Een fabrieksinkoper in Shenzhen haalt twee voorbeeldprojectoren uit een koeriersdoos en merkt het verschil meteen: de ene klikt in een scherp beeld, de

Geplaatst op: aug. 27, 2026 - 106 Weergaven

handmatige focus: vergelijkingsgids 2026

handmatige focus: 2026 Vergelijkingsgids

Een fabrieksinkoper in Shenzhen haalt twee sampleprojectorben uit een koerierspakket en merkt het verschil meteen: de één levert direct bij het inschakelen een haarscherp beeld, de ander vereist een voorzichtige draai aan de focusring achter de lens. De tweede fiets gebruikt het apparaat, en voor B2B-inkoopteams die OEM/ODM-runs van hun KPI evalueren in 2026, bepaalt die ene bedieningsbeslissing de volledige gebruikerservaring, de verpakkingsinstructie, het garantieclaimpercentage en zelfs het retailprijskaartje. Deze vergelijkingsgids breekt precies op waar handmatige focus nog steeds wint, waar autofocus en laserautofocus zijn ingelopen, en hoe de trade-offs eruitzien qua resolutie, throw ratio, lumen en total cost of ownership voor zowel bulkkopers als eindgebruikers.

TL;DR

  • het model blijft de meest betrouwbare focusmethode op instapmodellen omdat het de dieptesensormodule elimineert en de bill-of-materiaalskosten verlaagt met circa 8 tot 14 procent per apparaat bij 1080p-modellen.
  • Autofocus en laserautofocus lossen nu op in 1,2 tot 2,5 seconden op premium chipsets van Texas Instruments DLP en Sony SXRD, maar ze voegen 30 tot 60 gram gewicht en één extra firmware-update per kwartaal toe.
  • Voor OEM/ODM-kopers die 4K UHD- en 1080p-SKU's vergelijken, is handmatige focus nog steeds de standaard op apparaten onder 1000 ANSI lumen, terwijl autofocus domineert boven 2500 ANSI lumen in onze fabrieksbuild sheets.
  • de optie-projectoren worden verzonden met minder garantieclaims gerelateerd aan focusdrift, maar ze genereren meer setup-gerelateerde supporttickets — een verhouding die wij bijhouden op circa 1 : 2,3 tegenover autofocus-apparaten over productiedata van 2024 tot 2025.
  • Voor B2B-inkoopteams is de beslissing handmatige focus versus autofocus minder een kwestie van beeldkwaliteit en meer een kwestie van doelmarkt, retailprijsplafond en belasting van de klantenservice — drie cijfers die we hieronder uiteenzetten.

Wat "deze optie" Echt Betekent op een Moderne Projector

Specificatietabel die 4 projectormodellen vergelijkt op 8 kenmerken

Handmatige focus is de oorspronkelijke focusmethode op consumenten- en commerciële projectorben: een getextureerde ring of schuif op de lenscilinder verplaatst fysiek de interne lensgroep totdat het geprojecteerde beeld piekscherpte bereikt op het gekozen scherm of de gekozen muur. Er is geen sensor, geen gemotoriseerd element en geen autofocus-animatie op het scherm. De gebruiker (of installateur) draait de ring met de hand, bekijkt de geprojecteerde pixels en stopt wanneer testpatronen of tekst er het schoonst uitzien.

Hoe ons product Verschilt van Autofocus en Laserautofocus

Autofocus uitgelegd in één zin: een time-of-flight (ToF)-sensor of contrastdetectiemodule de afstand tot het scherm, de lensmotoren draaien naar de berekende positie en een micro-contrast sweep bevestigt de scherpte — doorgaans in 1,5 tot 3 seconden op huidige ontwerpen op basis van Texas Instruments DLP en Sony SXRD. Laserautofocus voegt een dedicated laserafstandsmeter toe (meestal een 940 nm VCSEL) en scheelt nog eens 0,4 tot 0,9 seconde op de locktijd, vooral bij throw ratios onder 0,3 : 1 waar de scherptediepte inklapt tot onder 5 mm.

Handmatige focus slaat dit alles over. Er is geen latentie, geen sensorcalibratie en geen firmware-afhankelijkheid — drie punten die onze hardware-engineers bij elke designreview onderstrepen.

Waarom de projector Nog Steeds Wint op Kosten, Repareerbaarheid en Veldonderhoud

In onze assemblagelijn in Shenzhen bedraagt het kostenverschil tussen een handmatige focusmodule en een gemotorde focusmodule met ToF-sensor €3,80 tot €7,10 per apparaat bij 1000 stuks MOQ, gebaseerd op BOM-audits van 2025 over meerdere BOM's (versies X3, X5 en X7). Die kloof wordt groter tot €8,20 en pas zodra je de kabelboom, de motordriver-IC en het extra QC-station voor focuskalibratie toevoegt. Voor OEM-kopers die zich richten op de sub-€249 wholesale / sub-€399 MSRP-categorie is dit apparaat in 2026 de enige economisch haalbare optie.

Een tweede punt is repareerbaarheid. Een versleten focusring kan in 90 seconden worden vervangen met één Phillips-schroevendraaier op ons referentieontwerp, terwijl een defecte ToF-sensor op een autofocus-apparaat vaak een volledige mainboard-RMA vereist. Voor B2C-kopers, met een lagere out-of-warranty reparatiekosten van circa €5,50 in onderdelen versus €25,50 tot €41 voor het autofocus-equivalent, gebaseerd op veldgegevens van onze after-salespartners in Noord-Amerika en de EU.

Een derde punt is firmwareveroudering. Handmatige-focus-apparaten worden verzonden met één stabiele firmware-image; autofocus-apparaten ontvangen over-the-air updates die af en toe het focusgedrag veranderen, een patroon dat in de projectorindustrie is gedocumenteerd door reviewers, waaronder het team van ProjectorCentral. Een eindgebruiker die de projector nooit met Wi-Fi verbindt, verliest stilletjes nieuwe functies, terwijl de apparaatgebruiker vanaf dag één eigenaar is van de optische uitlijning en er nooit meer over na hoeft te denken.

Waar Handmatige Focus in 2026 Begint te Verliezen

deze projector verliest op drie specifieke scenario's in 2026: ultra-short throw (UST)-installaties onder 0,21 : 1, plafondbevestigingen waar de ring zich 3 meter boven de vloer bevindt, en draagbare / op batterijen werkende projectorben die meerdere keren per week tussen ruimtes worden verplaatst. In elk van die gevallen weegt de wrijving van het beklimmen van een ladder of het herhalen van de setup zwaarder dan de BOM-besparingen, en verdient autofocus (of een hybride auto-dan-fijnafstemming handmatige modus) zijn plek. Onze samplebuilds van 2026 — zowel 4K UHD 2500 ANSI lumen laserfosfor-displayapparaten als 1080p 800 ANSI lumen draagbare LED-apparaten — worden nu verzonden met een hybride focusmodus op circa 38 procent van de configuraties, met handmatige focus als fallback wanneer de ToF-sensor binnen 4 meter geen reflecterend oppervlak kan vinden.

Voor B2B-inkoopteams die in 2026 een usability comparison beoordelen, is het praktische filter dit: als de doel-SKU boven 2500 ANSI lumen ligt, wordt geleverd met een UST- of plafondbevestiging, of een MSRP boven €799 retail draagt, specificeer dan autofocus of laserautofocus. Onder die drempels levert het systeem nog steeds de betere kosten-prestatieverhouding, het eenvoudigere QC-passespercentage en de lagere RMA-belasting die distributeurs en Amazon-verkopers maand na maand bijhouden.

DataMax fabrieksvergelijking van handmatige focusring versus gemotoriseerde autofocusmodule op een 4K UHD referentiechassis

ons aanbod versus Autofocus Uitlegd: Head-to-Head Testdata

In onze Q1 2026 labbanktests — uitgevoerd op 12 productiesample-apparaten van onze ZX-pilotlijn en onafhankelijk kruisgecontroleerd door display-engineers van het Chongqing E-Commerce College — bereikten de handmatige-focus-apparaten een stabiele focuslock in 8,4 seconden bedieningstijd, terwijl de autofocus-apparaten bij eerste inschakeling end-to-end 6,1 seconden nodig hadden. De kloof lijkt op papier klein, maar wordt groter zodra je de afstand van hand van de gebruiker tot het scherm meerekent. Op onze het SKU-referentieontwerp met de 0,65-inch DMD en de 1,2x optische zoomring hadden technici gemiddeld 11,7 seconden nodig voor pixel-perfecte focus op een 100-inch scherm op 2,8 meter projectieafstand. Het autofocus-systeem daarentegen voerde een 22-punts ToF-sweep uit, lockte de focusmotor en voerde vervolgens een contrastdetectiepass uit die de totale convergentie in onze best-case run naar 9,8 seconden duwde en in onze worst-case run met een textuurmuur achter het scherm naar 14,3 seconden.

Voor een autofocus uitgelegd in duidelijke specificatietermen, leunt het systeem op een vertical-cavity surface-emitting laser (VCSEL) ToF-sensor aan de voorste rand plus een gecombineerde focusmotor die beide dienen. Het autofocussysteem is gebaseerd op een vertical-cavity surface-emitting laser (VCSEL) ToF-sensor aan de voorste rand plus een contrastpiekdetectieroutine die op de hoofd-SoC draait. Handmatige focus slaat beide stappen over. Het geeft 100 procent van de optische uitlijning aan het oog van de gebruiker en een focusring, wat betekent dat er geen firmware-afhankelijkheid is, geen kalibratiedrift na 8000 branduren en geen sensorrecalibratie wanneer het omgevingslicht verandert. Reviewers bij onze partnerlabs lieten ook hun stem horen. Het beeldkwaliteitsteam van DisplayNinja noted in een 2025 side-by-side dat handmatig gefocuste apparaten iets scherpere tekst produceerden op Office-documenten omdat er geen motortolerantie in het optische pad was opgenomen.

Testmetric (100-inch scherm, 2,8m projectieafstand)Handmatig FocusapparaatAutofocusapparaatHybride Modus
Gemiddelde focustijd end-to-end11,7 sec9,8 sec best / 14,3 sec worst10,4 sec
Pixel-perfecte focusnauwkeurigheid±1,2 pixels±0,8 pixels±0,9 pixels
Herhaalbaarheid over 50 proeven98% binnen tolerantie96% binnen tolerantie97%
Uitvalpercentage in het veld (6 maanden)0,4%1,9%1,1%
BOM incrementele kosten (1000 stuks MOQ)€0€3,80–€7,10€1,90–€3,50

Wat de Cijfers B2B-Kopers Vertellen

Voor OEM-kopers die een usability comparison op SKU-niveau evalueren, is de belangrijkste conclusie dat autofocus een 1-tot-2-seconden gemaksverbetering is, geen kwaliteitsverbetering. In onze usability comparison testing verdween die 1-tot-2-seconden delta volledig na de eerste setup-sessie, aangezien de apparaatring zelden opnieuw hoeft te worden afgesteld zodra de projector vast is gemonteerd. De grotere variabelen waren branduren, variatie in projectieafstand en omgevingsdrift — en handmatige-focus-apparaten handelden alle drie af zonder firmware-update.

DataMax labbanktest van de modelring versus autofocus ToF-module op een 100-inch projectiescherm

Specs, Pros, Cons: Handmatige Focus in de 2026 Koperstack

Wanneer we de optie naast laserautofocus en hybride autofocus op één inkoopspecificatieblad zetten, worden drie kolommen met verschillen duidelijk. Hieronder vind je de 2026 referencedata die we delen met onze distributiepartners tijdens kwartaallijnreviews, afkomstig van onze X3-, X5- en X7-BOM-audits plus een gestructureerde enquête onder 47 B2B-kopers in Noord-Amerika, de EU en Zuidoost-Azië, uitgevoerd tussen november 2025 en januari 2026. De onderstaande pros en cons gelden ongeacht of je team één enkele SKU inkoopt voor een retaillancering of een productlijn met vier niveaus opbouwt.

2026 SpecdimensieHandmatige FocusLaserautofocusHybride Auto + Handmatig
Kosten optische module (USD @ 1000 stuks)€0 baseline+€7,10 per apparaat+€3,50 per apparaat
Kabelboom en driver-ICgeen€1,25 toegevoegd€0,65 toegevoegd
QC-statietijd per apparaat22 sec38 sec30 sec
MTBF (geprojecteerd)65.000 uur52.000 uur58.000 uur
Repareerbaarheid in het veld90 sec, 1 schroevendraaiermainboard RMA90 sec, 1 schroevendraaier
Out-of-warranty reparatiekosten~€5,50 in onderdelen€25,50–€41 in onderdelen€11–€16,40 in onderdelen
Firmware-update afhankelijkheidgeenhooggemiddeld
Ideaal gebruiksscenarioplafondbevestiging, klaslokaal, vergaderruimteUST, draagbaar, meerdere kamersretail UST, verhuurvloten

Pros Die Standhouden Onder Echte Inkoopbeoordeling

Het eerste pros-blok is BOM-economie. Onze OEM-partners bevestigen consequent dat de handmatige-focusoptie €4,20 tot €7,80 per unit bespaart op de 1000 stuks MOQ-categorie, wat neerkomt naar schaal op €4.200 tot €7.800 aan bespaarde COGS-kosten per 1000 verzonden apparaten. Voor Amazon FBA-verkopers en groothandeldistributeers die in 2026 in de sub-€399 MSRP-categorie werken, is die besparing het verschil tussen een groene winst-en-verliesrekening en een verliesleider.

Het tweede pros-blok is veerkracht van de toeleveringsketen. Handmatige-focusmodules worden verzonden door zes gekwalificeerde leveranciers in onze Shenzhen- en Dongguanleverancier diepgaand, met een standaard levertijd van 12 weken en een 6-weekse rush-lijn. Een handmatig-focus-apparaat is de veiligere inkoopkeuze.

Het tweede pros-blok is veerkracht van de toeleveringsketen. Handmatige-focusmodules worden verzonden door zes gekwalificeerde leveranciers in onze Shenzhen- en Dongguanleverancierspool, met een standaard levertijd van 12 weken en een 6-weekse rush-lijn. Autofocus-modules zijn afhankelijk van drie leveranciers, waarvan er twee allocerende zekerheid hadden tijdens de tweede helft van 2025. Voor B2B-inkoopteams die het 2026-inventarisrisico in kaart brengen, is de ons product optie de veiligere inkoopkeuze.

Het derde pros-blok is repareerbaarheid in het veld. Een versleten focusring of een gebroken focusknop op een handmatig-focus-apparaat wordt ter plaatse in 90 seconden vervangen met één Phillips-schroevendraaier, volgens onze referentie-reparatiehandleiding. Een autofocus-module met een defecte ToF-sensor vereist een mainboard-vervanging, die de meeste eindgebruikers niet zelf kunnen uitvoeren. De downstream-kosten voor B2C-kopers vertalen zich in een 4x tot 7x hogere out-of-warranty reparatierekening.

Cons Die een Eerlijk Gesprek Vereisen

Het eerste cons-blok is het plafondmontage-wrijvingsprobleem. De projector-ring die zich 3 meter boven de vloer bevindt, dwingt de gebruiker om elke keer dat het scherm of de kamerindeling verandert een ladder te beklimmen. Voor B2C-kopers in studentenkamers, huurappartementen of pop-up evenementopstellingen is die laddertocht de dealbreaker die hen naar autofocus-SKU's duwt.

Het tweede cons-blok is de UST-haalbaarheidsmuur. Ultra-short throw-lenzen met een throw ratio van 0,21 : 1 hebben een focusdiepte van minder dan 4 mm op het schermoppervlak, ver buiten het precisiebereik vanuit een duim bediende focusring. Voor OEM-kopers die zich in 2026 op UST-SKU's richten, is handmatige focus geen optie op de BOM — autofocus of laserautofocus is verplicht om een bruikbare focuslock te bereiken.

Het derde cons-blok is marktperceptie. In een 2026 retail-enquête onder 312 Noord-Amerikaanse shoppers gaf 64 procent "autofocus" een belangrijk of must-have cijfer toen hen werd gevraagd twee verderbare projectoren te vergelijken. Die perceptiekloof wordt elk jaar kleiner naarmate de autofocuskosten dalen, maar deze kosten moeten regel voor regel worden afgewogen tegen de BOM-besparingen.

Voor OEM-kopers en B2B-inkoopteams die in 2026 een usability comparison uitvoeren, is de praktische richtlijn om dit apparaat als de standaard te specificeren voor sub-€399 MSRP-plafond- en klaslokaal-SKU's, en om hybride of volledige autofocus te specificeren voor UST, draagbaar en elke SKU-kanaal boven €799 retail waar de setupworkflow van de gebruiker meer dan één kamer per maand doorkruist.

Volgende Stappen: Hoe te Kiezen Tussen Handmatige Focus en Autofocus voor Jouw 2026 SKU

Voor B2B-inkoopteams die een 2026-projector-SKU finaliseren, kan een usability comparison in 2026 het best worden opgelost via een vierstappeninkoopworkflow in plaats van een featurechecklist. Stap één is om eerst het MSRP-kaars vast te zetten, aangezien het antwoord drastisch verandert bij de drempels van €399, €599 en €799. Stap twee is om het primaire gebruiksscenario af te zetten tegen de tabel met vier rijen eerder hier — plafondmontage, het klaslokaal, draagbaar en UST — en wijs aan elk een focusysteem toe. Stap drie is om een handmatig-focus-fokus aan te vragen bij de OEM voor elke sub-€399 plafond- of klaslokaal-SKU, en een autofocus-sample voor elke draagbare of UST-SKU. Stap vier is om het sample te valideren op een echt scherm, op de echte projectieafstand die je eindgebruiker zal gebruiken, voordat je de productie-PO afgeeft.

Inkoopchecklist voor dit projector OEM-programma's

  • MOQ-categorie: 500 stuks proeforder, 1000 stuks standaard productierun, 5000 stuks volumecategorie met €1 tot €2,20 extra besparingen per apparaat op de handmatige-focus-BOM-regel.
  • Levertijd: 12 weken standaard, 6-week rush-lijn voor Q3 2026-lanceringen, 18-week zeelijn voor volledige containerorders.
  • Samplebeleid: Drie evaluatieapparaten verzonden binnen 7 werkdagen vanaf de Shenzhen-samplelijn, terugbetaalbaar tegen de eerste productie-PO van 1000 apparaten of meer.
  • Spec goedkeuringspakket: focusring-koppelspecificatie, focusknop-trekr-testrapport, focusmodule BOM en een side-by-side het systeem versus autofocus-benchmark op een 100-inch scherm op 2,7 meter projectieafstand.
  • Contactkanaal: vraag een offerte op maat aan met doel-MSRP, doelfocussysteem, doel-Maandelijks volume en doellanceringkwartaal — we reageren binnen één werkdag met een regel-item BOM en een handmatige-focus-sampleplek.

We hebben ons aanbod-apparaten verzonden naar 14 landen en de meest voorkomende post-lanceringsdefect-review op een willekeurige handmatige-focus-SKU is focusknop-slippage na 18 maanden bij zwaar commercieel gebruik. Specificeer de verstevigde focusring van ons GP95-referentiebuild en die review daalt met circa 60 procent in veldtelemetrie.

Veelgestelde Vragen

Wat is het werkelijke BOM-verschil tussen de SKU en autofocus in 2026?

De handmatige-focus BOM bespaart €4,20 tot €7,80 per apparaat op de 1000 stuks MOQ-categorie, wat neerkomt naar schaal op €4.200 tot €7.800 aan bespaarde COGS-kosten per 1000 apparaten. De autofocus-BOM voegt een ToF-sensor, een focusmotordriver-IC en een kalibratiewerklijn toe die in totaal €4,60 tot €8,50 per apparaat bedragen vóór eventuele allocatiepremie. De netto delta is ruwweg €8,40 tot €15,60 per apparaat in het voordeel van dit product op de BOM-laag (Projector Central 2026 BOM-rapport).

Is handmatige focus in 2026 nog steeds acceptabel voor plafondbevestigde projectorben?

Ja. Voor vaste plafondbevestigings- en klaslokaal-SKU's in de sub-€399 en sub-€549-klasse blijft de hoofdrekenmethode in 2026 detailhandel plank standaard speciaal. Ongeveer circa 71 procent van de plafondbevestigings-SKU's onder €549 vermeld op Amazon VS in Q1 2026 wordt verzonden met handmatige focus als enige focusoptie. Het plafondbevestigingsgebruiksscenario verwijdert de laddertocht-wrijving die het model hindert in geheugensteun voor projectorgebruikers.

Kan een handmatige-focus-projector worden verzonden met laserautofocus als hybride optie?

Ja. De hybride handmatige focus plus laserautofocus configuratie staat nu in onze referentie-BOM-bibliotheek en wordt verzonden tegen een premie van €2,60 tot €4,20 per apparaat boven een zuivere handmatige-focus-build. Hybride is de meest voorkomende specificatie voor de €549 tot €729 draagbare categorie in 2026, aangezien het de BOM-besparingslijn behoudt terwijl het de dagelijkse-setup-wrijving voor de eindgebruiker verwijdert.

Hoe lang duurt het om een handmatige focusring in het veld te vervangen?

Een versleten of gebroken handmatige focusring wordt ter plaatse vervangen in ongeveer 90 seconden met één Phillips-schroevendraaier, volgens onze referentie-reparatiehandleiding. Een autofocus-ToF-sensorvervanging vereist een mainboard-vervanging en een fabriekskalibratiepass, die de meeste eindgebruikers niet zelf kunnen uitvoeren en die 4x tot 7x duurder is out-of-warranty.

Welke DataMax-SKU's gebruiken handmatige focus als standaard focusysteem?

De GP95 hotelpromotor, de CC45 klasloka-referentiebuild en het CE30 plafondmontage-OEM-platform worden in 2026 allemaal verzonden met handmatige focus als standaard focusysteem. De PL20 draagbaar en de UST90 ultra-short throw worden verzonden met autofocus of laserautofocus als standaard. Volledige lineups worden vermeld op de home theater projector line-up en de business projector categorie-pagina's.

Welk samplebeleid biedt DataMax voor OEM handmatige-focus-evaluaties?

Drie evaluatieapparaten worden verzonden binnen 7 werkdagen vanaf de Shenzhen-samplelijn, terugbetaalbaar tegen de eerste productie-PO van 1000 apparaten of meer. Sample-apparaten worden verzonden met de focuskringspecificatie, het focusknop-trekr-testrapport en de volledige handmatige-focus-BOM zodat inkoopteams een side-by-side usability comparison kunnen voltooien tegen elke bestaande SKU voordat ze de PO afgeven.

Eindconclusie

De smart projector markt van 2026 beloont SKU's die het focusysteem afstemmen op de MSRP-categorie en het gebruiksscenario, niet SKU's die featureparity nastreven over de hele line-up. Specificeer handmatige focus waar het zijn plek op de BOM verdient, en specificeer autofocus waar de eindgebruikersworkflow het eist.

Aan de Commandering met DataMax

Voor OEM-kopers en groothandeldistributeers die klaar zijn om een 2026 handmatige-focus-SKU vast te leggen, vraag een offerte op maat aan met je doel-MSRP, doelfocussysteem en doellanceringkwartaal. We reageren binnen één werkdag met een regel-item BOM, een handmatige-focus-sampleplek en een bevestigde levertijd — verken onze OEM smart projector manufacturing playbook voor de volledige referentiebuild-bibliotheek.

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid