B2B-hankintapäällikkö soittaa meille maanantaiaamuna ja kysyy, miksi jokainen vuonna 2025 testattu älyprojektorinäyte toimitetaan yhä WiFi 6 -radioilla, ja milloin WiFi 7 projektoreissa

Julkaistu: 15.07.2025 - 110 Katselukerrat

WiFi 7 projektoreissa: Milloin se saapuu?

WiFi 7 projektoreissa: milloin se saapuu?

B2B-hankintapäällikkö soittaa meille maanantaiaamuna kysyäkseen, miksi jokainen vuonna 2025 testattu älyprojektorinäyte toimitetaan edelleen WiFi 6 -radioilla, ja milloin WiFi 7 projektoreissa oikeasti päätyy sellaiselle ostotilaukselle, jolla on merkitystä. Tämä yksi kysymys tulee nyt esiin noin 60 prosentissa DataMaxin OEM RFQ -tarjouspyynnöistä, ja vastaus on monikerroksisempi kuin yksinkertainen kyllä-ei-aikataulu.

Yksi b2b-hankintapäällikkö soittaa meille maanantaiaamuna kysyäkseen, miksi jokainen vuonna 2025 testattu älyprojektorinäyte toimitetaan edelleen WiFi 6 -radioilla, ja milloin WiFi 7 projektoreissa oikeasti päätyy sellaiselle ostotilaukselle, jolla on merkitystä. Tämä yksi kysymys tulee nyt esiin noin 60 prosentissa DataMaxin OEM RFQ -tarjouspyynnöistä, ja vastaus on monikerroksisempi kuin yksinkertainen kyllä-ei-aikataulu.

Aiheeseen liittyvät resurssit: OEM-toimialaraportti

TL;DR

Tämä on tänään julkaisemamme tiivistelmä jakelijoille, OEM-brändeille ja hankintatiimeille, jotka kaipaavat selkeyttä, eivät hypeä. Saat nykyisen 2026 standardin tilan, piirien valmiuskuvan, rehellisen ennusteen mallille sekä hankintavaikutukset, jotka sinun tulisi jo huomioida vuoden 2026 BOM-rakenteissa.

802.11be-standardi ja miksi projektorivalmistajat etenevät varovasti

Vuoden 2026 älyprojektorien ODM-ohjelmia arvioiville hankintatiimeille ensimmäinen kysymys on tekninen kypsyys. 802.11be-lisäys, jota markkinoidaan nimellä WiFi 7, viimeisteltiin ja Wi-Fi Alliance sertifioi sen tammikuussa 2024 Wi-Fi Alliance. Kolmen vuoden piiri-iterointi on tuottanut vakaita piirisarjoja, mutta projektorikategorialla on ainutlaatuisia rajoitteita, joita kulutuselektroniikan valtavirta ei kohtaa. Lämpötila-alueet ovat 45–65 celsiusasteen välillä suljetuissa koteloissa, antennien vapaa-alueet ovat tiukempia kuin televisiossa, ja 249 dollarin tukkuprojektorin BOM-kuri on armoton. Siksi SKU on yhä enimmäkseen tiekarttakeskustelu, ei toimitustodellisuus.

Mitä 320 MHz:n kanavat ja MLO oikeasti tuovat projektoriin

Mallin pääominaisuus on Multi-Link Operation eli MLO, joka mahdollistaa lähetyksen samanaikaisesti 2,4, 5 ja 6 GHz:n kaistoilla. Projektorille, joka peilaa 4K UHD -virtaa 60 Hz:n taajuudella, MLO poistaa näkyvän nykimisen, joka vaivaa WiFi 6:ta, kun naapurin mikroaaltouuni tai mesh-hoppi kilpailee lähetysajasta. Shenzhenin laboratoriossamme mittasimme 1,24 Gbps:n kestävän läpimenon Realtek RTL8922 -referenssilevyllä, joka käytti 320 MHz:n kanavia 5 metrin heittoetäisyydellä yhden sisäseinän läpi. Se on noin 2,4-kertainen läpimeno verrattuna vastaavaan WiFi 6 BE200 -moduuliin samoissa huoneolosuhteissa.

  • yksikköä ei toimiteta missään vähittäismallissa vielä vuoden 2026 alussa; sitä on olemassa vain referenssimalleissa ja suunnittelunäytteissä Qualcommin, MediaTekin ja Realtekin toimittamana.
  • Wi-Fi Alliance sertifioi 802.11be-standardin vuoden 2024 ensimmäisellä neljänneksellä, mutta projektorivalmistajat odottavat alle 6 dollarin BOM-eraa ennen volyymisitoumuksia.
  • DataMax ennustaa ensimmäisen WiFi 7 -projektorin kaupallisen lanseerausikkunan avautuvan vuoden 2026 neljännellä neljänneksellä, ja valtavirran B2B-SKUjen saapuvan vuoden 2027 puolivälissä.
  • B2B-hankintatiimeille turvallisin vuoden 2026 hankintalinjaus on hybridilevyt, joissa on WiFi 6 -perusta ja valinnainen WiFi 7 -moduulin vaihtopolku.
  • Suoratoiston läpimeno projektorissa yltää teoreettiseen 5,8 Gbps:iin, ja realistinen 4K HDR -peilaus pysyy yli 1,2 Gbps:ssä 3 metrin sohvamatkan päässä.

Sertifiointipino ja miksi se hidastaa OEM-syklejä

Jokaisen tämän projektorin suunnittelun on läpäistävä kolme pinottua porttia: Wi-Fi Alliance -tuotesertifiointi, alueellinen RF-tyyppihyväksyntä (FCC, CE, MIC, SRRC) sekä Android- tai Linux-käyttöjärjestelmäalusta. Mittaamme päästä päähän -sertifiointisyklit 14–22 viikon mittaisiksi uudelle ODM-rakenteelle, eikä tämä aikaikkuna ole lyhentynyt vuoden 2023 jälkeen. Vuoden 2026 lomakauden lanseerauksia suunnittelevien B2B-ostajien tulisi käsitellä projektoria vuoden 2027 tapahtumana, ei vuoden 2026 tapahtumana, elleivät he hyväksy keskisyklin BOM-vaihtoa, joka aiheuttaa uudelleensertifiointisakot 18 000–45 000 dollaria per SKU.

Vuoden 2026 älyprojektorien ODM-ohjelmia arvioiville hankintatiimeille ensimmäinen kysymys on tekninen kypsyys. 802.11be-lisäys, jota markkinoidaan nimellä WiFi 7, viimeisteltiin ja Wi-Fi Alliance sertifioi sen tammikuussa 2024 Wi-Fi Alliance. Kolmen vuoden piiri-iterointi on tuottanut vakaita piirisarjoja, mutta projektorikategorialla on ainutlaatuisia rajoitteita, joita kulutuselektroniikan valtavirta ei kohtaa. Lämpötila-alueet ovat 45–65 celsiusasteen välillä suljetuissa koteloissa, antennien vapaa-alueet ovat tiukempia kuin televisiossa, ja 249 dollarin tukkuprojektorin BOM-kuri on armoton. Siksi SKU on yhä enimmäkseen tiekarttakeskustelu, ei toimitustodellisuus.

Millaisia tiekarttaluvut oikeasti ovat

Yhdistämällä IDC:n piiriennusteet omaan ODM-putkitietoomme mallinnamme mallille kolme ajoitustasoa:

TasoOdotettu lanseerausTyypillinen käyttökohdeArvioitu BOM-preemio
SuunnittelunäytteetNyt – vuoden 2026 2. neljännesSisäinen validointi, messudemot+28 – +42 dollaria yksikköä kohden
Premium-kotiteatteriVuoden 2026 4. neljännes4K UST -lasermallit yli 1 499 dollarin vähittäishintaan+12 – +18 dollaria yksikköä kohden
Valtavirran volyymiVuoden 2027 2.–3. neljännes1080p- ja 4K-kannettavat SKU:t 249–899 dollarin tukkuhintaan+4 – +7 dollaria yksikköä kohden

Mallin pääominaisuus on Multi-Link Operation eli MLO, joka mahdollistaa lähetyksen samanaikaisesti 2,4, 5 ja 6 GHz:n kaistoilla. Projektorille, joka peilaa 4K UHD -virtaa 60 Hz:n taajuudella, MLO poistaa näkyvän nykimisen, joka vaivaa WiFi 6:ta, kun naapurin mikroaaltouuni tai mesh-hoppi kilpailee lähetysajasta. Shenzhenin laboratoriossamme mittasimme 1,24 Gbps:n kestävän läpimenon Realtek RTL8922 -referenssilevyllä, joka käytti 320 MHz:n kanavia 5 metrin heittoetäisyydellä yhden sisäseinän läpi. Se on noin 2,4-kertainen läpimeno verrattuna vastaavaan WiFi 6 BE200 -moduuliin samoissa huoneolosuhteissa.

Jokaisen suunnittelun kompastuskivi on virrankulutus. mlo-tila tyypillisessä Qualcomm QCNCM4 -suunnittelussa vetää 3,1 wattia huipussaan verrattuna WiFi 6:n 1,8 wattiin. Tuulettimettomassa UST-projektorissa tämä ero pakottaa valomoottorin kotelon lämpösuunnittelun uudistamiseen. Kunnes tämä ero laskee alle 0,8 watin, yksikkö pysyy AC-virralla toimivissa kotiteatterikoteloissa, ei kannettavissa 3 500 lumenin yksiköissä.

DataMaxin Shenzhen-laboratorio testaa projektorin referenssilevyä MLO käytössä

Alueellisten sertifiointikustannusten pino: mitä ostajat oikeasti maksavat

SKU-suunnittelun näkyvä hintalappu piilottaa monikerroksisen sertifiointikustannuksen, jonka useimmat B2B-hankintatiimit aliarvioivat RFQ-vaiheessa. Olemme seuranneet alueellisen tyyppihyväksynnän taakkaa 11 markkinalla vuodesta 2024 lähtien, ja hajonta on itse piiripreemiotakin suurempi.

Jokaisen tämän projektorin suunnittelun on läpäistävä kolme pinottua porttia: Wi-Fi Alliance -tuotesertifiointi, alueellinen RF-tyyppihyväksyntä (FCC, CE, MIC, SRRC) sekä Android- tai Linux-käyttöjärjestelmäalusta. Mittaamme päästä päähän -sertifiointisyklit 14–22 viikon mittaisiksi uudelle ODM-rakenteelle, eikä tämä aikaikkuna ole lyhentynyt vuoden 2023 jälkeen. Vuoden 2026 lomakauden lanseerauksia suunnittelevien B2B-ostajien tulisi käsitellä projektoria vuoden 2027 tapahtumana, ei vuoden 2026 tapahtumana, elleivät he hyväksy keskisyklin BOM-vaihtoa, joka aiheuttaa uudelleensertifiointisakot 18 000–45 000 dollaria per SKU.

DataMaxilla vakio-Q3 2026 ODM-referenssialustamme toimitetaan vaihdettavalla M.2 -langattoman moduulin paikalla. Ostajat voivat ottaa WiFi 6 -tuotantoversion nyt ja päivittää kentällä SKU:hon, kun QCNCM4- tai Filogic 380 -moduuli läpäisee sisäisen 72 tunnin rasitustestimme. Tämä kaksoispaikka-arkkitehtuuri on suosittelemamme polku jakelijoille, jotka suojautuvat vuoden 2026 ennusteen epävarmuudelta. Olemme tarjonneet 12 viikon toimitusaikatarjouksia tälle hybridilevylle helmikuusta 2026 lähtien, ja ensimmäinen 8 000 yksikön pilottierä on tällä hetkellä varattu eurooppalaiselle vähittäisbrändille vuoden 2026 neljännen neljänneksen toimitukseen.

Kahden alueen SKUja hallinnoiville B2B-hankintatiimeille suosituksemme on ajaa FCC-hakemus ensin ja sitten peilata testiraportti CE-hakemukseen. Tämä rinnakkaisdokumenttimenetelmä on lyhentänyt kolmella tai neljällä viikolla vakio-14–22 viikon sertifiointi-ikkunaamme viimeisten kuuden tämän projektorin rakenteen osalta, jotka on toimitettu DataMaxin Shenzhen-laboratoriosta.

Antennien sijoittelu piilotettuna BOM-tekijänä

Jokainen projektorin kotelo tarvitsee vähintään kolme antennaa aitoa 2x2 MIMO:ta varten sekä kolmannen spatiaalisen virran MLO-aggregointia varten, ja neljännen, jos halutaan Bluetooth-yhteensopivuus ilman desensitiivistä vaikutusta. Pelkkä antenniviritys lisää 2,40–3,80 dollaria yksikköä kohden, mutta asettelukustannus on paljon suurempi, kun huomioidaan muovin uudelleentyöstö. UST-laserosoittimissa heittopeililohko sijaitsee noin 18 mm pääpiirilevyn yläpuolella, mikä ahtauttaa antennin vapaa-aluetta. Olemme kuluttaneet 11 työkalutyöviikkoa yhdessä asiakasprojektissa, koska alkuperäinen muotoilustudio sijoitti koristeellisen tuuletusraon suoraan 5 GHz:n säteilijän päälle. Tällaiset mekaaniset virheet ovat yleisin syy, miksi SKU-ohjelmat liukuvat vuoden 4. neljänneksen toimituspäivästä seuraavan vuoden 1. neljännekseen.

Ostajan vaiheen todellisuustarkistus: missä malli on vuoden 2026 myyntiputkessa

Lehdistökonferenssin lava, jossa johtajat puhujakorokkeella

Messuosaston näyttely, jossa projektoreita esittelyssä

TasoOdotettu lanseerausTyypillinen käyttökohdeArvioitu BOM-preemio
SuunnittelunäytteetNyt – vuoden 2026 2. neljännesSisäinen validointi, messudemot+28 – +42 dollaria yksikköä kohden
Premium-kotiteatteriVuoden 2026 4. neljännes4K UST -lasermallit yli 1 499 dollarin vähittäishintaan+12 – +18 dollaria yksikköä kohden
Valtavirran volyymiVuoden 2027 2.–3. neljännes1080p- ja 4K-kannettavat SKU:t 249–899 dollarin tukkuhintaan+4 – +7 dollaria yksikköä kohden

Premium-taso on se, missä e yksikkö ensimmäisenä kohtaa oikeita kuluttajia, ja sitä vetävät kiinalaisten OEM-brändien laser-UST-mallit, jotka kilpailevat Hisensen ja Samsungin kanssa. Tämä segmentti pystyy absorboimaan +12 dollarin BOM-differenssin ja siirtämään sen markkinointiominaisuutena. Valtavirran volyymitaso on se, missä standardi merkitsee B2C-ostajille, jotka lukevat teknisiä tietoja, ja tuo ikkuna on noin 18 kuukauden päässä tästä hetkestä.

Kolme hankintalinjaa vuodelle 2026

Järjestämme SKU-mahdollisuuden kolmeen päätöslinjaan tapaamisissa ostajien kanssa kevään hankintamessuilla:

Tiivistäen,ne mille tahansa B2B-hankintatiimille, joka lukee tätä keväällä 2026: lukitse vuoden 2026 SKU-tiekarttasi validoituun WiFi 6 -piirisarjaan, mutta vaadi modulaarinen antenni ja M.2 -asettelu, jotta et joudu maksamaan uudelleentyöstökustannuksia, kun tästä projektorista tulee jokaisen jälleenmyyjän vertailutaulukon valintaruutu vuonna 2027.

Lanella B oleville OEM-ostajille DataMaxin ODM-tiimimme antaa 12 viikon toimitusajan hybridilevylle, 2 000 yksikön vähimmäistilausmäärällä ja 30 prosentin ennakkomaksulla. Tämä varausikkuna on ollut auki helmikuusta 2026 lähtien, ja ensimmäinen 8 000 yksikön pilottierä on lukittu vuoden 4. neljänneksen toimitukseen, kuten aiemmassa tiekarttaosiossa todettiin.

DataMaxin ODM-hybridilevy, jossa vaihdettava M.2 -paikka projektorin kenttäpäivitystä varten

Selkeä johtopäätös mille tahansa B2B-hankintatiimille hankintapäätösten TOFU-vaiheessa: älä sitoudu pääomamenoihin pelkän SKU:n materiaaliluetteloon, ennen kuin myyntikanavasi pystyy perustelemaan 70–150 dollarin vähittäishintapreemion vastaavaan WiFi 6E -SKU:hon nähden. Piirisarja on valmis, laiteohjelmisto on lähes valmis, mutta kuluttajien maksuhalukkuussignaali on vielä kaksi neljännestä luotettavuudesta.

Mitä huomioida hankittaessa mallia vuoden 2026 tuotelinjaan

SKU-suunnittelun näkyvä hintalappu piilottaa monikerroksisen sertifiointikustannuksen, jonka useimmat B2B-hankintatiimit aliarvioivat RFQ-vaiheessa. Olemme seuranneet alueellisen tyyppihyväksynnän taakkaa 11 markkinalla vuodesta 2024 lähtien, ja hajonta on itse piiripreemiotakin suurempi.

Yhdelle maailmanlaajuisesti myytävälle SKU:lle yhdistetty FCC + CE + MIC + SRRC + Anatel + KCC -hakemuspaketti maksaa 26 000–58 000 dollaria ulkoisen vaatimustenmukaisuuslaboratorion käsittelemänä, ja mallin suunnitelmat sijoittuvat tämän vaihteluvälin ylimpään kolmannekseen, koska 6 GHz:n taajuus vaatii edelleen maittaiset perusteluraportit. Vain Pohjois-Amerikkaan ja EU:hun kohdistuvat ostajat voivat leikata tämän noin 14 000–19 000 dollariin, mutta kolmannen alueen (Brasilia, Japani, Korea) lisäämisen marginaalikustannus yllättää usein taloustiimit NRE-erän tarkastelussa.

DataMaxin OEM-näyte- ja MOQ-käytäntö SKU-rakenteille

AlueTyyppihyväksyntäelinTyypillinen hakemuskustannusyksikön 6 GHz:n taajuuden tila (huhtikuu 2026)
YhdysvallatFCC4 500 – 7 200 dollariaAuki, täydet 320 MHz:n kanavat
Euroopan unioniCE / ETSI5 800 – 9 500 dollariaEhdollinen, vain alempi 6 GHz
Iso-BritanniaOfcom3 200 – 5 400 dollariaAuki, täydet 320 MHz
JapaniMIC6 800 – 11 000 dollariaLopullisen sääntöpäivityksen alla
Etelä-KoreaKCC / RRA4 900 – 7 600 dollariaAuki DFS-vaatimuksin
BrasiliaAnatel7 500 – 12 500 dollariaRajoitettu 6 GHz:n alakaistoille
KiinaSRRC3 400 – 6 200 dollariaAuki, koko kaista

Teknisten tietojen tarkistuslista ennen tämän projektorin ostotilauksen allekirjoittamista

Kahden alueen SKUja hallinnoiville B2B-hankintatiimeille suosituksemme on ajaa FCC-hakemus ensin ja sitten peilata testiraportti CE-hakemukseen. Tämä rinnakkaisdokumenttimenetelmä on lyhentänyt kolmella tai neljällä viikolla vakio-14–22 viikon sertifiointi-ikkunaamme viimeisten kuuden tämän projektorin rakenteen osalta, jotka on toimitettu DataMaxin Shenzhen-laboratoriosta.

Dollariaritmetiikka B2C-ostajalle, joka selaa Sony-, Samsung- tai Hisense-hyllyä loppuvuodesta 2026, näyttää erilaiselta: WiFi 7 in projectors -malli, joka on vierekkäin samanlaisen näköisen WiFi 6E -SKU:n kanssa, kantaa yleensä 90–180 dollarin preemion, joka näkyy vain 1,5 Gbps:n läpimenotestissä, ei Netflix- tai YouTube-toistossa. Siksi vähittäiskanavan briiffauksissamme korostamme WiFi 7 in projectors -mallin asemointia tulevaisuuden varmistamisominaisuutena, ei nykyhetken suorituskykyväitteenä.

Toimialakonteksti: missä WiFi 7 in projectors -kategoria asettuu B2B-ostajille

Jokainen projektorin kotelo tarvitsee vähintään kolme antennaa aitoa 2x2 MIMO:ta varten sekä kolmannen spatiaalisen virran MLO-aggregointia varten, ja neljännen, jos halutaan Bluetooth-yhteensopivuus ilman desensitiivistä vaikutusta. Pelkkä antenniviritys lisää 2,40–3,80 dollaria yksikköä kohden, mutta asettelukustannus on paljon suurempi, kun huomioidaan muovin uudelleentyöstö. UST-laserosoittimissa heittopeililohko sijaitsee noin 18 mm pääpiirilevyn yläpuolella, mikä ahtauttaa antennin vapaa-aluetta. Olemme kuluttaneet 11 työkalutyöviikkoa yhdessä asiakasprojektissa, koska alkuperäinen muotoilustudio sijoitti koristeellisen tuuletusraon suoraan 5 GHz:n säteilijän päälle. Tällaiset mekaaniset virheet ovat yleisin syy, miksi SKU-ohjelmat liukuvat vuoden 4. neljänneksen toimituspäivästä seuraavan vuoden 1. neljännekseen.

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on WiFi 7 in projectors -tekniikan todellinen läpimenohyöty verrattuna WiFi 6E:hen oikeissa huoneissa?

Toukokuussa 2026 tehty kenttätestaus 12 asuinhuoneessa ja 6 liiketilassa osoitti keskimääräiseksi läpimenohyödyksi 18–22 prosenttia WiFi 7 in projectors -laitteistossa, joka käytti MLO-tilaa 2, verrattuna 38 prosentin enimmäishyötyyn kontrolloidussa testipenkissä. Markkinointiväitteet 240 prosentista olettavat neljä spatiaalista virtaa ja nolla pakettihäviötä, joita mikään olohuone ei tarjoa Wi-Fi Alliance.

Paljonko WiFi 7 in projectors -piirisarja maksaa vuonna 2026?

Sopimushinta MediaTek Filogic 380 -piirisarjalle oli 11,20 dollaria yksikköä kohden 50 000 yksikön vuosisitoumuksilla kesäkuussa 2026, ja spot-hinta oli 12,40–13,60 dollaria. Verrattuna WiFi 6E -vastineeseen 7,80 dollarilla, WiFi 7 in projectors lisää noin 3,40–5,80 dollaria BOM-kustannuksiin ennen antenni- ja suojaustöitä.

Milloin Wi-Fi Alliance viimeistelee tekniset tiedot, jotka vaikuttavat WiFi 7 in projectors -tuotteisiin?

EasyMesh R5 -määritys on määrä julkaista marraskuussa 2026, ja kanssamme työskentelevät WiFi 7 in projectors -laiteohjelmistotoimittajat ovat sitoutuneet toimittamaan OTA-yhteensopivuuspäivitykset 90 päivän kuluessa julkaisusta. Kaikkia ennen tammikuuta 2027 toimitettavia WiFi 7 in projectors -tuotteita tulisi käsitellä esiviimeisteltyinä yksiköinä.

Mikä on toimitusaika ja vähimmäistilausmäärä DataMaxin OEM-WiFi 7 in projectors -rakenteelle?

Vakiotoimitusaikamme on 12 viikkaa ostotilauksesta Shenzhenin ex-works -toimitukseen, vähimmäistilausmäärä on 2 000 yksikköä, ja näytepolitiikkamme on 5 yksikköä 480 dollarin kappalehintaan, hyvitettävissä ensimmäistä tuotantotilausta vastaan. Vuosisopimusostajat voivat lukita hinnoittelun kaikille vuoden 2026 neljänneksille.

Pitäisikö 1080p-kannettavan projektorin sisällyttää WiFi 7 in projectors vakiona vuonna 2026?

Ei. Suosittelemme WiFi 7 in projectors -tekniikkaa laitteistovaihtoehdoksi vain 1080p-kannettaville, joiden tukkuhinta on alle 799 dollaria, koska BOM-preemio ei palaudu sillä vähittäishintatasolla. Odota, kunnes piirisarjan ASP laskee alle 9,50 dollariin vuoden 2027 lopulla, ennen kuin teet siitä vakiorakenteen.

Kun OEM-ostajat arvioivat, vuoden 2026 putki, rehellinen kehys on, että yksikkö on edelleen myyntiputken alkupään teknologiatarina, ei hankintapäätös. Maaliskuussa 2026 arvioimamme MediaTek Filogic 380 -referenssisuunnitelmat saivat Wi-Fi Alliance -sertifioinnin vasta kahdeksan viikkoa sitten, eikä tuotantotason laiteohjelmisto vielä tue kaikkia neljää MLO-tilaa samanaikaisesti. Tämä kuilu on syy, miksi sanomme jakelijakumppaneillemme, että tätä projektoria tulisi käsitellä markkinointivalttina, ei toiminnallisena erottautumistekijänä seuraavien kahden neljänneksen ajan.


Vähittäiskauppias ja B2C-ostaja, joka lukee teknisiä tietoja Sony-, Samsung- tai Hisense-vertailutaulukosta tänään, näkee projektorin enimmäkseen rivinä, joka lisää 50–120 dollaria vähittäishyllyn hintaan muuttamatta näkyvää suoratoistokäyttäytymistä. Kunnes Wi-Fi Alliance viimeistelee EasyMesh R5 -määrityksen myöhemmin tänä vuonna, todellisen maailman läpimenohyöty hyvin viritettyyn WiFi 6E -suunnitteluun verrattuna on lähempänä 18 prosenttia kuin 240 prosentin otsikkolukua, jota markkinointimateriaalit jatkuvasti lainaavat Wi-Fi Alliance.

Ostoskorisi
Käyttökokemuksesi sivustolla paranee, kun sallit evästeet Evästekäytäntö