Geplaatst op: feb. 05, 2026 - 122 Weergaven
720p vs 1080p: 2026 Vergelijkingsgids
Het probleem dat deze pagina oplost
720p vs 1080p is de resolutiebeslissing die inkoopmanagers, merkeigenaren en eindconsumenten tegelijkertijd raakt, en de verkeerde keuze verhoogt de kostprijs, vertraagt de voorraadomzet en frustreert de koper die de afstandsbediening vasthoudt. Specificatiebladen vervagen de twee resoluties, retailvermeldingen verbergen het verschil achter marketingtermen, en de meeste kopers merken het verschil pas als die projector al aan het plafond hangt. Deze 2026 vergelijkingsgids geeft je concrete cijfers, paneelnormen, BOM-implicaties en de zij-aan-zij metrics die ons engineeringteam gebruikt wanneer een OEM-klant vraagt welke tier hij moet opzetten. Na passage 1 ken je het aantal pixels, de typische ANSI-lumen-envelop, het ondersteuningsvenster van streamingdiensten en de wholesale-pricomband die de twee resoluties scheidt voor bulkbestellingen.
Specificaties en standaarden van deze optie
720p uitgelegd in 2026
720p vs 1080p vergelijkingen beginnen altijd met de pixelwiskunde, en 720p betekent 1280 horizontale bij 720 verticale pixels op een progressive-scan paneel. Het native aantal pixels is 921.600, wat 720p in de HD Ready-categorie plaatst in plaats van de Full HD-categorie zoals gedefinieerd door de Consumer Technology Association. Consumer Technology Association standaarden groeperen deze twee resoluties in afzonderlijke marketingklassen, en de meeste 720p-projectoren die in 2026 vanuit Shenzhen worden verscheept, gebruiken een 0.33-inch of 0.23-inch DLP DMD, een single-chip architectuur die de BOM compact en het thermische verbruik laag houdt. Bij DataMax haalt onze 720p referentie-SKU 220 ANSI lumen uit een witte LED-engine, draait op een 12V/3A barrel-adapter en wordt verzonden op 1,2 kg met een lichtbronclassificatie van 30.000 uur. Voor B2B-kopers die hospitality- of onderwijspakketten beoordelen, houdt 720p de wholesale FOB Shenzhen-prijs onder USD 220 per eenheid in 1.000-eenheid runs, en de MOQ blijft 500 units op private label builds. Dit is de afweging van ons product: lagere eenheidsprijs en lichtere logistiek ten koste van elke tekst onder 18 punten die zacht wordt op een 100-inch scherm.
1080p uitgelegd in 2026
720p vs 1080p springt naar 1920 horizontale bij 1080 verticale pixels op een progressive-scan paneel, wat neerkomt op 2.073.600 pixels, meer dan twee keer de gegevenssnelheid van 720p per frame. 1080p projecteert naar de Full HD-categorie, en de typische 2026 OEM-bouw koppelt een 0.47-inch DMD aan een RGB LED- of laserfosfor-light-engine om 450 tot 1.200 ANSI lumen door dezelfde throw ratios te persen. Onze 1080p referentie-eenheid weegt 2,4 kg, accepteert HDMI 2.0 ingangen op 60Hz en integreert een dedicated scaler-IC die 4K UHD-ingangsdownscaling afhandelt voor toekomstbestendige weergave. Bij DataMax hebben we het 1080p-chassis ontwikkeld voor een MOQ van 300 units per SKU en een doorlooptijd van 35 dagen van PO tot FOB Shenzhen, met certificeringskits die voorgeladen zijn voor FCC, CE, RoHS en Energy Star. Voor inkoopteams die de projector afwegen, draagt de 1080p BOM ruwweg 38% meer componentenkosten op de DMD en scaler alleen, wat het grootste afzonderlijke regelitem-verschil is tussen de twee productcategorieën.
720p vs 1080p gebruikscasusmatrix
Deze eenheid wordt doorgaans toegewezen aan drie koperspersona's in onze exportpijplijn, en de onderstaande matrix is dezelfde die we delen met merkeigenaren in onze discovery calls. Ten eerste landen B2C-kopers onder USD 180 retail die op zoek zijn naar een slaapkamer-, studentenkamer- of kinderspeelkamer-eenheid overweldigend op 720p, omdat de schermgrootte zelden groter is dan 80 inch en de content neigt naar tekenfilms, streamingmenu's en casual gaming. Ten tweede landen hybride thuiskantoor- en onderwijskopers tussen USD 250 en USD 450 retail op 1080p, omdat Zoom-gesprekken, Excel-sheets en geprinte hand-outs fijne tekstrendering nodig hebben op 100 tot 120-inch schermen. Ten derde landen commerciële AV-integrators die projectoren kiezen voor vergaderruimten, retailbewegwijzering en kleine locaties ook op 1080p, omdat ze 16:9 Full HD-signaalpass-through nodig hebben voor laptops en moderne kabelboxen zonder conversielag. De 720p vs 1080p aanbeveling splitst netjes langs deze drie lanes, en onze OEM-kanten lanceren doorgaans zowel een 720p als een 1080p SKU in dezelfde visuele identiteit om elk schapprijprijspunt te vangen zonder de retailkoper te verwarren met een specificatieblad dat ze niet kunnen interpreteren.
Voor B2B-inkoopteams die het apparaat beoordelen voor een productlancering in 2026, zijn het certificeringsbereik, de doorlooptijd en het garantievenster de drie variabelen die een PO-beslissing meer bewegen dan welk specificatiebladcijfer dan ook, en onze offertesjabloon levert alle drie naast de resolutiekeuze zodat merkeigenaren marge kunnen modelleren zonder een heen-en-weer e-mailketen.
Zij-aan-Zij Specificatietabel

720p vs 1080p staat of valt met het specificatieblad, dus we publiceren dezelfde tabel die we gebruiken in onze interne sourcingbeoordelingen. Elke rij hieronder weerspiegelt een bouw die we daadwerkelijk hebben ontwikkeld of geauditeerd voor een exportklant in de afgelopen 18 maanden.
| Specificatie | 720p (HD Ready) | 1080p (Full HD) |
|---|---|---|
| Native resolutie | 1280 x 720 | 1920 x 1080 |
| Totaal aantal pixels | 921.600 | 2.073.600 |
| Paneeltechnologie | 0.33-inch DMD | 0.47-inch DMD |
| Typische ANSI lumen | 180 tot 350 | 450 tot 1.200 |
| Aanbevolen schermgrootte | 40 tot 80 inches | 80 tot 150 inches |
| Optimale kijkafstand (100-inch scherm) | 3,8 m (12,5 ft) | 2,4 m (8 ft) |
| Typische throw ratio | 1.2:1 | 1.2:1 tot 1.5:1 |
| HDMI-ingangsbaseline | HDMI 1.4, 60Hz | HDMI 2.0, 60Hz (4K downscaling) |
| Typisch chassisgewicht | 1,0 tot 1,4 kg | 2,0 tot 2,8 kg |
| Wholesale FOB Shenzhen (1k units) | USD 180 tot 220 | USD 320 tot 410 |
| MOQ bij DataMax | 500 units | 300 units |
| Doorlooptijd, PO tot FOB | 28 dagen | 35 dagen |
| Levensduur lichtbron (LED) | 30.000 uur | 30.000 uur |
| Typisch Energy Star verbruik | 55 W | 90 W |
Voor kopers die deze projectorspecificatie naast elkaar vergelijken, zijn er drie rijen die de PO meer drijven dan de rest: ANSI lumen, schermgroottes-envelop, en wholesale-prijs. Een 720p-chassis onder 220 ANSI lumen is eerlijke marketing voor een 60-inch slaapkamerbeeld maar teleurstellend op een 120-inch woonkamermuur, wat precies het punt is waar 1080p zijn 38% BOM-premium verdient.
Verschillen in Beeldkwaliteit in Echte Ruimtes
720p vs 1080p ziet er op papier uit als een 2,25x pixelverhouding, maar de perceptuele kloof hangt bijna volledig af van schermgrootte, omgevingslicht en kijkafstand. We hebben beide resoluties gemeten op gekalibreerde 80-inch, 100-inch en 120-inch schermen in onze Shenzhen-demo-ruimte, en de onderstaande gegevens zijn consistent met wat onze merkeigenaar-klanten rapporteren na hun eigen retailpiloten.
Randscherpte en tekstrendering
De tekstrendering van het systeem divergeert scherp zodra het scherm de 80 inch overschrijdt. Op 80 inch diagonaal houdt 720p PowerPoint-bullets op 22 punten met lichte verzachting aan de randen; onder 18 punten wordt dezelfde tekst cameratrillerig, wat spreadsheet- en dichte-codeworkflows doodt. 1080p houdt 14-punt tekst schoon op hetzelfde 80-inch scherm, en 16-punt tekst blijft scherp op een 120-inch pull-down, wat de reden is waarom hybride thuiskantoor- en onderwijskopers elke keer op 1080p landen wanneer we een discovery call houden.
Bewegingsverwerking en gaming
720p vs 1080p bewegingsverwerking splitst langs bij verversingssnelheid en input lag. Een typische 720p consumentenbouw draait HDMI 1.4 op 60Hz met 35 tot 50 ms input lag, wat acceptabel is voor turn-based of casual consolegaming maar afleidt bij first-person shooters. Een 2026-spec 1080p OEM-bouw koppelt HDMI 2.0 op 60Hz aan een dedicated scaler-IC die de input lag laat dalen naar 16 tot 22 ms in gamemodus, wat de drempel is die de meeste console- en PC-gamers accepteren op een 100-inch scherm. Volgens de RTINGS.com input lag methodologie wordt alles boven 33 ms merkbaar voor getrainde gamers, dus onze gaming-uitspraak valt op 1080p voor iedereen die competitief speelt en op 720p voor casual of kinderkamergusecase.
Kleur, HDR en omgevingslicht
720p vs 1080p kleurvolume hangt af van de light engine, niet van de resolutie, maar 1080p-bouwwerken zijn de verzending met laserfosfor- of RGB LED-bronnen - in staat tot 110% Rec.709, terwijl 720p-bouwwerken standaard witte LED gebruiken met 80% Rec.709 dekking. De ProjectorCentral color brightness guide merkt op dat kleurhelderheid er vaak meer toe doet dan witte helderheid op content met huidtinten en merkkleuren, wat een stille reden is dat retail- en signage-kopers standaard op 1080p landen zelfs wanneer omgevingslicht het resolutieverschil zou maskeren. Voor een 720p-bouwwerk bevelen we nog steeds aan een gemeten ANSI-lumen-vloer te specificeren in plaats van een piek-LED-lumen-cijfer, omdat de kloof tussen marketingclaims en werkelijke output routinematig 35 tot 45% raakt.
Inkoop- en Logistieke Overwegingen
720p vs 1080p inkoopbeslissingen in 2026 draaien om vier variabelen die onze exportklanten bij elke offertecall bevragen: MOQ, doorlooptijd, certificeringsbereik en garantievenster. Dit productkloof op elk van die variabelen is hieronder gedocumenteerd zodat B2B-inkoopteams marge kunnen modelleren zonder heen-en-weer e-mailketens.
Voor een 720p-SKU bij DataMax, MOQ zit op 500 units per kleur of visuele identiteit, doorlooptijd loopt 28 dagen van PO tot FOB Shenzhen, certificeringskits worden voorgeladen verzonden voor FCC, CE, RoHS en Energy Star, en garantie is een standaard 12-maanden beperkte carry-in. Voor een 1080p-SKU, MOQ daalt naar 300 units omdat de hogere eenheidsprijs de werkkapitaaldruk per SKU vermindert, doorlooptijd verlengt zich tot 35 dagen omdat de scaler-IC en 0.47-inch DMD langere leverancierswachtrijen dragen, certificeringsbereik blijft identiek, en garantie is verlengbaar tot 24 maanden voor een extra 3% landed cost. Inkoopteams die 720p vs 1080p beoordelen voor een productlancering in 2026 zien doorgaans dat de 720p-SKU marge beschermt op instapmodel-retail, terwijl de 1080p-SKU ASP beschermt op middenklasse-retail en het merk een 24-month-garantiekverkoopargument oplevert.
Hoe Te Kiezen tot de eenheid voor Uw 2026 Productlijn
720p vs 1080p inkoop in 2026 is niet langer een standaard-goedkoper-beslissing. Na het doorlopen van negen variabelen hierboven, moeten B2B-kopers drie filters afwegen: retail doelprijsband, primair gebruiksdoel en post-launch garantieblootstelling. Als uw kanaal zich richt op sub-$199 home- of kinderkamer-SKU's, blijft 720p de juiste keuze met meetbare margebescherming. Als uw kanaal zich richt op $249 en hoger, of enige B2B-bewegwijzering, onderwijs- of hospitality-implementatie, is 1080p de enige verdedigbare 2026-spec. Voor OEM-kopers die het model op schaal beoordelen, is de drempel ruwweg $199 wholesale: eronder wint 720p; op of erboven wint 1080p op waargenomen waarde en garantiepositionering.
Volgende stappen voor inkoopteams
- Bevestig retail doelprijsband voordat u de paneelbeslissing vergrendelt
- Vraag sample-eenheden aan bij DataMax met 14-daagse evaluatieperiode
- Specificeer een ANSI-lumen-vloer van 350+ voor zowel 720p- als 1080p-SKU's
- Vergrendel certificeringsbereik (FCC, CE, RoHS, Energy Star) in de initiële PO
- Onderhandel garantieverlenging tot 24 maanden op de eenheid voor 3% landed cost uplift
DataMax verzendt 720p vs 1080p sample-eenheden binnen 7 dagen na schriftelijk verzoek, met MOQ vanaf 500 units voor 720p en 300 units voor 1080p, doorlooptijden van 28 tot 35 dagen van PO tot FOB Shenzhen, en een standaard 12-maanden garantie verlengbaar tot 24 maanden. Voor OEM-kopers die 720p vs 1080p op schaal beoordelen, vraag een offerte op maat aan of verken onze OEM-serviceomvang om deze week een discovery call te starten.
Afsluitende Opmerkingen
Definitieve Conclusie
720p vs 1080p in 2026 draait minder om resolutie-suprematie en meer om prijsband, gebruiksdoel en garantieblootstelling. Koppel de spec aan de SKU, vergrendel ANSI-lumen-vloeren en bescherm marge met de juiste MOQ-categorie.
DataMax is klaar om uw 720p vs 1080p-productierun te scopen met sample units, certificeringskits en doorlooptijd bevestigd vóór PO. Bekijk de thuisbioscoop-projectorlijn of vraag een offerte op maat aan om een 15-minuten durende discovery call te starten met ons OEM-engineeringteam.
