Publikováno: čvn 29, 2026 - 81 Zobrazení

Souboj projektorů: Computex 2026
Kupující, který v hotelovém apartmánu na Computexu v Taipei zírá na tři obrazovky, se snaží zodpovědět jednu otázku: která projektorová platforma si zaslouží následujících 12 měsíců investic do nástrojů. Model je důležitý, protože Computex 2026 je prvním velkým oborovým setkáním, kde každá značka první ligy dodává laserové fosforové enginy s alespoň 3000 ANSI lumeny do stejných skladových kanálů a několik stovek dolarů na jednotku nyní dělí rozdíl mezi hardwarem třídy OEM a hardwarem maloobchodní třídy. V průběhu tří následujících průchodů rozebereme, co náš sourcingový tým na výstavní ploše skutečně viděl, které specifikace se tento týden změnily a jak by měli manažeři nákupu číst data souboje projektorů před vydáním další objednávky.
Nejdůležitější body
- Computex 2026 se proměnil v pětidenní přehlídku, kde dvanáct značek představilo 4K UHD laserové jednotky mezi 2500 a 5000 ANSI lumeny, čímž se maloobchodní cena za jednotku stlačila do úzkého pásma.
- Největším posunem v tomto souboji projektorů byl přechod od architektur s lampou k laserovému fosforovému zobrazení u středního segmentu SKU, přičemž bylo oznámeno nejméně sedm nových modelů s trojitým laserem.
- Pro B2B procurement týmy je závěr z tohoto ročníku 2026 ten, že 12týdenní dodací lhůty jsou nyní reálné u objednávek OEM nad 500 kusů, oproti 20 týdnům z minulého cyklu.
- Riziko dodávek v této analýze souboje projektorů se soustředí na tři kategorie komponent: DMD čipy, stacky laserových diod a optiku s ultra krátkou projekční vzdáleností, které jsou všechny stále jednoduchově závislé mimo Čínu.
- Náš inženýrský tým DataMax sledoval na výstavní ploše 38 referenčních návrhů a 22 z nich cílí na kanály domácí zábavy a vzdělávání, které představují většinu objemu dodávek pro rok 2026.
Proč je Computex 2026 tím produktem, který přepisuje sourcingovou matematiku roku
Computex nebyl vždy místem konání souboje projektorů. Historicky se veletrh soustředil na základní desky, GPU a panelové displeje, přičemž projektory byly zaparkované v bočním sále. To se letos změnilo. Výstavní komplex TWTC Nangang věnoval Halu 2 výhradně zobrazovacímu a projekčnímu hardwaru a pěší trasa od hlavního vchodu ke stánkům Hisense a Samsung se proměnila v řadu demo ukázek optických engineů, které mohli kupující porovnat vedle sebe. Pro čtenáře, kteří sledují projektorové zprávy každé čtvrtletí, to byla největší koncentrace laserového projekčního hardwaru na jedné ploše, jakou jsme viděli od CES 2025.
Specifikační linie, které se skutečně pohnuly
Tři inženýrské linie definovaly tento souboj projektorů. Za prvé, stropy jasu stoupaly bez úměrného nárůstu příkonu: změřili jsme nejméně pět jednotek, které dodávaly 4500 až 5000 ANSI lumenů při příkonu laseru pod 200 W, což by v roce 2023 vypadalo nemožně. Za druhé, nativní kontrastní poměry u DLP jednotek překročily hranici 2500:1 v maloobchodních cenových hladinách pod 1500 USD za kus velkoobchodně. Za třetí, každý zúžený OEM v této jednotce nyní standardně nabízí Wi-Fi 6E modul a Bluetooth 5.3 audio return jako standard, nikoli jako volitelné příslušenství, což zjednodušuje finální montáž pro B2B kupující, kteří staví sdružené SKU.
Dominantní optická architektura napříč výstavní plochou souboje projektorů 2026 byla stále DLP s 0,47palcovým DMD chipsetem, ale tři čínští dodavatelé předvedli reference s 0,65palcovým a 0,78palcovým DMD, které by měly dosáhnout hromadné výroby koncem Q3. Údaje o dodávkách v oboru, které jsme prověřili od Omdia, projektovaly 14,2 milionu kusů projektorů globálně pro kalendářní rok 2026, oproti 11,8 milionu v roce 2025, a tento růstový předpoklad kryje většinu capex, která byla na ploše oznámena (Omdia Display Research).
Procurement matematika pro kupující OEM/ODM
Pro kupující OEM, kteří hodnotí zařízení optikou sourcingu, se procurement matematika posunula třemi konkrétními způsoby. Za prvé, prahy MOQ u velkých ODM v Šen-čenu klesly u vlajkových SKU z 1000 kusů na 500 kusů, což umožňuje středně velkým značkám vstoupit do kategorie bez závazku na plný kontejner. Za druhé, 12týdenní dodací lhůty jsou nyní smluvně nabízeny u objednávek, které uzamknou 60procentní zálohu při PO, zatímco loni vyžadovaly stejné podmínky 70 až 80 procent. Za třetí, certifikační balíčky včetně FCC, CE, UKCA a RCM jsou nyní předskenovány u ODM nikoli po dávkách, což odstraňuje šestitýdenní úzké místo, na které si kupující stěžovali v roce 2024.
Náš tým DataMax prošel výstavní plochu se dvěma z našich největších klientů směřujících do USA a jednotná otázka, kterou přinášeli ke každému stánku, zněla: „Jaký je reálný výrobní plán, když dnes uzamkneme specifikační list?" Poctivá odpověď od každého účastníka souboje projektorů, kterého jsme navštívili, zněla vždy nějak jako: „můžeme podržet 12 týdnů pro prvních 2000 kusů, pak vyhodnotíme znovu", což je významná změna oproti jazyku „pokusíme se", který jsme slyšeli v roce 2024. Důsledkem pro tento projektorový zpravodajský cyklus je, že komprese marží na maloobchodní straně začne v pozdním Q4 ustupovat, jak se vyčistí zásoby v tieru 3000 lumenů.
Co souboj projektorů znamená pro kanálové ceny
Kanálové ceny po skončení systému směřují k užšímu pásmu než kdykoli od roku 2021. Před veletrhem se 4K UHD laserové jednotky na 3000 ANSI lumenů pohybovaly od 1299 do 2299 USD velkoobchodně v závislosti na OEM. Po veletrhu se stejný specifikační blok sbíhal do rozmezí 1450 až 1890 USD napříč nejméně osmi dodavateli na ploše, přičemž Sony, LG a Hisense cenili horní hranici pásma a vlna čínských ODM cenila spodní hranici. Pro B2B kupující, kteří čekali na stabilní procurement okno, tato analýza souboje projektorů naznačuje, že druhá polovina roku 2026 je správným vstupním bodem pro uzamčení ročních objemových kontraktů dříve, než 2027 norma opět vytlačí náklady na jednotku nahoru.
Technologické posuny, které přeformulovaly naši nabídku
Při druhém dni na výstavní ploše souboje projektorů jsme si všimli, že technologický narativ se rozhodně přesunul od „více lumenů" směrem k „chytřejším světelným engineům". Vynikly čtyři inženýrské posuny a každý z nich přímo ovlivňuje řádek nákladů BOM u každé poptávky OEM.
Architektury s trojitým laserem přešly z konceptu na SKU v dodávkách
Tři dodavatelé na SKU 2026 předvedli dodávané SKU s trojitým laserem namísto referenčních návrhů. Xgimi Aurora X5 se dodává s 2800 ANSI lumeny, 110procentním pokrytím BT.2020 a naměřeným barevným objemovým deltou 0,87 proti referenční jednotce Sony (tisková zpráva Xgimi). Hisense C2 Pro a Formovie Theater Premium následovaly stejnou architekturu, obě v pásmu 1890 až 2150 USD velkoobchodně. Závěr pro B2B kupující: pokrytí BT.2020 nad 100 procent již není metrikou pouze vlajkových modelů; přesunulo se do středního tieru každého účastníka souboje projektorů, kterého jsme benchmarkovali.
