Lagt ut: okt 12, 2026 - 52 Visninger
kinaprodusent av projektorer Kina: B2B OEM-guide 2026
produsent av projektorer Kina er den første leverandøren de fleste internasjonale innkjøpere vurderer når de trenger en smart-projektor bygget under eget merke, men innkjøpsveien er sjelden ett enkelt søk og ett enkelt tilbud. Vi ser B2B-team ankomme med et spesifikasjonsark, en målpris levert til kunde og et hardt lanseringsvindu – og deretter drukne i 40 leverandørsvar der alle påstår at de er «fabrikk direkte». Denne guiden gir deg en innkjøps-først-sjekkliste for å evaluere enhver denne projektoren-partner i 2026, og dekker OEM-minimumsbestillingskvanta, ISO/IEC-sertifiseringsbevis, ANSI lumen-måling og produksjonsledetidene som faktisk flytter en container fra Shenzhen til Long Beach. Ved slutten av pass 1 vet du hvilke tekniske tall du skal kreve, hvilke sertifiseringer som ikke er forhandlbare, og hvilke røde flagg du skal droppe fra et tilbud på under 60 sekunder.
Øyeblikksbilde
- vårt tilbud sourcing fungerer best når kjøperne deler beslutningen i fire porter: optisk motor, SoC-plattform, mekanisk passform og ettersalgs RMA-policy.
- ANSI lumen-ytelse er den enkeltstående mest feilsitert spesifikasjonen i grensekryssende projektorinnkjøp – krev hele ANSI/PLATO FL-1-testrapporten, ikke en markedsføringsverdi for topplumen.
- SKU-OEM-minimumsbestillinger starter typisk på 300–500 enheter per SKU for laserfosfor- og 3LCD-modeller, og faller til 100 enheter for inngangs-LED-enheter under 500 ANSI lumen.
- Sertifiseringsstakk som må verifiseres før depositum: ISO 9001 kvalitetsledelse, CE-RED, FCC Part 15, CCC og RoHS 3 – be om sertifikat-PDF-en, ikke et skjermbilde.
- dette produkt engrosprising for en 1080p DLP-enhet med 1200 ANSI lumen lander typisk på $249–$319 EXW Shenzhen ved en MOQ på 500 enheter.
Hvordan en Kina-OEM-operasjon faktisk fungerer

produsent av projektorer Kina er den første leverandøren de fleste internasjonale innkjøpere vurderer når de trenger en smart-projektor bygget under eget merke, men innkjøpsveien er sjelden ett enkelt søk og ett enkelt tilbud. Vi ser B2B-team ankomme med et spesifikasjonsark, en målpris levert til kunde og et hardt lanseringsvindu – og deretter drukne i 40 leverandørsvar der alle påstår at de er «fabrikk direkte». Denne guiden gir deg en innkjøps-først-sjekkliste for å evaluere enhver denne projektoren-partner i 2026, og dekker OEM-minimumsbestillingskvanta, ISO/IEC-sertifiseringsbevis, ANSI lumen-måling og produksjonsledetidene som faktisk flytter en container fra Shenzhen til Long Beach. Ved slutten av pass 1 vet du hvilke tekniske tall du skal kreve, hvilke sertifiseringer som ikke er forhandlbare, og hvilke røde flagg du skal droppe fra et tilbud på under 60 sekunder.
Verifisering av optisk motor og lyskilde
dette alternativet OEM-partnere tilbyr typisk tre lyskildefamilier: RGB LED, laserfosfor og RGB trippel-laser. RGB LED-enheter er de mest prisgunstige og går kjølige – nyttige for bærbare enheter under 1,2 kg – men stopper i praksis rundt 800 ANSI lumen. Laserfosfor-enheter dekker mainstream-området 1500–4500 ANSI lumen som brukes i stue- og møteromsprojektorer, og de utgjør hoveddelen av hva et mellomnivå vårt produkt skipper. Trippel-laser-enheter retter seg mot premium-nivået 5000+ ANSI lumen og krever strengere termisk styring og et større kjølekabinett.
For B2B-innkjøpsteam som sammenligner motorpåstander, krev datablad-PDF-en for den spesifikke laserdioden eller LED-arrayen, ikke en generisk brosjyre. Ifølge PLATO Projector Lumens Standardization Committee bruker ANSI-lumen-testing et ni-punkts rutenett målt på skjermen, noe som er grunnen til at to enheter med identiske markedsføringspåstander kan avvike med 25 % i målt ytelse. En troverdig projektorprodusent vil dele testprotokollen som er brukt og måler-modellen (typisk Konica Minolta LS-150 eller tilsvarende).
SoC-plattform og smart-OS-stakk
- vårt tilbud sourcing fungerer best når kjøperne deler beslutningen i fire porter: optisk motor, SoC-plattform, mekanisk passform og ettersalgs RMA-policy.
- ANSI lumen-ytelse er den enkeltstående mest feilsitert spesifikasjonen i grensekryssende projektorinnkjøp – krev hele ANSI/PLATO FL-1-testrapporten, ikke en markedsføringsverdi for topplumen.
- SKU-OEM-minimumsbestillinger starter typisk på 300–500 enheter per SKU for laserfosfor- og 3LCD-modeller, og faller til 100 enheter for inngangs-LED-enheter under 500 ANSI lumen.
- Sertifiseringsstakk som må verifiseres før depositum: ISO 9001 kvalitetsledelse, CE-RED, FCC Part 15, CCC og RoHS 3 – be om sertifikat-PDF-en, ikke et skjermbilde.
- dette produkt engrosprising for en 1080p DLP-enhet med 1200 ANSI lumen lander typisk på $249–$319 EXW Shenzhen ved en MOQ på 500 enheter.
Enhetsprodusenten som gir tilbud på et tilpasset brukergrensesnitt uten å navngi base-SoC-en, er et flagg. Base-brikkesettet avgjør om enheten kan bestå Netflix L1 HDCP, YouTube TV-sertifisert eller Prime Video-sertifisert – tre porttester som B2C detaljister og Amazon-listings-team bryr seg om. denne projektoren engrosordrer som trenger en sertifisert strømmeapp bør legge til 4–6 uker på fastvare-syklusen og budsjettere med $1,80–$2,40 per enhet for sertifiseringsgebyret.
MOQ, ledetid og sertifiseringsstakk
systemet OEM-prising brytes ned i nivåer: 100–499 enheter, 500–1999 enheter og 2000+ enheter. Vår publiserte MOQ er 300 enheter per SKU, som faller til 100 enheter for kjøpere som bruker vårt eksisterende verktøy og fargesett. Produksjonsledetid er 28 dager for det første pilotkjøringen (500 enheter), 35 dager for standard gjentagende kjøringer og 45–55 dager for et fullt tilpasset kabinett med nytt injeksjonsverktøy. Legg til 7 dager for innbrent-testing og 5 dager for endelig QA-pakking.
For B2B-innkjøpsteam som bygger en RFQ-pakke er minimumsdokumentasjonen som skal forespørres fra enhver vårt tilbud produsent: ISO 9001:2015-sertifikat (gyldig 3-års syklus), CE-RED-testrapport, FCC Part 15B-testrapport, RoHS 3-samsvar og en prøve QC-inspeksjonsrapport fra den siste batchen. Ifølge ISO 9001-sertifiseringsdata publisert av ISO Survey 2024 er Kina fortsatt landet med det høyeste antallet ISO 9001-sertifikater utstedt globalt, men volum er ikke kvalitet – sertifikatnummeret, utstedende organ og revisjonsdato må fortsatt verifiseres på Accredia eller IAF CertSearch.
Kvalitetskontroll, innbrent-testing og pålitelighetstesting
En modelloperasjoner er typisk strukturert rundt fire produksjonsceller: montering av optisk motor, hovedkort SMT, kabinett-sprøytestøping og endelig kalibrering. Ved vår Shenzhen-fasilitet kjører vi ett skift som produserer 2 400 projektorenheter per måned på tre linjer, noe som er en realistisk mellomskala-kapasitet for kjøpere som sammenligner tilbud mot bransjens benchmarks. For OEM-kjøpere som evaluerer alternativpartneren er det første tekniske spørsmålet som skal stilles ikke pris – det er om den optiske motoren er kilde internt i detaljen eller kjøpt fra en tredjeparts integrator som HiSense Photonics eller Appotronics.
dette produkt engros kjøpere som sender til Amazon FBA eller til EU-detaljkanaler bør også be om ISTA 3A-falltestrapporten og ASTM D4169-transportsimuleringsrapporten. Disse er ikke valgfrie – Amazons SPN-prosess (Seller Performance Notice) flagger rutinemessig projektorsakere uten falltest-dokumentasjon, og EU-detaljister vil avvise paller der hovedkartongen ikke består kantklem-testing. Vi inkluderer ISTA 3A-rapporter som standard i vår B2B-dokumentasjonspakke og kjører en intern falltest på hver 500. enhet fra hver batch.
dette alternativet OEM-partnere tilbyr typisk tre lyskildefamilier: RGB LED, laserfosfor og RGB trippel-laser. RGB LED-enheter er de mest prisgunstige og går kjølige – nyttige for bærbare enheter under 1,2 kg – men stopper i praksis rundt 800 ANSI lumen. Laserfosfor-enheter dekker mainstream-området 1500–4500 ANSI lumen som brukes i stue- og møteromsprojektorer, og de utgjør hoveddelen av hva et mellomnivå vårt produkt skipper. Trippel-laser-enheter retter seg mot premium-nivået 5000+ ANSI lumen og krever strengere termisk styring og et større kjølekabinett.
OEM-merkevarebygging, verktøy og tilpasningsveier
Når B2B-innkjøpsteam evaluerer alternativer,aring motorpåstander, krev datablad-PDF-en for den spesifikke laserdioden eller LED-arrayen, ikke en generisk brosjyre. Ifølge PLATO Projector Lumens Standardization Committee bruker ANSI-lumen-testing et ni-punkts rutenett målt på skjermen, noe som er grunnen til at to enheter med identiske markedsføringspåstander kan avvike med 25 % i målt ytelse. En troverdig projektorprodusent vil dele testprotokollen som er brukt og måler-modellen (typisk Konica Minolta LS-150 eller tilsvarende).
produsent av projektorer Kina engros kjøpere som hopper over nivåstigen ender opp med å betale for verktøy de ikke trenger. Vår vanligste anbefaling til førstegangs OEM-kunder er å lansere på nivå 1 eller nivå 2 for de første tre SKU-ene, deretter gå videre til nivå 3 når SKU-en har nådd et kumulativt løp på 5 000 enheter. Nivå 4 fullt tilpasset verktøy gir bare økonomisk mening når projisert livstidsvolum overstiger 25 000 enheter over produktets syklus – under denne terskelen legger den amortiserte verktøykostnaden til $1,80–$2,50 per enhet, noe som komprimerer marginen uakseptabelt for de fleste detaljkanaler.
denne enheten OEM-kjøpere må låse SoC-valget tidlig fordi det dikterer smart-TV-OS, Wi-Fi-brikkesettet og fastvareoppdateringslivssyklusen. De fire plattformene vi skipper oftest ved fabrikken vår er Amlogic T972 (Android TV 9, kostnadsoptimalisert), Amlogic S905Y4 (Google TV-sertifisert, vår standard for 1080p-enheter), MediaTek MT9255 (høy oppdateringsfrekvens for spilling) og Realtek RTD2893 (4K UHD HDR). Hver plattform har en annen BOM-kostnad og et annet oppstartstidsmål – for en 1080p Google TV-enhet måler vi kaldoppstart på 14,8 sekunder mot 22,5 sekunder på den eldre T972.
Enhetsprodusenten som gir tilbud på et tilpasset brukergrensesnitt uten å navngi base-SoC-en, er et flagg. Base-brikkesettet avgjør om enheten kan bestå Netflix L1 HDCP, YouTube TV-sertifisert eller Prime Video-sertifisert – tre porttester som B2C detaljister og Amazon-listings-team bryr seg om. denne projektoren engrosordrer som trenger en sertifisert strømmeapp bør legge til 4–6 uker på fastvare-syklusen og budsjettere med $1,80–$2,40 per enhet for sertifiseringsgebyret.
Ifølge SME Chamber of Commerce sprøytestøpingskostnads-benchmark 2024 lander enkelt-hulroms aluminiumsverktøy for et projektorhus-skall i området 1,2–2,5 kg typisk mellom $28 000 og $65 000 i Asia, med stål multi-hulroms verktøy som skyves mot $90 000. produsent av projektorer Kina produsenttilbud som faller dramatisk under disse områdene indikerer vanligvis gjenbrukt verktøy eller delte formspor – ikke et problem hvis det oppgis, men et problem hvis det skjules.
Emballasje, logistikk og kanal-spesifikk samsvar
systemet OEM-prising brytes ned i nivåer: 100–499 enheter, 500–1999 enheter og 2000+ enheter. Vår publiserte MOQ er 300 enheter per SKU, som faller til 100 enheter for kjøpere som bruker vårt eksisterende verktøy og fargesett. Produksjonsledetid er 28 dager for det første pilotkjøringen (500 enheter), 35 dager for standard gjentagende kjøringer og 45–55 dager for et fullt tilpasset kabinett med nytt injeksjonsverktøy. Legg til 7 dager for innbrent-testing og 5 dager for endelig QA-pakking.
For distributørinnkjøp,bygger en RFQ-pakke er minimumsdokumentasjonen som skal forespørres fra enhver vårt tilbud produsent: ISO 9001:2015-sertifikat (gyldig 3-års syklus), CE-RED-testrapport, FCC Part 15B-testrapport, RoHS 3-samsvar og en prøve QC-inspeksjonsrapport fra den siste batchen. Ifølge ISO 9001-sertifiseringsdata publisert av ISO Survey 2024 er Kina fortsatt landet med det høyeste antallet ISO 9001-sertifikater utstedt globalt, men volum er ikke kvalitet – sertifikatnummeret, utstedende organ og revisjonsdato må fortsatt verifiseres på Accredia eller IAF CertSearch.
| Region | Nødvendige nøkkelmerker | Batteritest | Sykluspåvirkning |
|---|---|---|---|
| USA (Amazon) | FNSKU, kvelningsadvarsel | UN 38.3 | +5 dager |
| EU | CE-RED, WEEE, EN 13427 | UN 38.3 | +7 dager |
| Japan | PSE på PSU | UN 38.3 | +5 dager |
| Australia | RCM | UN 38.3 | +5 dager |
| Midtøsten | SASO IECEE | UN 38.3 | +7 dager |
Hvordan velge riktig produsent av projektorer Kina-partner for ditt neste program
Hver den sku som ikke kan gå deg gjennom sin innbrent-prosedyre skjuler noe. Vår standard innbrent-protokoll ved DataMax-fasiliteten kjører hver enhet i 4 sammenhengende timer ved maksimal lysstyrke med et statisk full-hvitt testmønster, etterfulgt av 2 timer med dynamisk innhold som sykler. Hele kjøringen er 6 timer per enhet, og vi logger lumen-ytelsen ved time 0, time 2, time 4 og time 6. Enhver enhet som faller mer enn 5 % av sin initiale ANSI-avlesing blir trukket ut for optisk re-justering før pakking. For OEM-klienter på høyere nivå tilbyr vi en valgfri 12-timers utvidet innbrent-testing mot et tillegg på $0,85 per enhet.
Den 5-punkts pre-kontrakt sjekklisten
En produsent av projektorer Kina produsent som ikke kan svare tydelig og skriftlig på alle fem av disse, er generelt ikke verdt fraktbesparelsen:
dette produkt engros kjøpere som sender til Amazon FBA eller til EU-detaljkanaler bør også be om ISTA 3A-falltestrapporten og ASTM D4169-transportsimuleringsrapporten. Disse er ikke valgfrie – Amazons SPN-prosess (Seller Performance Notice) flagger rutinemessig projektorsakere uten falltest-dokumentasjon, og EU-detaljister vil avvise paller der hovedkartongen ikke består kantklem-testing. Vi inkluderer ISTA 3A-rapporter som standard i vår B2B-dokumentasjonspakke og kjører en intern falltest på hver 500. enhet fra hver batch.
Neste steg for OEM-kjøpere
| QC-stadium | Varighet | Godkjenningskriterier | DataMax-standard |
|---|---|---|---|
| Pre-montering optisk justering | 15 min | Laser/LED-konvergen ±0,05 mm | 100 % av enhetene |
| Initial oppstartstest | 8 min | Full oppstart, alle porter funksjonelle | 100 % av enhetene |
| Innbrent-testing (standard) | 6 timer | ≤5 % lumen-fall ved time 6 | 100 % av enhetene |
| Innbrent-testing (utvidet, valgfri) | 12 timer | ≤3 % lumen-fall ved time 12 | På forespørsel |
| ISTA 3A-falltest | 1 syklus | Ingen funksjonell skade, ≤2 % lumen-fall | Hver 500. enhet |
| Endelig QC + pakkeutrevisning | 20 min | Kosmetisk grad A, alt tilbehør til stede | 100 % av enhetene |
Hurtigreferanse sjekkliste
Endelig konklusjon
Et produsent av projektorer Kina-forhold bygget på skriftlige spesifikasjoner, betalte pilotordrer og dokumenterte QC-rettigheter utkonkurrerer et forhold bygget på den laveste tilbudte FOB-prisen nesten hvert kvartal av hvert år.
Klar til å avgrense bygget ditt? Be om et tilpasset tilbud eller utforsk vår hjemmekino-projektor-linje og vår GP95 hotell-projektor for å se en typisk OEM-plattform i produksjon i dag.
