra $1299 til $2299 engros avhengig av OEM. Etter messen konvergerte den samme spesifikasjonsblokken til et $1450 til $1890-område på tvers av minst åtte leverandører på gulvet, med Sony, LG og Hisense som prissetter toppen av båndet og en bølge av kinesiske ODM-er som prissetter bunnen. For B2B-kjøpere som har ventet på et stabilt innkjøpsvindu, antyder denne projektortreff-analysen at andre halvdel av 2026 er det rette inngangspunktet for å låse årlige volumbestillinger før 2027-normen presser prisen per enhet opp igjen.

Teknologiske skift som omdefinerte tilbudet vårt

Da vi gikk projektortreff-gulvet den andre dagen, la vi merke til at teknologifortellingen hadde beveget seg avgjørende bort fra "flere lumen" og mot " smartere lysmotorer." Fire ingeniørskift utpekte seg, og hver av dem påvirker direkte BOM-kostnadslinjen på enhver OEM-tilbudsforespørsel.

Trippel-laser-arkitekturer gikk fra konsept til sendt SKU

Tre leverandører ved Computex 2026 viste sendte trippel-laser-SKU-er i stedet for referansedesign. Xgimi Aurora X5 sendes ved 2800 ANSI lumen med 110 prosent BT.2020-dekning og et målt 0,87 fargevolumdelta mot en Sony-referanseenhet (Xgimi Pressemelding). Hisense C2 Pro og Formovie Theater Premium fulgte samme arkitektur, begge landet i $1890 til $2150 engros-båndet. Budskapet for B2B-kjøpere: BT.2020-dekning over 100 prosent er ikke lenger et flaggskip-only-mål; det har krysset inn i mellomnivået til hver projektortreff-kandidat vi benchmarket.

Strømbudsjettene falt til 180W-tak på 4K-enheter

Strømforbruk var den største enkeltstående innkjøpshistorien vi tok med oss fra dette produktet. Fjorårets 4K UHD laserenheter hadde et gjennomsnitt på 280W under fullt hvitt mønster; årets sammenlignbare SKU-er på samme lysstyrkenivå landet mellom 165W og 180W. For europeiske kanalpartnere som navigerer 2026 ErP Tier-2-grensene, fjerner det 100W-deltaet en hel regulatorisk arbeidsstrøm som tidligere krevde per-SKU-måling og erklæring.

Spesifikasjonsmatrise fra projektortreff

Følgende tabell er sammenstilt fra spesifikasjonsarkene vi samlet inn ved seks stands under Computex 2026, kryssjekket mot leverandørdatablader publisert uken etter messen. All prising er engros FOB Shenzhen for en 1000-enhets container.

ModellArkitekturLysstyrkeNative kontrastBT.2020StrømMOQLeveringstidEngros (USD)
Xgimi Aurora X5Trippel Laser DLP 0,47"2800 ANSI2500:1110%175W50012 uker$1,890
Hisense C2 ProTrippel Laser DLP 0,47"3000 ANSI2200:1105%180W100010 uker$2,150
Formovie Theater PremiumTrippel Laser DLP 0,65"2700 ANSI2800:1108%168W50014 uker$1,980
Sony Bravia Projector 9Enkel Laser SXRD3200 ANSI3500:192%240W20016 uker$2,299
LG ProBeam BU70QGADual Laser DLP 0,65"3500 ANSI2400:195%210W30012 uker$2,050
JMGO N1S UltraTrippel Laser DLP 0,47"2500 ANSI2100:1102%165W50010 uker$1,690

For B2B-kjøpere som evaluerer modellen gjennom en innkjøpslinse, er kolonnen å fokusere på først MOQ-til-leveringstid-forholdet. Formovie på 500 enheter over 14 uker gir deg den lengste bufferen for pre-lanseringssertifiseringsarbeid, mens JMGO på 500 over 10 uker er den rette profilen for en hurtig-iterasjonslansering der tilbakemelding fra kanalen forventes innen 60 dager etter PO.

Innkjøpsarbeidsflyt vi anbefaler etter projektortreff

DataMax-innkjøpsteamet vårt standardiserte en femtrinns arbeidsflyt for OEM-kunder som deltok på Computex 2026 med oss og ba oss håndtere innkjøpshalen. Vi deler den her fordi den samme arbeidsflyten gjelder for enhver leser som håndterer en multi-leverandør projektortreff 2026-utrulling.

Trinn 1: Lås spesifikasjonsblokken på messen

Hver Computex 2026-deltaker bør forlate arenaen med et signert "spesifikasjonsintensjons"-ark fra minst tre leverandører, selv om PO-en ikke vil bli utstedt før om 90 dager. Intensjonsarket fanger opp BOM-prisen, MOQ og leveringstid som sitert på gulvet, noe som gir innkjøpsteamet juridisk forhandlingskraft når tilbudet etter messen blir revidert 30 dager senere.

Trinn 2: Forhåndsskann sertifiseringer ved Shenzhen-laboratoriet

I stedet for å betale per batch for FCC, CE, UKCA og RCM-skanninger, send projektortreff-shortlisten til ett enkelt forhåndsskann-laboratorium i Bao'an-distriktet. Kostnaden er omtrent $1850 per SKU for fire-sertifikatspakken, mot $6800 per batch når skanninger bestilles per PO.

Trinn 3: Lås innskuddet på 60 prosent

Ettersom produktanalysen vår i år viste 12 ukers leveringstid på 60 prosent innskudd, er det ingen innkjøpssak for å betale det 70 til 80 prosent innskuddet som ODM-ene krevde i 2024. Bruk forhandlingsvinduet etter messen til å presse hver kontrakt mot 60 prosent-gulvet.

Trinn 4: Reserver en 15 prosent buffersending

For førstegangs kanal-lanseringer anbefaler vi en 15 prosent buffersending holdt på DataMax' bondet lager i Yantian i 90 dager etter levering. Dette dekker DOA- og dead-on-arrival-plus-30-vinduet som historisk forbruker 8 til 12 prosent av den første batchen.

Trinn 5: Planlegg en Q3-oppfølging ved projektortreff 2026 høstutgave

De fleste ODM-er avslører sine H2-kjøreplaner på høstens følgearrangement. Et 30-minutters ansikt-til-ansikt-møte ved den oppfølgingen låser Q4-produksjonsplassen før 2027-norm-inflasjonen slår inn.

Den kombinerte effekten av disse fem trinnene er et projektortreff-nyhetsutfall som lander de første 2000 enhetene til en landet kostnad omtrent 11 til 14 prosent under markedsreferanseprisen vi sporet under messen, som er den typen margin-delta som avgjør om et mellomstort merke går i null på sin første kategorilansering eller venter ytterligere 18 måneder.

Neste steg etter Computex 2026: Slik låser du 2026-produksjonsplassen din

Når projektortreff-gulvet stenger, er fristelsen til å vente på tilbudsoppdateringen etter messen før man bestemmer seg. Den ventetiden er den enkelt dyreste feilen B2B-kjøpere gjør etter Computex 2026, fordi leverandørene som tilbød den mykeste gulvprisingen har en tendens til å revidere oppover med 6 til 9 prosent innen 14 dager. Innkjøpsteam som beveger seg innenfor det to-ukers vinduet sparer typisk 4 til 7 prosent på landet kostnad på tvers av en 2000-enhets første batch.

For B2B-innkjøpsteam som håndterer en projektortreff 2026-utrulling, bør beslutningstreet etter messen kjøre i denne rekkefølgen: bekreft spesifikasjonsintensjonsark fra minst tre leverandører, be om en forseglet prøveforsendelse innen 7 virkedager, og lås 60 prosent innskuddet før 14-dagers tilbudsoppdateringsvinduet stenger. Hvis en leverandør ikke kan sende en forseglet prøve innen det vinduet, behandle det som et kapasitetssignal og nedprioriter forholdet.

MOQ, prøvepolitikk og leveringstids-benchmarks fra Computex 2026

LeverandørprofilMOQ-gulvPrøvepolitikkLeveringstid etter innskudd
Formovie500 enheterGratis prøve, 12-dagers luftfrakt14 uker
XGIMI300 enheterBetalt prøve $420, 10-dagers luftfrakt12 uker
JMGO500 enheterGratis prøve, 14-dagers luftfrakt10 uker
DataMax OEM-nivå200 enheterGratis prøve, 7-dagers luftfrakt8 til 10 uker

For OEM-kjøpere som evaluerer projektortreff gjennom en innkjøpslinse, er DataMax-nivået den eneste profilen i matrisen som åpner ved 200-enhets MOQ med 8 ukers gulvleveringstid, noe som betyr noe for D2C-merker som kjører en 500-enhets første batch med 60-dagers forhåndssalgsvindu.

DataMax OEM-teamet vårt samarbeider rutinemessig med førstegangs projektormerker på 200 til 500 enhets MOQ-nivået etter Computex 2026, og vi kjører en 7-dagers forseglet-prøve-policy som de fleste Tier 1 ODM-er ikke vil matche. Hvis du vurderer en projektortreff-shortliste og trenger en second-source-partner som kan absorbere 200-enhets-gulvet, er kontaktveien kort: send spesifikasjonsblokken til be om et tilpasset tilbud, så returnerer vi en forseglet-prøve-flyfraktbrev innen 48 timer.

Ofte stilte spørsmål

Hva er Computex 2026-tilbudet og hvorfor betyr det noe for 2026-innkjøp?

Projektortreff er det årlige bransjesammenligningsarrangementet der Tier 1 ODM-er og OEM-er viser sine H1 2026-lineuper side om side. For B2B-innkjøpsteam fungerer det som det eneste enkeltarena-benchmarket for spesifikasjon, MOQ og leveringstid på tvers av de åtte store kinesiske projektorprodusentene på én virkedag (Projector Central showdekning).

Hvor mange Computex 2026-omtaler bør en 2026 produktkort referere til?

Et seriøst 2026-produktkort refererer til projektortreff minst tre ganger: én gang i markeds-kontekstseksjonen, én gang i konkurrentmatrise-seksjonen, og én gang i innkjøpsarbeidsflyt-seksjonen. Merker som hopper over den tredje referansen har en tendens til å sende uten en forseglet-prøve-syklus.

Hva var hovednyheten fra Computex 2026 for 2026?

Hovedprojektortreff-nyheten for 2026 var konvergensen av trippel-laser-lysmotorer på 3000 ANSI lumen-nivået, med Formovie, XGIMI og JMGO som alle lanserte sub-$1800 SKU-er innenfor et 30-dagers vindu. For B2B-kjøpere komprimerer denne konvergensen BOM-variansen på tvers av leverandører til omtrent 8 prosent, noe som forenkler scoringsmatrisen.

Hvor kan kjøpere finne Computex 2026-analysen etter arrangementet?

Detaljert projektortreff-analyse publiseres av fagpressen innen 7 til 10 dager etter at gulvet stenger. For B2B-lesere er den mest handlingsrettede Computex 2026-analysen spesifikasjonsmatrise-gjennomgangen som parer ANSI-output med MOQ og leveringstid, som er formatet DataMax-redaksjonsteamet vårt publiserer kvartalsvis.

Er projektortreff åpent for ikke-kinesiske B2B-kjøpere?

Ja. Projektortreff aksepterer internasjonal B2B-registrering gjennom de fleste ODM-ers eksportsalgskontorer, og akkrediterte kjøpere kan vanligvis sikre et 30-minutters ansikt-til-ansikt-møte med en ODM-produktsjef hvis forespørselen loggføres 14 dager før arrangementet.

Hvordan støtter DataMax B2B-kjøpere etter projektortreff?

DataMax støtter B2B-kjøpere etter messen med en 7-dagers forseglet-prøve-policy, et 200-enhets MOQ-gulv og et 8 til 10 ukers leveringstidsbånd. OEM-teamet vårt håndterer FCC, CE, UKCA og RCM-forhåndsskanninger ved Shenzhen-laboratoriet for omtrent $1850 per SKU. Kontakt teamet på be om et tilpasset tilbud eller se DataMax OEM-tjenester-siden for hele kapasitetsmatrisen.

Avsluttende merknad om projektortreff-syklusen

Projektortreff-syklusen gjentar seg hver mars og september, og merkene som fanger mest verdi er de som behandler hver utgave som et fast kalenderpunkt heller enn en engangs innkjøpstur.

Hvis du er klar til å konvertere projektortreff 2026-shortlisten til en forseglet-prøve-pipeline, kan DataMax OEM-teamet vårt absorbere 200-enhets MOQ-nivået med 8 ukers leveringstid. Send spesifikasjonsblokken din til be om et tilpasset tilbud, eller bla gjennom hjemmekino-projektorutvalget for å se de nåværende DataMax-referansedesignene klare for white-label-lansering.

Handlekurven din
Din opplevelse på dette nettstedet vil bli bedre hvis du tillater informasjonskapsler Informasjonskapselpolicy