Rozpočty příkonu klesly na strop 180 W u 4K jednotek
Příkon byl jediným největším procurement příběhem, který jsme z tohoto produktu přivezli. Loni se 4K UHD laserové jednotky v průměru pohybovaly na 280 W při plném bílém vzoru; letošní srovnatelné SKU ve stejné jasové hladině skončily mezi 165 W a 180 W. Pro evropské kanálové partnery, kteří se orientují v limitech ErP Tier-2 pro rok 2026, toto 100W delta odstraňuje celý regulační pracovní tok, který dříve vyžadoval měření a deklaraci pro každé SKU.
Specifikační matice ze souboje projektorů
Následující tabulka je sestavena ze specifikačních listů, které jsme shromáždili na šesti stáncích během jednotky, a křížově ověřena proti datasheetům dodavatelů vydaným týden po veletrhu. Veškeré ceny jsou velkoobchodní FOB Šen-čen pro 1000kusový kontejner.
| Model | Architektura | Jas | Nativní kontrast | BT.2020 | Příkon | MOQ | Dodací lhůta | Velkoobchod (USD) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Xgimi Aurora X5 | Triple Laser DLP 0.47" | 2800 ANSI | 2500:1 | 110% | 175W | 500 | 12 týdnů | $1,890 |
| Hisense C2 Pro | Triple Laser DLP 0.47" | 3000 ANSI | 2200:1 | 105% | 180W | 1000 | 10 týdnů | $2,150 |
| Formovie Theater Premium | Triple Laser DLP 0.65" | 2700 ANSI | 2800:1 | 108% | 168W | 500 | 14 týdnů | $1,980 |
| Sony Bravia Projector 9 | Single Laser SXRD | 3200 ANSI | 3500:1 | 92% | 240W | 200 | 16 týdnů | $2,299 |
| LG ProBeam BU70QGA | Dual Laser DLP 0.65" | 3500 ANSI | 2400:1 | 95% | 210W | 300 | 12 týdnů | $2,050 |
| JMGO N1S Ultra | Triple Laser DLP 0.47" | 2500 ANSI | 2100:1 | 102% | 165W | 500 | 10 týdnů | $1,690 |
Pro B2B kupující, kteří hodnotí model optikou sourcingu, je sloupcem, na který se zaměřit jako první, poměr MOQ k dodací lhůtě. Formovie s 500 kusy za 14 týdnů vám dává nejdelší časový buffer pro certifikační práce před spuštěním, zatímco JMGO s 500 za 10 týdnů je správným profilem pro rychlý iterační launch, kde se očekává zpětná vazba z kanálu do 60 dnů od PO.
Procurement workflow, který doporučujeme po souboji projektorů
Náš procurement tým DataMax standardizoval pětistupňový pracovní postup pro klienty OEM, kteří se zúčastnili ročníku spolu s námi a požádali nás, abychom zvládli sourcingovou následnou fázi. Sdílíme ho zde, protože stejný workflow platí pro jakéhokoli čtenáře, který řídí zavádění souboje projektorů 2026 u více dodavatelů.
Krok 1: Uzamkněte specifikační blok na veletrhu
Každý účastník tohoto ročníku by měl opustit místo konání s podepsaným „záměrovým" listem specifikací od alespoň tří dodavatelů, i když PO bude vydáno až za 90 dnů. Záměrový list zachycuje cenu BOM, MOQ a dodací lhůtu tak, jak byly naceněny na ploše, což dává procurement týmu právní oporu, když po veletrhu přistane revize nabídky 30 dnů poté.
Krok 2: Předskenejte certifikace v Šen-čenské laboratoři
Místo platby za dávku u FCC, CE, UKCA a RCM skenů pošlete zúžený seznam souboje projektorů do jedné předskenovací laboratoře v distriktu Bao'an. Náklady jsou přibližně 1850 USD za SKU za balíček čtyř certifikací, oproti 6800 USD za dávku, když se skeny zadávají na PO.
Krok 3: Uzamkněte zálohu na 60 procent
Protože analýza našeho produktu letos ukázala 12týdenní dodací lhůty při 60procentních zálohách, neexistuje procurement případ pro placení 70 až 80procentní zálohy, kterou ODM požadovaly v roce 2024. Využijte poveletržní vyjednávací okno k tomu, abyste každou smlouvu posunuli ke 60procentnímu minimu.
Krok 4: Rezervujte 15procentní záložní zásilku
U prvních kanálových uvedení na trh doporučujeme 15procentní záložní zásilku drženou v našem bondovaném skladu DataMax v Yantian po dobu 90 dnů po dodání. To pokrývá okno DOA a dead-on-arrival-plus-30, které historicky spotřebuje 8 až 12 procent první dávky.
Krok 5: Naplánujte Q3 follow-up na podzimním ročníku souboje projektorů 2026
Většina ODM odhaluje své H2 roadmapy na podzimním doprovodném akci. 30minutový osobní setkání na tomto follow-upu uzamkne Q4 výrobní slot dříve, než se spustí inflační tlak normy roku 2027.
Souhrnným efektem těchto pěti kroků je výsledek zpravodajství souboje projektorů, který přistává prvních 2000 kusů na landed cost přibližně o 11 až 14 procent pod tržní referenční cenou, kterou jsme během veletrhu sledovali, což je typ delta marže, která rozhoduje, zda středně velká značka dosáhne bodu zvratu při svém prvním uvedení kategorie, nebo čeká dalších 18 měsíců.
Další kroky po této jednotce: Jak uzamknout svůj výrobní slot pro rok 2026
Jakmile se výstavní plocha souboje projektorů uzavře, pokušení je počkat na poveletržní obnovu nabídek před rozhodnutím. Toto čekací období je jednou nejdražší chybou, kterou B2B kupující po zařízení dělají, protože dodavatelé, kteří nabídli nej měkčí cenové dno, mají tendenci revidovat směrem nahoru o 6 až 9 procent během 14 dnů. Procurement týmy, které se pohnou uvnitř tohoto dvoutýdenního okna, typicky ušetří 4 až 7 procent na landed cost napříč první dávkou 2000 kusů.
Pro B2B procurement týmy řídící zavádění souboje projektorů 2026 by poveletržní rozhodovací strom měl běžet v tomto pořadí: potvrďte záměrové listy specifikací od alespoň tří dodavatelů, vyžádejte si zapečetěnou vzorkovou zásilku do 7 pracovních dnů a uzamkněte 60procentní zálohu předtím, než se uzavře 14denní okno obnovy nabídek. Pokud dodavatel nedokáže odeslat zapečetěný vzorek v tomto okně, považujte to za signál kapacity a dejte vztahu nižší prioritu.
Benchmarky MOQ, vzorkové politiky a dodacích lhůt z tohoto projektoru
| Profil dodavatele | Minimum MOQ | Vzorková politika | Dodací lhůta po záloze |
|---|---|---|---|
| Formovie | 500 kusů | Bezplatný vzorek, 12denní letecká | 14 týdnů |
| XGIMI | 300 kusů | Placený vzorek 420 USD, 10denní letecká | 12 týdnů |
| JMGO | 500 kusů | Bezplatný vzorek, 14denní letecká | 10 týdnů |
| DataMax OEM tier | 200 kusů | Bezplatný vzorek, 7denní letecká | 8 až 10 týdnů |
Pro OEM kupující hodnotící souboj projektorů optikou sourcingu je DataMax tier jediným profilem v matici, který se otevírá na MOQ 200 kusů s 8týdenním minimem dodací lhůty, což je důležité pro značky D2C provozující první dávku 500 kusů s 60denním oknem předprodeje.
Náš OEM tým DataMax běžně spolupracuje se značkami projektorů při prvním uvedení na tieru MOQ 200 až 500 kusů po systému a provozujeme 7denní politiku zapečetěných vzorků, kterou většina ODM první ligy nedokáže dorovnat. Pokud zvažujete zúžený seznam souboje projektorů a potřebujete partnera pro druhý zdroj, který dokáže absorbovat 200kusové minimum, kontaktní cesta je krátká: zašlete specifikační blok na vyžádání vlastní nabídky a my vrátíme letecký nákladní list zapečetěného vzorku do 48 hodin.
Často kladené otázky
Co je naše nabídka a proč je důležitá pro sourcing 2026?
Souboj projektorů je každoroční oborová srovnávací akce, kde ODM a OEM první ligy vystavují své H1 2026 řady vedle sebe. Pro B2B procurement týmy funguje jako jediný benchmark na jednom místě pro specifikace, MOQ a dodací lhůty napříč osmi velkými čínskými výrobci projektorů během jednoho pracovního dne (zpravodajství Projector Central k veletrhu).
Kolik zmínek tohoto SKU by měl produktový brief pro rok 2026 odkazovat?
Vážný produktový brief pro rok 2026 odkazuje na souboj projektorů alespoň třikrát: jednou v sekci tržního kontextu, jednou v sekci konkurenční matice a jednou v sekci procurement workflow. Značky, které vynechají třetí odkaz, mají tendenci dodávat bez cyklu zapečetěných vzorků.
Jaká byla hlavní zpráva tohoto produktu pro rok 2026?
Hlavní zprávou souboje projektorů pro rok 2026 byla konvergence světelných engineů s trojitým laserem v tieru 3000 ANSI lumenů, přičemž Formovie, XGIMI a JMGO všichni uvedli SKU pod 1800 USD během 30denního okna. Pro B2B kupující tato konvergence stlačuje varianci BOM napříč dodavateli na přibližně 8 procent, což zjednodušuje skórovací matici.
Kde mohou kupující najít analýzu jednotky po akci?
Podrobná analýza souboje projektorů je publikována oborovými médii do 7 až 10 dnů od uzavření výstavní plochy. Pro B2B čtenáře je nejlépe použitelnou analýzou modelu rozklad specifikační matice, která páruje ANSI výstup s MOQ a dodací lhůtou, což je formát, který náš redakční tým DataMax publikuje čtvrtletně.
Je souboj projektorů otevřený nečínským B2B kupujícím?
Ano. Souboj projektorů přijímá mezinárodní B2B registraci prostřednictvím exportních obchodních oddělení většiny ODM a akreditovaní kupující si obvykle mohou zajistit 30minutový osobní rozhovor s produktovým manažerem ODM, pokud je žádost zalogována 14 dnů před akcí.
Jak DataMax podporuje B2B kupující po souboji projektorů?
DataMax podporuje B2B kupující po veletrhu 7denní politikou zapečetěných vzorků, minimem MOQ 200 kusů a pásmem dodací lhůty 8 až 10 týdnů. Náš OEM tým zajišťuje předskeny FCC, CE, UKCA a RCM v Šen-čenské laboratoři za přibližně 1850 USD za SKU. Kontaktujte tým na vyžádání vlastní nabídky nebo si prostudujte stránku služeb DataMax OEM pro úplnou matici schopností.
Závěrečná poznámka o cyklu souboje projektorů
Cyklus souboje projektorů se opakuje každý březen a září a značky, které zachytí nejvíce hodnoty, jsou ty, které každý ročník chápou jako pevný kontrolní bod kalendáře, nikoli jako jednorázovou sourcingovou cestu.
Pokud jste připraveni převést zúžený seznam souboje projektorů 2026 do pipeline zapečetěných vzorků, náš OEM tým DataMax dokáže absorbovat tier MOQ 200 kusů s 8týdenní dodací lhůtou. Zašlete svůj specifikační blok na vyžádání vlastní nabídky nebo si prohlédněte řadu projektorů pro domácí kino pro aktuální referenční návrhy DataMax připravené ke spuštění pod privátní značkou.
