Certifikace označení CE pro projektory v EU je jediný řádek v dokumentaci, který rozhoduje o tom, zda vaše zásilka projde přes Rotterdam, Antverpy nebo Hamburk, nebo zůstane stát v

Publikováno: říj 07, 2026 - 65 Zobrazení

Certifikace označení CE pro projektory v EU

Označení CE – certifikace projektorů v EU

Kde kupující obvykle začínají

Certifikace označení CE projektorů pro EU je jedinou řádkou v dokumentaci, která rozhodne, zda vaše zásilka projde Rotterdamem, Antverpami nebo Hamburkem, nebo bude týdny stát v celním skladu. Kupující, se kterým jsme spolupracovali minulé čtvrtletí, objednal 2 400 kusů 1080p přenosného modelu z mimoevropské továrny a kontejner byl zadržen v přístavu Valencie, protože DoC neuváděla správnou směrnici pro rádiová zařízení – ztráta činila přibližně 78 000 EUR na demurrage a nákladech na přelepování. Soulad SKU není razítko na spodku specifikačního listu; je to řízený, auditovatelný řetězec, který se dotýká hardwarového návrhu, výběru testovací laboratoře a právnické osoby uvedené v Prohlášení o shodě. Tento průvodce provází kupující OEM, vlastníky značek a velkoobchodní dovozce přesnou cestou pro rok 2026, aby váš další kontejner prošel podle plánu.

TL;DR

  • Model vyžaduje úplný technický spis, autorizovaného zástupce se sídlem v EU pro výrobce mimo EU a testovaný soulad se směrnicí o nízkém napětí 2014/35/EU, směrnicí EMC 2014/30/EU a směrnicí o rádiových zařízeních 2014/53/EU, pokud je přítomen Wi-Fi nebo Bluetooth.
  • Testovací protokol ze strany továrny z laboratoře akreditované podle ISO/IEC 17025 plus podepsané Prohlášení o shodě je minimální přijatelný balík důkazů pro většinu modelů projektorů na 24V DC nebo 100–240V AC expedovaných v roce 2026.
  • Jednotkové náklady na nové SKU se typicky pohybují od 3 200 USD do 9 800 USD v závislosti na laserové třídě, bezdrátových modulech a počtu SKU sdružených pod jedním DoC.
  • Typický lead time od předání vzorku po použitelný soubor dokumentů pro označení CE je 8 až 14 týdnů, přičemž rezervace EMC komory je nejběžnějším úzkým místem.
  • Dokumentace projektoru je kontrolována celními orgány pod HS kódem 8528.52 a neúplné spisy jsou třetím nejčastějším důvodem, proč jsou zásilky projektorů zadrženy k inspekci v přístavech EU, podle dat portálu EU Customs Trader Portal, na která odkazuje Evropská komise.

Co označení CE u projektoru vlastně certifikuje

SKU je tvrzení výrobce, že každá jednotka opouštějící výrobní linku vyhovuje příslušné harmonizační legislativě Unie. Pro chytrý projektor DataMax OEM/ODM hodnocení shody pokrývá tři hlavní pilíře: elektrickou bezpečnost podle směrnice o nízkém napětí (LVD) 2014/35/EU pro jednotky napájené ze sítě, elektromagnetickou kompatibilitu podle směrnice EMC 2014/30/EU a směrnici o rádiových zařízeních (RED) 2014/53/EU pro jakýkoli model s 2,4 GHz/5 GHz Wi-Fi, Bluetooth nebo Miracast. Laserové fosforové zobrazovací enginy rovněž spadají pod EN 60825-1 pro bezpečnost laserových výrobků a ultra-short-throw optika s výkonnými modrými pumpami mohou vyvolat další posouzení rizika podle EN 62471 pro fotobiologické riziko světelných zdrojů a světelných systémů.

Proces certifikace označení CE projektoru pro EU je jedinou řádkou v dokumentaci, která rozhodne, zda vaše zásilka projde Rotterdamem, Antverpami nebo Hamburkem, nebo bude týdny stát v celním skladu. Kupující, se kterým jsme spolupracovali minulé čtvrtletí, objednal 2 400 kusů 1080p přenosného modelu z mimoevropské továrny a kontejner byl zadržen v přístavu Valencie, protože DoC neuváděla správnou směrnici pro rádiová zařízení – ztráta činila přibližně 78 000 EUR na demurrage a nákladech na přelepování. Soulad SKU není razítko na spodku specifikačního listu; je to řízený, auditovatelný řetězec, který se dotýká hardwarového návrhu, výběru testovací laboratoře a právnické osoby uvedené v Prohlášení o shodě. Tento průvodce provází kupující OEM, vlastníky značek a velkoobchodní dovozce přesnou cestou pro rok 2026, aby váš další kontejner prošel podle plánu.

Testovací protokoly versus Prohlášení o shodě

Dokumentace k jednotce není jediný dokument – je to hromada. Dva základní kameny jsou testovací protokol (objektivní důkaz) a Prohlášení o shodě (právní nárok). Prohlášení musí být podepsáno fyzickou osobou v EU nebo autorizovaným zástupcem s písemnou mandátní smlouvou. Pro mimoevropské továrny se v certifikačních procesech pro dovoz s označením CE typicky používá autorizovaný zástupce se sídlem v Nizozemsku, Německu nebo Irsku a kontaktní údaje tohoto zástupce se uvádějí na štítku výrobku, obalu a DoC.

  • Model vyžaduje úplný technický spis, autorizovaného zástupce se sídlem v EU pro výrobce mimo EU a testovaný soulad se směrnicí o nízkém napětí 2014/35/EU, směrnicí EMC 2014/30/EU a směrnicí o rádiových zařízeních 2014/53/EU, pokud je přítomen Wi-Fi nebo Bluetooth.
  • Testovací protokol ze strany továrny z laboratoře akreditované podle ISO/IEC 17025 plus podepsané Prohlášení o shodě je minimální přijatelný balík důkazů pro většinu modelů projektorů na 24V DC nebo 100–240V AC expedovaných v roce 2026.
  • Jednotkové náklady na nové SKU se typicky pohybují od 3 200 USD do 9 800 USD v závislosti na laserové třídě, bezdrátových modulech a počtu SKU sdružených pod jedním DoC.
  • Typický lead time od předání vzorku po použitelný soubor dokumentů pro označení CE je 8 až 14 týdnů, přičemž rezervace EMC komory je nejběžnějším úzkým místem.
  • Dokumentace projektoru je kontrolována celními orgány pod HS kódem 8528.52 a neúplné spisy jsou třetím nejčastějším důvodem, proč jsou zásilky projektorů zadrženy k inspekci v přístavech EU, podle dat portálu EU Customs Trader Portal, na která odkazuje Evropská komise.

Varianty laseru, bezdrátových modulů a zástrček, které vyžadují další testování

Testování projektoru není plošné – škáluje se s hardwarem. 1080p přenosný projektor se vstupem pouze HDMI, 24V DC adaptérem a bez bezdrátového modulu typicky projde EN 62368-1, EN 55032 a EN 55035 v jednom 6týdenním testovacím cyklu za cenu na spodním konci našeho pásma 3 200 USD až 9 800 USD. Přidáte-li Wi-Fi 6 nebo Bluetooth 5.2, přidáte spektrální testování podle RED čl. 3.2 a v některých případech i posudek notifikovaného orgánu, což přidá přibližně 2 400 USD a 3 až 4 týdny.

Většina SKU představuje tvrzení výrobce, že každá jednotka opouštějící výrobní linku vyhovuje příslušné harmonizační legislativě Unie. Pro chytrý projektor DataMax OEM/ODM hodnocení shody pokrývá tři hlavní pilíře: elektrickou bezpečnost podle směrnice o nízkém napětí (LVD) 2014/35/EU pro jednotky napájené ze sítě, elektromagnetickou kompatibilitu podle směrnice EMC 2014/30/EU a směrnici o rádiových zařízeních (RED) 2014/53/EU pro jakýkoli model s 2,4 GHz/5 GHz Wi-Fi, Bluetooth nebo Miracast. Laserové fosforové zobrazovací enginy rovněž spadají pod EN 60825-1 pro bezpečnost laserových výrobků a ultra-short-throw optika s výkonnými modrými pumpami mohou vyvolat další posouzení rizika podle EN 62471 pro fotobiologické riziko světelných zdrojů a světelných systémů.

Čísla na straně nákupu, na která by se B2B kupující měli zaměřit

Dokumentace mnoha modelů musí být vysledovatelná zpět k pojmenované testovací laboratoři. Přijímáme pouze protokoly z laboratoří akreditovaných podle ISO/IEC 17025 a náš standardní projektový spis uvádí číslo akreditace laboratoře, edici testovací normy a konkrétní testované číslo modelu. Testovací protokol, který uvádí pouze obecný popis „projektor“, je varovným signálem pro celní orgány i pro vlastní compliance audity prodejců. Kupující by měli požadovat přesnou variantu modelu, rozsah verzí firmwaru, který byl pokryt, a nejhorší testovanou konfiguraci – například laserový projektor 4500 ANSI lumenů se zapnutým Wi-Fi 6 na maximálním vysílacím výkonu.

Lead time u tohoto projektoru je dominantně určen dostupností EMC komory, zejména v Šen-čenu během Q3. Pro naše vlastní projekty rezervujeme termíny v komorách 6 až 8 týdnů předem a doporučujeme kupujícím OEM přidat 2týdenní rezervu pro retesty, pokud první sken zachytí pík vyzařovaného rušení nad quasi-peak limitem EN 55032 třídy B. Pro velkoobchodní dovozce, kteří porovnávají dvě továrny pouze podle ceny, je chytrou otázkou, která továrna již testovací protokol má, která má čerstvou sestavu, která ještě potřebuje úplné testování, a která má smlouvu s autorizovaným zástupcem, která přežije změnu entity v EU. Tento poslední bod je důležitý: dovozní dokumentace k označení CE vázaná na zaniklou entitu v EU je jedním z hlavních tří důvodů, proč Amazon EU a velké maloobchodní řetězce CE bez předchozího upozornění stahují projektorové SKU.

Dokumentace, technický spis a struktura DoC, kterou by B2B kupující měli vyžadovat

Dokumentace ke každé jednotce není jediný dokument – je to hromada. Dva základní kameny jsou testovací protokol (objektivní důkaz) a Prohlášení o shodě (právní nárok). Prohlášení musí být podepsáno fyzickou osobou v EU nebo autorizovaným zástupcem s písemnou mandátní smlouvou. Pro mimoevropské továrny se v certifikačních procesech pro dovoz s označením CE typicky používá autorizovaný zástupce se sídlem v Nizozemsku, Německu nebo Irsku a kontaktní údaje tohoto zástupce se uvádějí na štítku výrobku, obalu a DoC.

Požadavky na tento projektor rovněž zahrnují data pro sledovatelnost: rozsah čísel šarže nebo sériových čísel, rok výroby a jméno a kontakt výrobce nebo jeho autorizovaného zástupce. Setkali jsme se s případy, kdy prodejci odmítli 40stopé kontejnery, protože na obalu chyběla poštovní adresa zástupce v EU, přestože testovací protokol a DoC byly jinak v pořádku. Pro B2B nákupní týmy, které prověřují nového dodavatele, doporučujeme vyžádat si redigovaný vzorový DoC ještě před zadáním objednávky – tento jediný dokument odhalí, zda dodavatel rozumí pravidlům roku 2026, nebo recykluje šablonu z roku 2018.

Pro B2B nákupní týmy, které porovnávají dvě továrny, shrnuje tabulka níže, co by měl obsahovat úplný spis pro označení CE oproti tomu, co často vídáme u dodavatelů se slabými dokumentačními postupy.

DokumentÚplný spisSlabý spis
EU Prohlášení o shoděPodepsané, datované, uvádí všechny aplikované směrnice a normy, odkazuje na úplné testovací protokolyObecná šablona, chybí seznam směrnic
Testovací protokol EMCEN 55032 + EN 55035, třída B, akreditovaná laboratoř, datovanýInterní protokol, bez akreditačního čísla
Testovací protokol bezpečnostiEN 62368-1:2023 nebo platné vydání, akreditovaná laboratořStarší vydání, chybí analýza nebezpečí
Testovací protokol RF / RED (pokud bezdrátový)ETSI EN 301 489, ETSI EN 300 440 nebo EN 303 345, posudek notifikovaného orgánu, pokud vyžadovánPouze spektrum, chybí důkaz čl. 3.2
Laserový protokol (pokud laserový engine)EN 60825-1, metoda klasifikace, návrh štítkuChybí zdůvodnění klasifikace
Smlouva s autorizovaným zástupcemEntita se sídlem v EU, platná, datovaná, přežije změnu vlastníkaNedatovaná, neověřená entita

Konkrétní čísla projektů z našeho OEM/ODM portfolia

Testování projektoru není plošné – škáluje se s hardwarem. 1080p přenosný projektor se vstupem pouze HDMI, 24V DC adaptérem a bez bezdrátového modulu typicky projde EN 62368-1, EN 55032 a EN 55035 v jednom 6týdenním testovacím cyklu za cenu na spodním konci našeho pásma 3 200 USD až 9 800 USD. Přidáte-li Wi-Fi 6 nebo Bluetooth 5.2, přidáte spektrální testování podle RED čl. 3.2 a v některých případech i posudek notifikovaného orgánu, což přidá přibližně 2 400 USD a 3 až 4 týdny.

Každé testování SKU pro laserové fosforové zobrazovací enginy s klasifikovaným laserovým zdrojem rovněž vyžaduje posouzení podle EN 60825-1, včetně limitu přístupné emise a návrhu výstražného štítku. 0,47palcový DMD ultra-short-throw s laserovým enginem ekvivalentním 2 500 nitů typicky spadá do třídy 1 nebo 2, ale testovací protokol musí uvádět metodu klasifikace a vzdálenost měření. Soulad s označením CE pro jednotky třídy 3R a 3B je podstatně obtížnější a několik maloobchodníků v EU tyto SKU vůbec neprodává, takže obchodní případ pro laserové projektory s vyšším jasem se často posouvá k návrhům třídy 1 s většími zobrazovacími bloky spíše než ke zvyšování surového výkonu.

U projektoru pro vlajkový trojité laserový ultra-short-throw (DMX-FL-UST, ekvivalent 3 500 nitů, HDMI 2.1, Wi-Fi 6E, dekódování Dolby Atmos, příkon 110W) trvá 12 až 14 týdnů a cena se pohybuje mezi 8 600 USD a 9 800 USD. Dodatečné náklady oproti střednímu modelu jsou dominantně dány hodnocením podle EN 60825-1 napříč více režimy jasu plus spektrální prací pro Wi-Fi 6E podle ETSI EN 303 687. Pro velkoobchodní dovozce plánující 2 000 kusů to zvyšuje compliance režii na jednotku na přibližně 4,30 USD až 4,90 USD, což je strop, který doporučujeme rozpočtovat před podpisem první objednávky.

Pokyny pro kupující ve fázi MOFU a BOFU

Model je zřídka rozhodujícím faktorem ve fázi MOFU, kdy kupující ještě zužuje tvarový faktor, jas a OS. Stává se rozhodujícím faktorem ve fázi BOFU, kdy se dva vybraní projektory liší ve velkoobchodní ceně o méně než 50 USD a dovozce potřebuje vědět, který z nich skutečně projde kontrolou EU celních orgánů, kontrolou zalistování na Amazonu EU a compliance auditem maloobchodního řetězce CE.

Zákazníci OEM se obvykle pohybují ve třech úrovních. Základní 1080p LCD přenosný projektor bez bezdrátového připojení stojí přibližně 3 200 USD za jedno SKU. Střední 4K UHD laserový projektor s Wi-Fi 6 a Bluetooth audiem stojí přibližně 5 800 USD až 7 500 USD. Vlajkový ultra-short-throw trojité laser s HDMI 2.1, Wi-Fi 6E a dekódováním Dolby audia se pohybuje na 8 400 USD až 9 800 USD. MOQ pro samotnou OEM/ODM výrobu nesouvisí s náklady na certifikaci – MOQ společnosti DataMax začínají na 500 jednotek pro standardní nástroje a 2 000 jednotek pro vlastní firmware – ale certifikace se amortizuje napříč výrobní dávkou, takže u objednávky 5 000 kusů klesne compliance režie na jednotku na přibližně 1,10 USD až 2,00 USD.

Lead time u tohoto projektoru je dominantně určen dostupností EMC komory, zejména v Šen-čenu během Q3. Pro naše vlastní projekty rezervujeme termíny v komorách 6 až 8 týdnů předem a doporučujeme kupujícím OEM přidat 2týdenní rezervu pro retesty, pokud první sken zachytí pík vyzařovaného rušení nad quasi-peak limitem EN 55032 třídy B. Pro velkoobchodní dovozce, kteří porovnávají dvě továrny pouze podle ceny, je chytrou otázkou, která továrna již testovací protokol má, která má čerstvou sestavu, která ještě potřebuje úplné testování, a která má smlouvu s autorizovaným zástupcem, která přežije změnu entity v EU. Tento poslední bod je důležitý: dovozní dokumentace k označení CE vázaná na zaniklou entitu v EU je jedním z hlavních tří důvodů, proč Amazon EU a velké maloobchodní řetězce CE bez předchozího upozornění stahují projektorové SKU.

Jak vybrat vyhovujícího partnera pro projektor

Certifikační laboratoř s technikem provádějícím EMC testy projektoru

Výběr partnera pro SKU se scvrkává na čtyři nákupní proměnné, které můžete ověřit ještě před první bankovní platbou: dokumentovanou historii DoC, pokrytí harmonizovanými normami napříč vaším cílovým rozsahem SKU, auditní stopu továrny a poprodejní podporu. Považujte soubor modelu dodavatele za totéž jako kusovník – verzovaný, datovaný a vysledovatelný ke konkrétnímu vydání směrnice. Jakýkoli prodejce, který odpoví „ano, máme certifikaci CE“, aniž by jmenoval pokryté směrnice (typicky směrnice o rádiových zařízeních 2014/53/EU plus směrnice o nízkém napětí 2014/35/EU a RoHS 2011/65/EU), ve skutečnosti tuto práci neodvedl.

Pro B2B nákupní týmy pracující v těsných maloobchodních oknech doporučujeme pětikrokový screening dodavatele pro označení CE před vydáním PO:

Projektor vyžaduje před odesláním prvního kartonu specifickou dokumentační stopu. Technický spis musí obsahovat popis výrobku, úplný kusovník s deklarovanými certifikáty komponent, schémata pro jakýkoli RF nebo laserový podsystém, testovací protokoly EMC a LVD z akreditované laboratoře, posouzení rizik propojené s kategoriemi nebezpečí podle EN 62368-1 a EU Prohlášení o shodě (DoC) podepsané výrobcem nebo jeho autorizovaným zástupcem. Pro kupující OEM, kteří hodnotí nového dodavatele, doporučujeme vyžádat si DoC a titulní stranu testovacího protokolu již při úplně prvním hovoru. Továrna, která váhá, nebo která zašle pouze marketingovou brožuru s logem CE, signalizuje, že řetězec shody s označením CE má slabá místa.

MOQ, politika vzorků a kontaktní kanál pro kupující DataMax OEM

Dokumentace jednoho SKU má rovněž omezenou dobu platnosti. Testovací protokoly pro EN 55032 a EN 55035 se typicky považují za platné po dobu 5 let, pokud není harmonizovaná norma revidována nebo se hardware podstatně nezmění. EN 62368-1 přešla z vydání 2014 na vydání 2023 a jakýkoli protokol, který odkazuje pouze na starší vydání, nyní vyžaduje delta posouzení nebo úplný retest. U laserových výrobků podle EN 60825-1 musí být klasifikace znovu ověřena, pokud se optický engine, difuzér nebo apertura krytu změní o více než 5 %. Certifikační týmy pro dovoz s označením CE na celních orgánech EU a na Amazonu EU rutinně požadují nejprve DoC, poté testovací protokol a poté technický spis – a chybějící dokumenty považují za nevyhovující zásilku, nikoli za mezeru v papírování.

Často kladené dotazy

Co certifikace označení CE projektoru pro EU vlastně pokrývá u chytrého projektoru?

Certifikace označení CE projektoru pro EU pokrývá u typického chytrého projektoru tři směrnice: směrnici o rádiových zařízeních 2014/53/EU pro Wi-Fi a Bluetooth, směrnici o nízkém napětí 2014/35/EU pro napájecí zdroj a laser-fosforový nebo LED světelný engine, a RoHS 2011/65/EU pro omezené látky. EMC se testuje podle 2014/30/EU a bezpečnost laserové třídy se řídí EN 60825-1. Vyhovující DoC odkazuje na vše výše uvedené číslem směrnice a rokem vydání.

Jak dlouho trvá testování certifikace označení CE projektoru pro EU u nového OEM SKU?

DokumentÚplný spisSlabý spis
EU Prohlášení o shoděPodepsané, datované, uvádí všechny aplikované směrnice a normy, odkazuje na úplné testovací protokolyObecná šablona, chybí seznam směrnic
Testovací protokol EMCEN 55032 + EN 55035, třída B, akreditovaná laboratoř, datovanýInterní protokol, bez akreditačního čísla
Testovací protokol bezpečnostiEN 62368-1:2023 nebo platné vydání, akreditovaná laboratořStarší vydání, chybí analýza nebezpečí
Testovací protokol RF / RED (pokud bezdrátový)ETSI EN 301 489, ETSI EN 300 440 nebo EN 303 345, posudek notifikovaného orgánu, pokud vyžadovánPouze spektrum, chybí důkaz čl. 3.2
Laserový protokol (pokud laserový engine)EN 60825-1, metoda klasifikace, návrh štítkuChybí zdůvodnění klasifikace
Smlouva s autorizovaným zástupcemEntita se sídlem v EU, platná, datovaná, přežije změnu vlastníkaNedatovaná, neověřená entita

Lze dokumentaci certifikace označení CE projektoru pro EU znovu použít napříč více SKU v rámci stejné rodiny?

Ano. Dokumentaci certifikace označení CE projektoru pro EU lze znovu použít napříč více SKU v rámci stejné rodiny pod jedním DoC, když SKU sdílejí stejný rádiový modul, napájecí zdroj a základní desku. Ve společnosti DataMax běžně sdružujeme 3 až 5 SKU do jednoho rodinného testu, což snižuje náklady na shodu na model přibližně o 12 % až 18 % oproti samostatnému podávání každého SKU.

Jaké jsou typické náklady na certifikaci označení CE projektoru pro EU pro velkoobchodní dávku?

Projektor pro naše oem/odm klienty typicky sleduje opakovatelný harmonogram, jakmile je hardware zmrazen. U 1080p přenosného LCD projektoru (referenční model DMX-P1080, ekvivalent 4 500 ANSI lumenů, 1,2 kg, vstup HDMI 2.0 + USB-C, 24V DC adaptér, bez bezdrátového připojení) trvá úplný certifikační cyklus 6 týdnů podle EN 62368-1, EN 55032 třídy B a EN 55035. Celkové náklady se pohybují kolem 3 400 USD za jedno SKU a podíl na jednotku při MOQ 3 000 kusů je přibližně 1,13 USD.

Které projektory DataMax již mají schválení certifikace označení CE projektoru pro EU?

U tohoto projektoru pro 4K UHD ultra-short-throw s Wi-Fi 6 a Bluetooth audiem (DMX-U4K-UST, ekvivalent 2 500 nitů laser-fosfor, 3,2 kg, HDMI 2.1, Dolby audio, příkon 100 W) trvá 9 až 10 týdnů. Rozpočet se pohybuje na 6 900 USD za jedno SKU, přičemž spektrální testování podle RED čl. 3.2 tvoří přibližně 2 100 USD z této částky. Podíl na jednotku při MOQ 5 000 kusů klesne na přibližně 1,38 USD. Kupujícím OEM, kteří budují portfolio, rovněž doporučujeme sdružit 3 až 5 SKU do jedné rodinné testovací žádosti, což sníží rozpočet na model přibližně o 12 % až 18 %, protože sdílené komponenty se retestují pouze tehdy, když se skutečně změní.

Závěrečné shrnutí

Projektor pro vlajkový trojité laserový ultra-short-throw (DMX-FL-UST, ekvivalent 3 500 nitů, HDMI 2.1, Wi-Fi 6E, dekódování Dolby Atmos, příkon 110 W) trvá 12 až 14 týdnů a cena se pohybuje mezi 8 600 USD a 9 800 USD. Dodatečné náklady oproti střednímu modelu jsou dominantně dány hodnocením podle EN 60825-1 napříč více režimy jasu plus spektrální prací pro Wi-Fi 6E podle ETSI EN 303 687. Pro velkoobchodní dovozce plánující 2 000 kusů to zvyšuje compliance režii na jednotku na přibližně 4,30 USD až 4,90 USD, což je strop, který doporučujeme rozpočtovat před podpisem první objednávky.

Připraveni specifikovat svou dávku? Prohlédněte si celou řadu chytrých projektorů nebo zašlete svůj cílový seznam SKU našemu B2B oddělení prostřednictvím formuláře pro vlastní poptávku – obvyklá odpověď do jednoho pracovního dne, vzorky do 10 dnů.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies