fabricante de proyectores China is the first supplier most international buyers evaluate when they need a smart projector built to their own label, but the

Data publikacji: paź 12, 2026 - 61 Wyświetlenia

fabricante de proyectores China: B2B OEM guide 2026 (Spanish)

producent projektorów Chiny: przewodnik B2B OEM 2026

producent projektorów Chiny to pierwszy dostawca, którego większość międzynarodowych kupujących ocenia, gdy potrzebują inteligentnego projektora zbudowanego pod ich własną marką, ale ścieżka zakupowa rzadko sprowadza się do jednego wyszukiwania i jednej oferty. Widzimy, jak zespoły B2B przychodzą ze specyfikacją, docelowym kosztem końcowym i sztywnym oknem premierowym — a potem toną pod 40 odpowiedziami dostawców, z których każdy twierdzi, że jest „bezpośrednio z fabryki". Niniejszy przewodnik dostarcza listy kontrolnej zorientowanej na zakupy, służącej do oceny każdego takiego partnera projektory w 2026 r., obejmującej minimalne wielkości zamówień OEM, dowody certyfikacji ISO/IEC, pomiar lumenów ANSI oraz realne czasy realizacji produkcji, faktycznie przesuwające kontener z Shenzhen do Long Beach. Pod koniec pierwszej selekcji będziecie wiedzieć, jakich parametrów technicznych żądać, które certyfikaty są niepodlegające negocjacji oraz które czerwone flagi odrzucić z oferty w niecałe 60 sekund.

Migawka

  • nasza oferta pozyskiwania działa najlepiej, gdy kupujący dzielą decyzję na cztery bramki: silnik optyczny, platforma SoC, dopasowanie mechaniczne i polityka RMA posprzedażowego.
  • Moc w lumenach ANSI to pojedyncza, najczęściej przekłamywana specyfikacja w transgranicznych zakupach projektorów — żądaj pełnego raportu z testów ANSI/PLATO FL-1, a nie marketingowej wartości szczytowej lumenów.
  • Minimalne wielkości zamówień OEM dla SKU zwykle zaczynają się od 300–500 sztuk na SKU dla modeli laser phosphor i 3LCD, spadając do 100 sztuk dla podstawowych urządzeń LED poniżej 500 lumenów ANSI.
  • Stos certyfikatów do weryfikacji przed zaliczką: ISO 9001 zarządzanie jakością, CE-RED, FCC Part 15, CCC oraz RoHS 3 — poproś o PDF z certyfikatem, a nie zrzut ekranu.
  • hurtowe ceny tego produktu dla jednostki DLP 1080p z 1200 lumenami ANSI zwykle wynoszą 249–$319 EXW Shenzhen przy MOQ 500 sztuk.

Jak faktycznie działa operacja OEM w Chinach

Mapa świata pokazująca globalną obecność dystrybutorów OEM

Dla producent projektorów Chiny to pierwszy dostawca, którego większość międzynarodowych kupujących ocenia, gdy potrzebują inteligentnego projektora zbudowanego pod ich własną marką, ale ścieżka zakupowa rzadko sprowadza się do jednego wyszukiwania i jednej oferty. Widzimy, jak zespoły B2B przychodzą ze specyfikacją, docelowym kosztem końcowym i sztywnym oknem premierowym — a potem toną pod 40 odpowiedziami dostawców, z których każdy twierdzi, że jest „bezpośrednio z fabryki". Niniejszy przewodnik dostarcza listy kontrolnej zorientowanej na zakupy, służącej do oceny każdego takiego partnera projektory w 2026 r., obejmującej minimalne wielkości zamówień OEM, dowody certyfikacji ISO/IEC, pomiar lumenów ANSI oraz realne czasy realizacji produkcji, faktycznie przesuwające kontener z Shenzhen do Long Beach. Pod koniec pierwszej selekcji będziecie wiedzieć, jakich parametrów technicznych żądać, które certyfikaty są niepodlegające negocjacji oraz które czerwone flagi odrzucić z oferty w niecałe 60 sekund.

Weryfikacja silnika optycznego i źródła światła

partnerzy OEM tej opcji zazwyczaj oferują trzy rodziny źródeł światła: RGB LED, laser phosphor oraz RGB triple-laser. Jednostki RGB LED są najbardziej przystępne cenowo i pracują chłodno — przydatne w urządzeniach przenośnych poniżej 1,2 kg — ale w praktyce osiągają maksymalnie około 800 lumenów ANSI. Jednostki laser phosphor obejmują główny zakres 1500–4500 lumenów ANSI stosowany w projektorach do salonu i sal konferencyjnych i stanowią większość tego, co wysyła średnia półka naszego produktu. Jednostki triple-laser celują w segment premium 5000+ lumenów ANSI i wymagają bardziej rygorystycznego zarządzania termicznego oraz większej obudowy chłodzącej.

Zespołom zakupowym B2B porównującym deklaracje dotyczące silników należy żądać PDF-a karty katalogowej konkretnej diody laserowej lub matrycy LED, a nie ogólnej broszury. Zgodnie z PLATO Projector Lumens Standardization Committee, test lumenów ANSI wykorzystuje siatkę dziewięciu punktów mierzoną na ekranie, dlatego dwa urządzenia o identycznych deklaracjach marketingowych mogą różnić się o 25% w zmierzonej mocy wyjściowej. Wiarygodny producent projektorów udostępni zastosowany protokół testowy i model miernika (zwykle Konica Minolta LS-150 lub równoważny).

Platforma SoC i stos Smart OS

  • nasza oferta pozyskiwania działa najlepiej, gdy kupujący dzielą decyzję na cztery bramki: silnik optyczny, platforma SoC, dopasowanie mechaniczne i polityka RMA posprzedażowego.
  • Moc w lumenach ANSI to pojedyncza, najczęściej przekłamywana specyfikacja w transgranicznych zakupach projektorów — żądaj pełnego raportu z testów ANSI/PLATO FL-1, a nie marketingowej wartości szczytowej lumenów.
  • Minimalne wielkości zamówień OEM dla SKU zwykle zaczynają się od 300–500 sztuk na SKU dla modeli laser phosphor i 3LCD, spadając do 100 sztuk dla podstawowych urządzeń LED poniżej 500 lumenów ANSI.
  • Stos certyfikatów do weryfikacji przed zaliczką: ISO 9001 zarządzanie jakością, CE-RED, FCC Part 15, CCC oraz RoHS 3 — poproś o PDF z certyfikatem, a nie zrzut ekranu.
  • hurtowe ceny tego produktu dla jednostki DLP 1080p z 1200 lumenami ANSI zwykle wynoszą 249–$319 EXW Shenzhen przy MOQ 500 sztuk.

Producent urządzenia, który wycenia niestandardowy interfejs bez wskazania bazowego SoC, jest czerwoną flagą. Bazowy chipset decyduje o tym, czy urządzenie przejdzie certyfikację Netflix L1 HDCP, YouTube TV certified lub Prime Video certified — trzy testy bramkowe, na których zależy kupującym detalicznym B2C oraz zespołom obsługującym listingi Amazon. Zamówienia hurtowe tego projektora wymagające dowolnej certyfikowanej aplikacji streamingowej powinny dodać 4–6 tygodni do cyklu firmware i zaplanować 1,80–2,40 USD za sztukę na opłatę certyfikacyjną.

MOQ, czas realizacji i stos certyfikatów

Ceny OEM tego systemu dzielą się na progi: 100–499 sztuk, 500–1999 sztuk oraz 2000+ sztuk. Nasze opublikowane MOQ to 300 sztuk na SKU, spadające do 100 sztuk dla kupujących korzystających z naszych istniejących form i zestawów kolorów. Czas realizacji produkcji wynosi 28 dni dla pierwszej partii pilotażowej (500 sztuk), 35 dni dla standardowych powtórzeń oraz 45–55 dni dla w pełni niestandardowej obudowy z nowymi formami wtryskowymi. Dodaj 7 dni na testy wypalania (burn-in) oraz 5 dni na końcowe pakowanie QA.

Dla zespołów zakupowych B2B budujących pakiet RFQ minimalna dokumentacja do żądania od każdego producenta naszej oferty to: certyfikat ISO 9001:2015 (ważny 3-letni cykl), raport z testów CE-RED, raport z testów FCC Part 15B, zgodność z RoHS 3 oraz przykładowy raport kontroli QC z najnowszej partii. Zgodnie z danymi certyfikacyjnymi ISO 9001 opublikowanymi w ISO Survey 2024, Chiny pozostają krajem z największą liczbą wydanych certyfikatów ISO 9001 na świecie, ale wolumen nie oznacza jakości — numer certyfikatu, organ wydający i data audytu nadal wymagają weryfikacji w Accredia lub IAF CertSearch.

Kontrola jakości, burn-in i testy niezawodności

Operacje modelu są zazwyczaj zorganizowane wokół czterech komórek produkcyjnych: montaż silnika optycznego, SMT płyty głównej, wtrysk form obudowy oraz końcowa kalibracja. W naszym zakładzie w Shenzhen prowadzimy jedną zmianę, produkując 2400 sztuk projektorów miesięcznie na trzech liniach, co stanowi realistyczną średnią skalę mocy produkcyjnych dla kupujących porównujących oferty z benchmarkami branżowymi. Dla kupujących OEM oceniających partnera opcji pierwsze pytanie techniczne nie dotyczy ceny — dotyczy tego, czy silnik optyczny jest pozyskiwany wewnętrznie, czy kupowany od zewnętrznego integratora, takiego jak HiSense Photonics czy Appotronics.

Kupujący hurtowi tego produktu wysyłający do Amazon FBA lub kanałów detalicznych UE powinni również zażądać raportu z testu upadku ISTA 3A oraz raportu z symulacji transportu ASTM D4169. To nie jest opcjonalne — proces SPN (Seller Performance Notice) Amazona regularnie oznacza przesyłki projektorów bez dokumentacji testów upadku, a detaliści UE będą odrzucać palety, w których karton zbiorczy nie przejdzie testu zgniatania narożników. Raporty ISTA 3A dołączamy standardowo do naszego pakietu dokumentacji B2B i przeprowadzamy wewnętrzny test upadku na każdej 500. sztuce z każdej partii.

Partnerzy OEM tej opcji zazwyczaj oferują trzy rodziny źródeł światła: RGB LED, laser phosphor oraz RGB triple-laser. Jednostki RGB LED są najbardziej przystępne cenowo i pracują chłodno — przydatne w urządzeniach przenośnych poniżej 1,2 kg — ale w praktyce osiągają maksymalnie około 800 lumenów ANSI. Jednostki laser phosphor obejmują główny zakres 1500–4500 lumenów ANSI stosowany w projektorach do salonu i sal konferencyjnych i stanowią większość tego, co wysyła średnia półka naszego produktu. Jednostki triple-laser celują w segment premium 5000+ lumenów ANSI i wymagają bardziej rygorystycznego zarządzania termicznego oraz większej obudowy chłodzącej.

Branding OEM, tooling i ścieżki personalizacji

Gdy zespoły zakupowe B2B oceniają opcje, porównując deklaracje dotyczące silników, należy żądać PDF-a karty katalogowej konkretnej diody laserowej lub matrycy LED, a nie ogólnej broszury. Zgodnie z PLATO Projector Lumens Standardization Committee, test lumenów ANSI wykorzystuje siatkę dziewięciu punktów mierzoną na ekranie, dlatego dwa urządzenia o identycznych deklaracjach marketingowych mogą różnić się o 25% w zmierzonej mocy wyjściowej. Wiarygodny producent projektorów udostępni zastosowany protokół testowy i model miernika (zwykle Konica Minolta LS-150 lub równoważny).

Kupujący hurtowi producent projektorów Chiny, którzy pomijają drabinkę poziomów, kończą płacąc za tooling, którego nie potrzebują. Naszą najczęstszą rekomendacją dla klientów OEM po raz pierwszy jest uruchomienie produkcji na Poziomie 1 lub Poziomie 2 dla pierwszych trzech SKU, a następnie przejście na Poziom 3, gdy SKU osiągnie łączny wolumen 5000 sztuk. Pełne niestandardowe tooling Poziomu 4 ma sens ekonomiczny tylko wtedy, gdy prognozowany wolumen w całym cyklu życia produktu przekracza 25 000 sztuk — poniżej tego progu amortyzowany koszt toolingu dodaje 1,80–2,50 USD na sztukę, co nieakceptowalnie kompresuje marżę dla większości kanałów detalicznych.

Kupujący OEM tej jednostki muszą zablokować wybór SoC wcześnie, ponieważ determinuje on smart-TV OS, chipset Wi-Fi oraz cykl aktualizacji firmware. Cztery platformy, które najczęściej wysyłamy w naszej fabryce, to Amlogic T972 (Android TV 9, zoptymalizowany kosztowo), Amlogic S905Y4 (Google TV certified, nasz domyślny dla urządzeń 1080p), MediaTek MT9255 (wysoki refresh dla graczy) oraz Realtek RTD2893 (4K UHD HDR). Każda platforma niesie inny koszt BOM i inny docelowy czas bootowania — dla jednostki 1080p Google TV mierzymy zimny start na 14,8 sekundy versus 22,5 sekundy na starszym T972.

Producent urządzenia, który wycenia niestandardowy interfejs bez wskazania bazowego SoC, jest czerwoną flagą. Bazowy chipset decyduje o tym, czy urządzenie przejdzie certyfikację Netflix L1 HDCP, YouTube TV certified lub Prime Video certified — trzy testy bramkowe, na których zależy kupującym detalicznym B2C oraz zespołom obsługującym listingi Amazon. Zamówienia hurtowe tego projektora wymagające dowolnej certyfikowanej aplikacji streamingowej powinny dodać 4–6 tygodni do cyklu firmware i zaplanować 1,80–2,40 USD za sztukę na opłatę certyfikacyjną.

Zgodnie z benchmarkiem kosztów form wtryskowych SME Chamber of Commerce 2024, jednogniazdowy aluminiowy tooling dla obudowy projektora w zakresie 1,2–2,5 kg zwykle kosztuje w Azji od 28 000 do 65 000 USD, przy czym stalowy wielogniazdowy tooling zbliża się do 90 000 USD. Wyceny producent projektorów Chiny drastycznie poniżej tych zakresów zwykle wskazują na ponownie używane formy lub współdzielone sloty form — nie jest to problem, jeśli jest ujawniony, ale jest problemem, jeśli ukryty.

Pakowanie, logistyka i zgodność specyficzna dla kanału

Ceny OEM tego systemu dzielą się na progi: 100–499 sztuk, 500–1999 sztuk oraz 2000+ sztuk. Nasze opublikowane MOQ to 300 sztuk na SKU, spadające do 100 sztuk dla kupujących korzystających z naszych istniejących form i zestawów kolorów. Czas realizacji produkcji wynosi 28 dni dla pierwszej partii pilotażowej (500 sztuk), 35 dni dla standardowych powtórzeń oraz 45–55 dni dla w pełni niestandardowej obudowy z nowymi formami wtryskowymi. Dodaj 7 dni na testy wypalania (burn-in) oraz 5 dni na końcowe pakowanie QA.

Dla zamówień dystrybutorskich, budując pakiet RFQ, minimalna dokumentacja do żądania od każdego producenta naszej oferty to: certyfikat ISO 9001:2015 (ważny 3-letni cykl), raport z testów CE-RED, raport z testów FCC Part 15B, zgodność z RoHS 3 oraz przykładowy raport kontroli QC z najnowszej partii. Zgodnie z danymi certyfikacyjnymi ISO 9001 opublikowanymi w ISO Survey 2024, Chiny pozostają krajem z największą liczbą wydanych certyfikatów ISO 9001 na świecie, ale wolumen nie oznacza jakości — numer certyfikatu, organ wydający i data audytu nadal wymagają weryfikacji w Accredia lub IAF CertSearch.

RegionWymagane kluczowe oznaczeniaTest bateriiWpływ na cykl
USA (Amazon)FNSKU, ostrzeżenie o ryzyku uduszeniaUN 38.3+5 dni
UECE-RED, WEEE, EN 13427UN 38.3+7 dni
JaponiaPSE na zasilaczuUN 38.3+5 dni
AustraliaRCMUN 38.3+5 dni
Bliski WschódSASO IECEEUN 38.3+7 dni

Jak wybrać właściwego partnera producent projektorów Chiny dla Twojego kolejnego programu

Każdy SKU, który nie jest w stanie przeprowadzić Was przez swoją procedurę burn-in, coś ukrywa. Nasz standardowy protokół burn-in w zakładzie DataMax uruchamia każde urządzenie na 4 ciągłe godziny przy maksymalnej jasności ze statycznym wzorem testowym pełnej bieli, a następnie 2 godziny dynamicznego cyklu treści. Pełny przebieg to 6 godzin na urządzenie, a lumen wyjściowy logujemy w godzinie 0, godzinie 2, godzinie 4 i godzinie 6. Każde urządzenie, które traci więcej niż 5% początkowego odczytu ANSI, jest wycofywane do ponownej kalibracji optycznej przed pakowaniem. Dla klientów OEM z wyższej półki oferujemy opcjonalny 12-godzinny rozszerzony burn-in za dodatkowe 0,85 USD za sztukę.

5-punktowa lista kontrolna przed zawarciem umowy

Producent producent projektorów Chiny, który nie potrafi jasno i pisemnie odpowiedzieć na wszystkie pięć poniższych pytań, generalnie nie jest wart oszczędności na frachcie:

Kupujący hurtowi tego produktu wysyłający do Amazon FBA lub kanałów detalicznych UE powinni również zażądać raportu z testu upadku ISTA 3A oraz raportu z symulacji transportu ASTM D4169. To nie jest opcjonalne — proces SPN (Seller Performance Notice) Amazona regularnie oznacza przesyłki projektorów bez dokumentacji testów upadku, a detaliści UE będą odrzucać palety, w których karton zbiorczy nie przejdzie testu zgniatania narożników. Raporty ISTA 3A dołączamy standardowo do naszego pakietu dokumentacji B2B i przeprowadzamy wewnętrzny test upadku na każdej 500. sztuce z każdej partii.

Następne kroki dla kupujących OEM

Etap QCCzas trwaniaKryteria zaliczeniaStandard DataMax
Wyrównanie optyczne przed montażem15 minKonwergencja laser/LED ±0,05 mm100% urządzeń
Wstępny test włączenia8 minPełny boot, wszystkie porty działają100% urządzeń
Burn-in (standardowy)6 godzin≤5% spadek lumenów w godzinie 6100% urządzeń
Burn-in (rozszerzony, opcjonalny)12 godzin≤3% spadek lumenów w godzinie 12Na żądanie
Test upadku ISTA 3A1 cyklBrak uszkodzeń funkcjonalnych, ≤2% spadek lumenówKażda 500. sztuka
Końcowa kontrola QC + audyt pakowania20 minKlasa kosmetyczna A, wszystkie akcesoria obecne100% urządzeń

Skrócona lista kontrolna

Kluczowy wniosek

Relacja z producent projektorów Chiny zbudowana na pisemnych specyfikacjach, opłaconych zamówieniach pilotażowych i udokumentowanych prawach QC przewyższa relację opartą na najniższej wycenionej cenie FOB niemal w każdym kwartale każdego roku.

Gotowi, by nakreślić zakres Waszej budowy? Poproś o indywidualną wycenę lub sprawdź naszą linię projektorów kina domowego oraz nasz projektor hotelowy GP95, aby zobaczyć typową platformę OEM w dzisiejszej produkcji.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie