Geplaatst op: feb. 24, 2026 - 107 Weergaven
Projector Showdown: hoogtepunten van ISE 2026
Inkoopteams in de AV-channel lopen Integrated Systems Europe (ISE) 2026 binnen met één vraag op hun spreadsheets: welk 4K laserplatform dit jaar daadwerkelijk de schapruimte verdient. De vloeroppervlakte op de beurs in Barcelona is dubbelcijferig gegroeid, laserfosfor- en tri-color RGB laser-lichtengines hebben lamp-gebaseerde modellen verdrongen in vrijwel elke mainstream stand, en de specificatielijsten lezen nu dichter bij broadcastmonitoren dan bij klaslokaalhardware. De projector is belangrijk omdat ISE de groothandelsagenda voor de rest van het kalenderjaar bepaalt — de SKU's die deze week worden onthuld, belanden vóór het einde van Q2 in B2B-tenders, onderwijs-RFQ's en corporate rollout-PO's.
Hieronder vindt u de eerste ronde van onze projector showdown-reportage vanuit Barcelona.
In één oogopslag
Inkoopteams in de AV-channel lopen Integrated Systems Europe (ISE) 2026 binnen met één vraag op hun spreadsheets: welk 4K laserplatform dit jaar daadwerkelijk de schapruimte verdient. De vloeroppervlakte op de beurs in Barcelona is dubbelcijferig gegroeid, laserfosfor- en tri-color RGB laser-lichtengines hebben lamp-gebaseerde modellen verdrongen in vrijwel elke mainstream stand, en de specificatielijsten lezen nu dichter bij broadcastmonitoren dan bij klaslokaalhardware. De projector is belangrijk omdat ISE de groothandelsagenda voor de rest van het kalenderjaar bepaalt — de SKU's die deze week worden onthuld, belanden vóór het einde van Q2 in B2B-tenders, onderwijs-RFQ's en corporate rollout-PO's.
Projector Showdown: de verschuiving naar laser-lichtengines op ISE 2026
De dominante kop op de vloer van de Fira de Barcelona is een stille maar absolute overgang: lamp- en LED-hybride lichtengines zijn uit de premiumcategorie van de projector showdown verdreven. In Hal 3 en Hal 5 toont elk tier-1 merk — plus een golf van uitdagende Chinese OEM's — 4K UHD laserprojectoren met specificaties tussen 4.500 en 6.500 ANSI lumen, de specificatieband die voorheen alleen de high-end installatiecategorie verankerde.
Waarom laserfosfor nu de standaard is
Voor inkoopmanagers die tenderevaluaties uitvoeren, is de conclusie van de projector showdown eenvoudig: laserfosfor is niet langer de premiumoptie, het is de standaard. Volgens de Omdia Display Long-Term Forecast 2025-2030 zal de penetratie van laserlichtbronnen in de mondiale projectormarkt naar verwachting eind 2026 meer dan 78 procent van de stuksverzendingen uitmaken, tegenover ruwweg 61 procent in 2024. De levensduur-rekensom levert het meeste werk — een lichtbronlevensduur van 20.000 uur versus het plafond van 3.000 tot 5.000 uur van oudere UHP-lampen verlaagt de totale eigendomskosten aanzienlijk over een implementatiecyclus van vijf jaar.
- ISE 2026 markeert de eerste ISE-projector showdown waarin elke grote stand een 4K UHD lasermodel met 5.000-plus ANSI lumen als instapspecificatie levert.
- Tri-color RGB laser-lichtengines hebben volgens een verse Omdia display technology forecast, aangehaald tijdens standrondleidingen, de grens van 40 procent display-oppervlak-aandeel op ISE overschreden.
- Ultra-short throw en ultra-short throw met lens-shift zijn nu het dominante projector showdown-formaat in de onderwijs- en homecinema-paden.
- Android TV 14 en Google TV-referentieplatforms standaardiseren de smart OS-keuze, wat OEM/ODM-inkoop vereenvoudigt voor kopers die via Shenzhen-fabrieken zoals DataMax sourcen.
- Voor B2B-inkoopteams die de 2026-line-ups evalueren, bevestigt deze unit op ISE een gemiddelde levertijd van 12 weken voor OEM-laserorders en een strakker groothandelsplafond van minder dan $1.500 op 4K UST-SKU's.
Tri-color RGB laser overschrijdt de drempel
De tweede technische verschuiving binnen deze ISE 2026-projector showdown is de opkomst van pure tri-color RGB laser-engines — geen fosforwiel, geen kleurwielartefacten. De BT.2020-kleurengamutdekkingscijfers die nu op specificatiebladen worden gedrukt, raken routinematig 110 procent of hoger, en diverse stands demonstreren 0.47-inch en 0.65-inch 4K DLP-chipsets die deze engines aansturen bij helderheidsspecificaties tot 5.800 ANSI lumen.
De dominante kop op de vloer van de Fira de Barcelona is een stille maar absolute overgang: lamp- en LED-hybride lichtengines zijn uit de premiumcategorie van de projector showdown verdreven. In Hal 3 en Hal 5 toont elk tier-1 merk — plus een golf van uitdagende Chinese OEM's — 4K UHD laserprojectoren met specificaties tussen 4.500 en 6.500 ANSI lumen, de specificatieband die voorheen alleen de high-end installatiecategorie verankerde.
Ultra-short throw wordt het standaardformfactor
Loop door het onderwijspad op ISE en het projector showdown-formaat is ondubbelzinnig: ultra-short throw, en in toenemende mate ultra-short throw met gemotoriseerde lens-shift. De klassieke plafondmontage-long-throw klaslokaalprojector is nu de uitzondering, niet de regel, in de stands die de dichtste menigten trekken. Verschillende leveranciers demonstreren throw-ratio's van 0.21:1 met geïntegreerde licht-interactieve touchframes, waarmee de projector wordt gepositioneerd als vervanger van flat-panel displays bij schermformaten tussen 90 en 120 inch.
Wanneer inkoopmanagers tenderevaluaties beoordelen, is de conclusie van de projector showdown eenvoudig: laserfosfor is niet langer de premiumoptie, het is de standaard. Volgens de Omdia Display Long-Term Forecast 2025-2030 zal de penetratie van laserlichtbronnen in de mondiale projectormarkt naar verwachting eind 2026 meer dan 78 procent van de stuksverzendingen uitmaken, tegenover ruwweg 61 procent in 2024. De levensduur-rekensom levert het meeste werk — een lichtbronlevensduur van 20.000 uur versus het plafond van 3.000 tot 5.000 uur van oudere UHP-lampen verlaagt de totale eigendomskosten aanzienlijk over een implementatiecyclus van vijf jaar.
Op onze eigen Shenzhen-engineeringlijn hebben we gezien hoe OEM-kopers laserfosfor in ongeveer 18 maanden hebben verplaatst van een special-order-regel naar een standaard-SKU. De kostenkloof sloot sneller dan wie dan ook in ons inkoopnetwerk had voorspeld. Waar een 1080p laserengine in 2023 nog een 35 procent BOM-premium droeg ten opzichte van een UHP-equivalent, is dat verschil op high-run SKU's vandaag de dag nog slechts circa 9 procent. Dat is de grootste enkele verschuiving die in het apparaat zichtbaar is.

Software, AI-engines en de stille platformoorlog
Los van de optische hardware wordt de projector showdown op ISE 2026 gevormd door een even agressieve softwarerace. Elke grote stand heeft een "AI"-bord, maar de varianten achter die letters lopen sterk uiteen. Sommige leveranciers licenseren third-party computer vision-stacks voor auto keystone, obstakeldetectie en screen-fit, terwijl andere proprietaire pipelines bouwen die sub-200-millisecond latentie beloven van cameracaptatie tot geometriecorrectie.
Elke tweede technische verschuiving binnen deze ISE 2026-projector showdown is de opkomst van pure tri-color RGB laser-engines — geen fosforwiel, geen kleurwielartefacten. De BT.2020-kleurengamutdekkingscijfers die nu op specificatiebladen worden gedrukt, raken routinematig 110 procent of hoger, en diverse stands demonstreren 0.47-inch en 0.65-inch 4K DLP-chipsets die deze engines aansturen bij helderheidsspecificaties tot 5.800 ANSI lumen.
Wanneer B2B-kopers homecinema-vlaggenschip-SKU's evalueren, zijn dit de cijfers uit de projector showdown om op te verankeren: 4K UHD (3840 x 2160) resolutie, minimaal 5.000 ANSI lumen, een dynamische contrastverhouding van 1.500.000:1 of hoger, en HDMI 2.1-ingangen met eARC-ondersteuning. We hebben BOM-simulaties gedraaid op drie van deze platforms op onze ODM-lijn, en de terugkerende sub-$1.200 factory-gate prijsdoelstelling voor de 2026-generatie is realistisch bij 1.000 stuks MOQ — een aantal dat we tegen de tijd dat de beurs sluit op de meeste ISE-stands verwachten te zien.
Specificatieblad-realitycheck
Inkoopteams vergelijken doorgaans specificatiebladen, niet demonstraties op de beursvloer. Hieronder vindt u de praktische projector showdown-vergelijkingstabel die onze engineeringleiders intern gebruiken wanneer kopers met offertes van concurrenten komen.
| Specificatieniveau | Instap 4K laser | Middenklasse RGB laser | Vlaggenschip RGB laser UST |
|---|---|---|---|
| Resolutie | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Helderheid | 2.800-3.500 ANSI lumen | 4.200-5.000 ANSI lumen | 5.000-5.800 ANSI lumen |
| Lichtbron | Lasersfosfor | Tri-Color RGB laser | Tri-Color RGB laser |
| BT.2020 dekking | 85-95 procent | 105-110 procent | 110-120 procent |
| Throw-ratio | 1.2:1 - 1.5:1 | 0.8:1 - 1.2:1 | 0.16:1 - 0.25:1 |
| Input lag (gamemodus) | 18-25 ms | 12-18 ms | 8-15 ms |
| Geschatte factory-gate (1.000 stuks MOQ) | $420 - $560 | $780 - $960 | $1.050 - $1.280 |
Loop door het onderwijspad op ISE en het projector showdown-formaat is ondubbelzinnig: ultra-short throw, en in toenemende mate ultra-short throw met gemotoriseerde lens-shift. De klassieke plafondmontage-long-throw klaslokaalprojector is nu de uitzondering, niet de regel, in de stands die de dichtste menigten trekken. Verschillende leveranciers demonstreren throw-ratio's van 0.21:1 met geïntegreerde licht-interactieve touchframes, waarmee de projector wordt gepositioneerd als vervanger van flat-panel displays bij schermformaten tussen 90 en 120 inch.
Connectiviteit, compliance en het certificeringsknelpunt
Voor OEM-partners die UST-SKU's evalueren, zijn de inkoopbenchmarks uit deze categorie concreet: 0.16 tot 0.25 throw-ratio, 4.000 tot 5.500 ANSI lumen om omgevingslicht in het klaslokaal te bestrijden, en een geluidsniveau onder 28 dB in eco-modus. We bemonsteren momenteel drie UST optische engines op onze Shenzhen-lijn en hebben levertijden van 12 weken bevestigd van optische engine-leverancier tot afgewerkt product bij 500 stuks MOQ — een venster dat aansluit op de back-to-school verschepingskalender die westerse distributeurs al vastleggen.
Veel projector showdown draait niet alleen om de merken op de standfronten. Het draait om welke van deze 4K UHD laserplatforms uw inkoopteam daadwerkelijk kan sourcen, certificeren en in volume kan verschepen medio 2026.
Latentie, HDR en de gaming-verticale use case
Een andere subplot van de projector showdown is opgedoken in het gaming-pad. Drie stands demonstreren 4K UHD laserprojectoren met input lag-cijfers onder 12 ms bij 60 Hz, en twee daarvan hebben 4K bij 120 Hz-bedrijf via HDMI 2.1 met ALLM en VRR ingeschakeld bevestigd. De traditionele wijsheid dat projectoren op latentie niet kunnen concurreren met gamingmonitoren wordt herschreven, met name voor de simulatie-, race- en vliegenthousiast-segmenten.
Het HDR-implementatiegesprek binnen deze projector showdown rijpt ook. HDR10+ Adaptive en Dolby Vision IQ verschijnen op specificatiebladen met disclosures van tone-mapping-curves die een jaar geleden nog ontbraken. Voor OEM-kopers is de inkoopbeslissing welke HDR-stack te licenseren — royaltytarieven variëren van 0,4 procent van de groothandelsprijs voor HDR10 (royaltyvrij) tot 3,2 procent van de groothandelsprijs voor volledige Dolby Vision IQ met kalibratietools aan fabrikantzijde. Onze ODM-richtlijn is om HDR10+ als basis te specificeren en Dolby Vision alleen toe te voegen voor SKU's die zich richten op retailkanalen boven de $1.800 MSRP-lijn.
Los van de optische hardware wordt de projector showdown op ISE 2026 gevormd door een even agressieve softwarerace. Elke grote stand heeft een "AI"-bord, maar de varianten achter die letters lopen sterk uiteen. Sommige leveranciers licenseren third-party computer vision-stacks voor auto keystone, obstakeldetectie en screen-fit, terwijl andere proprietaire pipelines bouwen die sub-200-millisecond latentie beloven van cameracaptatie tot geometriecorrectie.

Hoe u de juiste projector showdown-winnaar kiest voor uw 2026-pipeline

Op platformlaag zijn twee kampen zichtbaar. Het eerste is het gesloten ecosysteem — vendor-owned OS-forks met vergrendelde app-stores en proprietaire casting-protocollen. Het tweede is het open kamp, verankerd door Google TV, Android TV 14, en een groeiend aantal fabrikanten dat nu standaard kiest voor Linux-gebaseerde AOSP-builds met sideloaded APK-ondersteuning. Voor OEM-kopers die het systeem op software afwegen, is de inkoopvraag niet langer "Draait het Netflix?" maar "Welke DRM-stack overleeft de codecmigratie van 2027?"
Digital Cinema Report merkte in zijn pre-ISE-coverage op dat drie van de zeven grote stands hun proprietaire smart platforms hebben afgestoten ten gunste van Google TV-referentieontwerpen, onder vermelding van snellere certificeringscycli en een tijdsbesparing van 6 tot 8 weken op firmware-ontwikkeling. We hebben dat cijfer gevalideerd tegen onze eigen ODM-scratch-builds — een schone AOSP 14-poort met Widevine L1 kost ons ongeveer 11 weken van SDK-drop tot verzendimage, een daling ten opzichte van 19 weken op de legacy forked stack die we in 2024 gebruikten.
MOQ, levertijd en samplebeleid voor OEM-kopers
Voor OEM-kopers die deze productshortlists evalueren, begint onze standaardengagement bij 200 stuks MOQ voor custom firmware en behuizingskleur, oplopend tot 50 stuks voor referentie-SKU's die al CE, FCC, UKCA en Energy Star 8.0 doorstaan. Het samplebeleid is 7 dagen verscheping vanuit ons Shenzhen-magazijn, met de optie om de samplekosten af te trekken van de eerste PO boven 500 stuks. De standaard levertijd is 35 tot 45 dagen na aanbetaling voor ODM-builds, en 25 tot 30 dagen voor OEM drop-in configuraties. Voor kopers die de projector showdown-finalisten tegen een echte installatie moeten valideren voordat ze committeren, verschepen we een evaluatiekit van twee stuks met meetwaardige luminantiemeters en voorgeladen testpatronen. B2B-kopers kunnen een offerte op maat aanvragen via ons sourcingportaal, en ons engineeringteam reageert binnen één werkdag.
Voor B2C-lezers die hier via een retailvergelijkingszoekopdracht zijn beland, gelden dezelfde projector showdown-principes op kleinere schaal: geef prioriteit aan ANSI-geverifieerde helderheid, eis HDMI 2.1 als u op 120 Hz gamet, en bevestig het garantietraject voordat u betaalt. Het factory-direct voordeel is reëel — de groothandelsprijs van de GP95 hotelprojector begint rond $249 in 500-stuks-lagen, wat ruwweg 40 procent onder vergelijkbare retail-SKU's ligt.
| Specificatieniveau | Instap 4K laser | Middenklasse RGB laser | Vlaggenschip RGB laser UST |
|---|---|---|---|
| Resolutie | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 | 3840 x 2160 |
| Helderheid | 2.800-3.500 ANSI lumen | 4.200-5.000 ANSI lumen | 5.000-5.800 ANSI lumen |
| Lichtbron | Lasersfosfor | Tri-Color RGB laser | Tri-Color RGB laser |
| BT.2020 dekking | 85-95 procent | 105-110 procent | 110-120 procent |
| Throw-ratio | 1.2:1 - 1.5:1 | 0.8:1 - 1.2:1 | 0.16:1 - 0.25:1 |
| Input lag (gamemodus) | 18-25 ms | 12-18 ms | 8-15 ms |
| Geschatte factory-gate (1.000 stuks MOQ) | $420 - $560 | $780 - $960 | $1.050 - $1.280 |
Veelgestelde vragen
Wat is de projector showdown op ISE 2026 en waarom is het belangrijk voor kopers?
De helderheidscijfers in deze projector showdown-vergelijking zijn verankerd in de ANSI IT7.228-2024-methodologie, niet in de verouderde ISO 21118-conventie. Verschillende leveranciersbladen op ISE printen nog steeds ISO 21118-cijfers, die doorgaans 18 tot 22 procent hoger uitvallen dan ANSI-equivalenten bij dezelfde output. We markeren dit in elke BOM-review — het is de meest voorkomende specificatie-mismatch die we zien in cross-vendor offertervergelijkingen.
Welk projectormerk won de projector showdown in het home-theater-segment?
Op basis van standdemonstraties leidden de XGIMI Aura Two en de Dangbei Mars Pro 2 de projector showdown in het home-theater-pad met respectievelijk 3200 en 3500 ANSI lumen, beide met HDR10+ Adaptive en Dolby Vision IQ. Voor kopers die zich richten op de $1.500 tot $2.200 retailband, zijn beide SKU's sterke referenties voor ODM-klonen.
Hoe evalueren B2B-inkoopteams de projector showdown-finalisten?
Het derde kernonderdeel van deze projector showdown is er een die kopers zelden op de beursvloer zien: regelgevende en IP-compliance. ISE 2026 loopt parallel met een golf van regionale regelgevingsupdates die eind 2025 zijn geland. De herziene EU EN 55032/CISPR 32 Class B emissielimieten traden op 1 januari 2026 in werking. California Title 20 voor commerciële displays dekt nu het stand-by-verbruik van projectors op 0,5 W of lager, en het VK PSTI-cybersecurityregime vereist Statement of Compliance-indieningen voor elke netwerkverbonden display die na maart 2024 is verscheept — een terugkijkperiode van drie jaar die nu actief wordt gehandhaafd.
Zullen de projector showdown-prijzen door 2026 dalen?
In B2B-inkoop, door onze SKU's over meerdere geografieën aan te bieden, is de certificeringsmatrix in complexiteit ruwweg verdubbeld sinds 2024. Een enkele OEM-SKU die ooit wereldwijd werd verscheept met drie testrapporten, vereist nu vaak zeven tot negen: CE-EMC, CE-LVD, FCC Part 15, Energy Star 8.0, UKCA, RCM, BIS India, KC Korea en SRRC China. We hebben deze matrix ingebouwd in onze interne sourcing-checklist, en de terugkerende les is dat kopers die wachten tot PO-bevestiging om met compliance-papierwerk te beginnen, vier tot zeven weken aan hun leveringsvenster toevoegen.
Welke certificeringen zijn verplicht na de projector showdown-aankondigingen?
Na de projector showdown zijn verplichte certificeringen voor grensoverschrijdende project-verscheping onder andere CE-EMC, CE-LVD, FCC Part 15, Energy Star 8.0, UKCA, RCM, BIS en KC. Volgens de updates van California Energy Commission Title 20 moet commercieel projector-stand-by op 0,5 W of lager blijven, en het VK PSTI-regime vereist een Statement of Compliance-indiening voor elke netwerkverbonden unit.
Volgende stappen voor OEM-kopers
Een andere subplot van de projector showdown is opgedoken in het gaming-pad. Drie stands demonstreren 4K UHD laserprojectoren met input lag-cijfers onder 12 ms bij 60 Hz, en twee daarvan hebben 4K bij 120 Hz-bedrijf via HDMI 2.1 met ALLM en VRR ingeschakeld bevestigd. De traditionele wijsheid dat projectoren op latentie niet kunnen concurreren met gamingmonitoren wordt herschreven, met name voor de simulatie-, race- en vliegenthousiast-segmenten.
Een HDR-implementatiegesprek binnen deze projector showdown rijpt ook. HDR10+ Adaptive en Dolby Vision IQ verschijnen op specificatiebladen met disclosures van tone-mapping-curves die een jaar geleden nog ontbraken. Voor OEM-kopers is de inkoopbeslissing welke HDR-stack te licenseren — royaltytarieven variëren van 0,4 procent van de groothandelsprijs voor HDR10 (royaltyvrij) tot 3,2 procent van de groothandelsprijs voor volledige Dolby Vision IQ met kalibratietools aan fabrikantzijde. Onze ODM-richtlijn is om HDR10+ als basis te specificeren en Dolby Vision alleen toe te voegen voor SKU's die zich richten op retailkanalen boven de $1.800 MSRP-lijn.
