Uw inkooppostvak ziet er waarschijnlijk net zo uit als het onze een half jaar geleden deed: zevenentwintig RFP's voor laserfosfor-units, elf aanvragen voor ultra-short throw-behuizing

Geplaatst op: apr. 24, 2026 - 63 Weergaven

Digitale projectie: branchenieuws 2026

Digitale Projectie: Branchenieuws 2026

Je inkooppostvak ziet er waarschijnlijk uit zoals dat van ons er zes maanden geleden uitzag: zevenentwintig RFP's voor laserfosfor-units, elf aanvragen voor ultra-short throw kastontwerpen, en een handvol distributeurs die vragen waarom de 4500-ANSI-lumen SKU van het vorige kwartaal plotseling een 4K UHD-upgrade nodig heeft. Die druk is precies wat digitale projectie in 2026 hervormt, en de koppen uit Q1 vertellen een heel specifiek verhaal over waar de OEM-dollars naartoe gaan.

Je inkooppostvak ziet er waarschijnlijk uit zoals dat van ons er zes maanden geleden uitzag: zevenentwintig RFP's voor laserfosfor-units, elf aanvragen voor ultra-short throw kastontwerpen, en een handvol distributeurs die vragen waarom de 4500-ANSI-lumen SKU van het vorige kwartaal plotseling een 4K UHD-upgrade nodig heeft. Die druk is precies wat digitale projectie in 2026 hervormt, en de koppen uit Q1 vertellen een heel specifiek verhaal over waar de OEM-dollars naartoe gaan.

Gerelateerde bronnen: OEM-brancherapport · DataMax productassortiment

Digitale Projectie: Branchenieuws 2026 en wat het betekent voor OEM-inkopers

Markttrend lijngrafiek voor 4 segmenten 5-jaar projectie

Hieronder vind je de eerste van drie passages die we deze week publiceren. We beginnen met de belangrijkste verschuivingen, lopen vervolgens door de norm- en componentdata die ons engineeringteam in Shenzhen sinds CES volgt. Aan het einde van deze openingssectie weet je welke digitale projectie-segmenten versnellen, welke specificaties kopers nu als vanzelfsprekend beschouwen, en wat dat betekent voor je volgende inkoopcyclus.

Laserfosfor-engines bepalen nu het instapsegment

Twee jaar geleden verankerden UHP-lamp-units nog het wholesale-segment onder $500. Dat is afgelopen. Volgens Omdia's Display Display & Supply Chain Tracker veroverden laserfosfor-lichtengines 62 procent van het totale aantal digitale projectie-zendingen in Q4 2025, en ons eigen OEM-orderboek bevestigt dit cijfer: 74 procent van de DataMax klant-POs die tussen januari en maart 2026 werden geplaatst, specificeerden een laser- of laserfosfor-engine. De drijvende kracht is de totale eigendomskosten. Een laser-module van 30.000 uur vervangt twee tot drie UHP-lampvervangingen, wat enorm belangrijk is voor onderwijs- en zakelijke kopers die vloten van 200 tot 800 units exploiteren.

De inkoopimplicatie is eenvoudig. Als je 2026-roadmap nog steeds een op lampen gebaseerde SKU als prijsleider noemt, zouden wij dat vóór de sample-ronde als margerisico aanmerken, niet erna.

Resolutieniveaus verharden zich rond 4K UHD

Het 1080p-segment verdwijnt niet, maar de rol is smaller geworden. In het consumentenkanaal voor digitale projectie blijft native 1920x1080 het volumemodel voor retail-units onder $400, maar in B2B-kanalen heeft 4K UHD de 70 procent gehechtheid overschreden, en 8K-simulatie-/projectieopstellingen verschijnen in pre-build RFP's voor medische beeldvorming en vluchtsimulator-integratoren. Wij zien dit rechtstreeks: DataMax sample-aanvragen in maart 2026 waren 71 procent 4K UHD, 23 procent 1080p, en 6 procent 1080p met 4K pixel-shifting — een bijna exacte omkering van de mix die we in 2023 registreerden.

Voor OEM-inkopers die een nieuw platform evalueren, is de praktische vraag niet langer "4K of 1080p" maar "welke 4K-chipset-leverancier" — TI DLP, Sony SXRD, of een LCD/LCoS-alternatief. Elk pad brengt een andere BOM-blootstelling met zich mee, vooral rond de 0,47-inch en 0,66-inch DMD-toewijzingen die beperkt blijven.

Ultra-short throw en slimme functies zijn nu standaard

Wanneer B2B-inkoopteams leveranciersshortlists voor dit kwartaal beoordelen, is de digitale projectie-markt niet langer één categorie. Het is gefragmenteerd in minstens vier verschillende koopmotieven — directiekamer, onderwijs, thuisbioscoop en grote-venue installatie — en elk koopmotief beweegt op zijn eigen technologiecurve. We hebben de afgelopen negentig dagen distributeur-sell-through, fabrieksorderboeken en component-levertijden in onze Shenzhen-faciliteit ontleed, en de gegevens wijzen op een duidelijke herordening van prioriteiten.

De B2C-kant versterkt dit. Retail-shoppers die in maart 2026 home-cinema-projectoren van $799 vergeleken, beschouwden ingebouwde streaming, autofocus en obstakelvermijding als basisfuncties. Voor OEM-partners vertaalt zich dat in een minimale specsheet die een Wi-Fi 6-module, een quad-core SoC en een gelicentieerd OS-image omvat — meestal $18 tot $24 extra aan de BOM bij onze volumes.

Levertijden, MOQ en certificeringsrealiteit

Twee jaar geleden verankerden UHP-lamp-units nog het wholesale-segment onder $500. Dat is afgelopen. Volgens Omdia's Display Display & Supply Chain Tracker veroverden laserfosfor-lichtengines 62 procent van het totale aantal digitale projectie-zendingen in Q4 2025, en ons eigen OEM-orderboek bevestigt dit cijfer: 74 procent van de DataMax klant-POs die tussen januari en maart 2026 werden geplaatst, specificeerden een laser- of laserfosfor-engine. De drijvende kracht is de totale eigendomskosten. Een laser-module van 30.000 uur vervangt twee tot drie UHP-lampvervangingen, wat enorm belangrijk is voor onderwijs- en zakelijke kopers die vloten van 200 tot 800 units exploiteren.

Eén inkoopimplicatie is eenvoudig. Als je 2026-roadmap nog steeds een op lampen gebaseerde SKU als prijsleider noemt, zouden wij dat vóór de sample-ronde als margerisico aanmerken, niet erna.

In het volgende deel van deze serie breken we de regionale verdeling tussen Noord-Amerika, EMEA en Zuidoost-Azië op, en laten we zien hoe DataMax capaciteit toewijst over elk kanaal voor de tweede helft van 2026.

Regionale kanaaldynamiek: waar het volume naartoe gaat

Een 1080p-segment verdwijnt niet, maar de rol is smaller geworden. In het consumentenkanaal voor digitale projectie blijft native 1920x1080 het volumemodel voor retail-units onder $400, maar in B2B-kanalen heeft 4K UHD de 70 procent gehechtheid overschreden, en 8K-simulatie-/projectieopstellingen verschijnen in pre-build RFP's voor medische beeldvorming en vluchtsimulator-integratoren. Wij zien dit rechtstreeks: DataMax sample-aanvragen in maart 2026 waren 71 procent 4K UHD, 23 procent 1080p, en 6 procent 1080p met 4K pixel-shifting — een bijna exacte omkering van de mix die we in 2023 registreerden.

Wanneer OEM-inkopers een nieuw platform evalueren, is de praktische vraag niet langer "4K of 1080p" maar "welke 4K-chipset-leverancier" — TI DLP, Sony SXRD, of een LCD/LCoS-alternatief. Elk pad brengt een andere BOM-blootstelling met zich mee, vooral rond de 0,47-inch en 0,66-inch DMD-toewijzingen die beperkt blijven.

Kanaaltoewijzing voor H2 2026

Binnen DataMax hebben we capaciteit opnieuw gebalanceerd op basis van deze regionale lezing. Voor OEM-inkopers die een tweede helft-lancering evalueren, ziet onze huidige fabriekstoewijzing er als volgt uit:

RegioH2 2026 CapaciteitsaandeelPrimair kanaalTypische MOQStandaard levertijd
Noord-Amerika38%Thuisbioscoop / pro-AV1.000 units12 weken
EMEA31%Onderwijs / zakelijk800 units14 weken
Zuidoost-Azië22%Onderwijs / kerk500 units10 weken
Midden-Oosten & Afrika6%Pro-AV / verhuur300 units16 weken
Latijns-Amerika3%Thuisbioscoop500 units14 weken

Ultra-short throw is niet langer een premium upsell. Het is een categorie. Onze interne kanaalgegevens tonen aan dat UST-modellen 28 procent van de digitale projectie-zendingen in onderwijs en thuisbioscoop bereikten, en de gemiddelde throw-ratio in nieuwe OEM-briefings die we dit kwartaal ontvingen is 0,21:1, van 0,25:1 in 2024. Kopers verwachten ook Android TV, Google Cast en minstens één voice-assistant SDK op de BOM — alles wat minder is wordt als concurrentiezwakte gemarkeerd tijdens sample-evaluatie.

Een persoonlijke noot over regionale variatie

De B2C-kant versterkt dit. Retail-shoppers die in maart 2026 home-cinema-projectoren van $799 vergeleken, beschouwden ingebouwde streaming, autofocus en obstakelvermijding als basisfuncties. Voor OEM-partners vertaalt zich dat in een minimale specsheet die een Wi-Fi 6-module, een quad-core SoC en een gelicentieerd OS-image omvat — meestal $18 tot $24 extra aan de BOM bij onze volumes.

DataMax regionale kanaaltoewijzingskaart voor digitale projectie 2026 met kleurgecodeerd capaciteitsaandeel

Wat 2026-vraagsignalen betekenen voor je Q3-buildsheet

De schoonste manier om over de tweede helft na te denken is structurele vraag van cyclische ruis scheiden. Structurele vraag in de digitale projectie-categorie wordt naar voren getrokken door drie krachten die we tot en met 2027 verwachten: projectorverversingscycli in klaslokalen in Zuidoost-Azië, retrofits van hybride vergaderruimten in EMEA-zakelijk onroerend goed, en de voortgezette vervanging van eerste-generatie consumenten-1080p-units door 4K UHD short-throw-modellen in Noord-Amerika. Cyclische ruis — chipset-toewijzingspraat, vrachtpieken, valutaschommelingen — moet je omheen plannen, niet aan verankeren.

Wanneer OEM's een Q3 2026-lancering evalueren, zijn de operationele cijfers even belangrijk als de specsheet. Laserfosfor-lichtengine-toevoer van de drie tier-one leveranciers wordt momenteel aangeboden op 10 tot 14 weken, en ons DataMax inkoopteam beveelt aan om lange-termijn component-POs langs minstens 16 weken vóór eindassemblage te plaatsen om Q4-luchtvrachtkosten te vermijden. Aangepaste kastmatrijzen voegen nog eens 8 tot 10 weken toe voor eerste monsters.

Buildsheet-cijfers die het waard zijn om nu vast te leggen

Op certificeringsgebied blijven CE-RED, FCC Part 15 en UL 62368-1 het verplichte trio voor Noord-Amerikaanse en EU-distributie. Kopers die zich richten op het onderwijssegment moeten ook budgetteren voor ENERGY STAR 8.0-verificatie, wat nu een meetbaar scorevoordeel toevoegt in K-12 RFP's. MOQ's beginnen bij DataMax vanaf 500 units voor standaard SKU's en 2.000 units voor volledig aangepaste kasten, met 12 weken levering van PO tot ex-factory Shenzhen voor herhaalorders. De digitale projectie-markt in 2026 beloont kopers die die tijdlijnen vroeg vastleggen.

In het volgende deel van deze serie breken we de regionale verdeling tussen Noord-Amerika, EMEA en Zuidoost-Azië op, en laten we zien hoe DataMax capaciteit toewijst over elk kanaal voor de tweede helft van 2026.

Aandachtspunten voor de rest van 2026

Drie risicofactoren verdienen aandacht vóór definitieve PO-uitgifte. Ten eerste blijft DMD-toewijzing van Texas Instruments de primaire bottleneck — we raden aan om DMD-POs 18 weken vooruit te plaatsen in plaats van 16. Ten tweede, elke OEM-partner die zich richt op ENERGY STAR 8.0 moet nu labboekingen aanvragen; geaccrediteerde labslots in Shenzhen en Taipei zijn volgeboekt tot oktober 2026. Ten derde, de EU Ecodesign-verlichtingsregelgeving revisie die verwacht wordt in Q4 2026 kan stand-by-verbruik onder 0,3W aanscherpen, wat elke SMPS in je stack zou raken.

B2B-inkoopteams moeten vaak overwegen waar ze Q3- en Q4 2026-productie plaatsen; de regionale verdeling binnen de digitale projectie-markt is meer gepolariseerd dan drie jaar geleden. Noord-Amerika leidt nog steeds het unitvolume in het thuisbioscoopkanaal, maar EMEA dicht het gat op waarde-tier-units, en Zuidoost-Azië is de snelst groeiende B2B-onderwijs- en kerkverticale geworden.

DataMax referentie-BOM-overzicht voor 4K UHD ultra-short throw digitale projectie-unit

Hoe B2B-kopers een digitale projectie-OEM in 2026 moeten benaderen

Volgens het laatste Futuresource Consulting wereldwijde projector-trackingrapport groeiden EMEA-zendingen 14,2 procent jaar-op-jaar door Q1 2026, voornamelijk gedreven door Duitsland, Frankrijk en de Nordics. Noord-Amerika boekte een bescheidener lift van 6,8 procent op basis van premium thuisbioscoopvervangingen, terwijl Zuidoost-Azië 22,4 procent groei registreerde, aangewakkerd door klasslokal-moderniseringsprogramma's in Indonesië, Vietnam en de Filipijnen. We zagen hetzelfde directionele signaal binnen ons eigen DataMax-orderboek: april 2026 RFQ's uit Ho Chi Minh City en Jakarta overtroffen voor het eerst die uit Londen.

Bij DataMax voeren we die exacte volgorde uit op elke RFQ. Wanneer een koper ons een doelspecificatie stuurt — bijvoorbeeld een 3800 ANSI lumen 4K UHD ultra-short throw met Google TV en een 12-week ex-factory venster — reageert ons engineeringteam binnen 48 uur met een haalbaarheidsmemo, een referentie-BOM en een MOQ-ladder concept (500 / 1.000 / 5.000 units). Het sample-beleid is eenvoudig: betaalde evaluatie-units worden in 7 werkdagen verzonden, matrijzen starten op een aanbetaling van 50 procent, en massaproductie-samples zijn gratis tegen een bevestigde PO.

Wat je moet vastleggen voordat je de PO tekent

  • DMD-toewijzing — bevestig 0,47-inch 4K UHD DMD-slots 18 weken vooruit, niet 16
  • Lichtengine — laserfosfor of triple-laser, met minimaal 25.000 uur garantie
  • Firmware — Android TV 14 + Cast + AirScreen, met OTA-ondertekeningssleutels overgedragen aan je merk
  • Naleving — ENERGY STAR 8.0, CE-EMC, FCC Part 15 en EU Ecodesign stand-by onder 0,5W
  • Verpakking — retail kleurendoos, masterdoos 4-up, valtestrapport op ISTA 3A
RegioH2 2026 CapaciteitsaandeelPrimair kanaalTypische MOQStandaard levertijd
Noord-Amerika38%Thuisbioscoop / pro-AV1.000 units12 weken
EMEA31%Onderwijs / zakelijk800 units14 weken
Zuidoost-Azië22%Onderwijs / kerk500 units10 weken
Midden-Oosten & Afrika6%Pro-AV / verhuur300 units16 weken
Latijns-Amerika3%Thuisbioscoop500 units14 weken

Veelgestelde vragen

In dit marktgegevenspunt voor OEM-partners is het om hun digitale projectie-SKU-mix af te stemmen op de regio waarin ze verzenden. Een 0,47-inch DMD 4K UHD laserfosfor-bouw met Android TV-licenties is het profiel dat de meeste RFQ's in EMEA trekt, terwijl Zuidoost-Aziatische onderwijsaanbestedingen consistent 3800 tot 4200 ANSI lumen XGA- of WXGA-lamp-units aanvragen om kostenredenen.

Hoe lang duurt een OEM-projectorbouw van PO tot ex-factory levering?

Voor een bevestigde 4K UHD ultra-short throw-specificatie biedt DataMax een standaard 12-week ex-factory levering bij 1.000-units MOQ, met DMD- en laserfosfor-modules die op de 18-week mark worden vastgelegd om het schema te beschermen.

We leerden eind 2025 op de harde manier dat één enkele wereldwijde BOM regionale certificeringsfrictie niet overleeft. Een zending bestemd voor Riyad faalde in SASO IECEE-acceptatie omdat het laserklasse-etiket alleen in het Engels was gedrukt — wat 19 dagen aan de levering en een herinspectiekosten van $4,20 per unit toevoegde. Sindsdien wordt elke DataMax OEM-offerte nu verzonden met een regiospecifieke nalevingschecklist vooraf ingevuld: CE-RED + UKCA voor EMEA, FCC Part 15 + cULus voor Noord-Amerika, PSE + TELEC voor Japan, BIS voor India, en CCC voor containers bestemd voor het Chinese vasteland.

Welke nalevingscertificeringen moet een projector in 2026 hebben?

Voor Noord-Amerika zijn FCC Part 15 en ENERGY STAR 8.0 basis. Voor EMEA gelden CE-EMC, CE-LVD en de bijgewerkte EU Ecodesign stand-by-regel onder 0,5W. Voor APAC zijn BSMI (Taiwan), PSE (Japan) en CCC (China) typisch. We kunnen geaccrediteerde labslots in Shenzhen en Taipei namens jou vooraf boeken.

Hoe verhouden laserfosfor- en triple-laser-lichtengines zich voor B2B-implementaties?

Laserfosfor levert 25.000 tot 30.000 uur tegen de laagste BOM-kosten, wat de reden is dat de meeste klaslokaal- en vergaderruimte-SKU's erop worden verzonden. Triple-laser voegt een breder kleurengamma toe (boven 110 procent BT.2020) en heeft de voorkeur voor premium thuisbioscoop-bouws. Het kostenverschil is ruwweg $40 tot $60 per lichtengine bij 1.000-units MOQ.

De schoonste manier om over de tweede helft na te denken is structurele vraag van cyclische ruis scheiden. Structurele vraag in de digitale projectie-categorie wordt naar voren getrokken door drie krachten die we tot en met 2027 verwachten: projectorverversingscycli in klaslokalen in Zuidoost-Azië, retrofits van hybride vergaderruimten in EMEA-zakelijk onroerend goed, en de voortgezette vervanging van eerste-generatie consumenten-1080p-units door 4K UHD short-throw-modellen in Noord-Amerika. Cyclische ruis — chipset-toewijzingspraat, vrachtpieken, valutaschommelingen — moet je omheen plannen, niet aan verankeren.

Eindconclusie voor 2026

Elk tweede signaal dat het vermelden waard is: gemiddelde verkoopprijzen zijn gestabiliseerd na drie jaar daling. Volgens Omdia's laatste display-tracker hield de wereldwijde gewogen ASP voor projectoren stabiel op $612 in Q4 2025 en tikte 1,4 procent omhoog in Q1 2026 — de eerste sequentiële stijging sinds 2022. Voor DataMax OEM-partners betekent dit dat het tijdperk van ontwerpen voor een $299 retail-doelwit eindigt; de nieuwe vloer ligt dichter bij $379 wholesale met een 4K UHD laserfosfor-lichtengine op de BOM.

Volgende stap: Stuur je specificatie naar de DataMax OEM-desk, en we sturen binnen 48 uur een haalbaarheidsmemo, referentie-BOM en sample-tijdlijn terug.

Verken DataMax OEM slimme projectorproductie → [Vraag vandaag een offerte op maat aan

DataMax OEM slimme projectorassortiment — digitale projectie referentieontwerpen voor 2026

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid