Lagt ut: jul 15, 2025 - 98 Visninger
WiFi 7 i projektorer: Når kommer det?
En B2B-innkjøpsansvarlig ringer oss en mandag morgen og spør hvorfor alle smartprosjektprøver testet i 2025 fortsatt leveres med WiFi 6-radioer, og når WiFi 7 i projektorer faktisk vil dukke opp i en bestilling som betyr noe. Det ene spørsmålet kommer nå fra rundt 60 prosent av våre OEM-forespørsler hos DataMax, og svaret er mer nyansert enn en ja-eller-nei-plan.
Én b2b-innkjøpsansvarlig ringer oss en mandag morgen og spør hvorfor alle smartprosjektprøver testet i 2025 fortsatt leveres med WiFi 6-radioer, og når WiFi 7 i projektorer faktisk vil dukke opp i en bestilling som betyr noe. Det ene spørsmålet kommer nå fra rundt 60 prosent av våre OEM-forespørsler hos DataMax, og svaret er mer nyansert enn en ja-eller-nei-plan.
Relaterte ressurser: OEM-bransjerapport
Kort oppsummert
Dette er briefet vi publiserer i dag for distributører, OEM-merkevarer og innkjøpsteam som trenger avklaring, ikke hype. Du får gjeldende status for 2026-standarden, et ærlig bilde av silisiummodenheten, en realistisk prognose for modellen, og innkjøpsimplikasjonene du allerede bør prise inn i 2026-BOM-er.
802.11be-standarden og hvorfor prosjektprodusenter beveger seg forsiktig
For innkjøpsteam som vurderer 2026 ODM-programmer for smartprojektorer, er det første spørsmålet teknisk modenhet. 802.11be-tillegget, markedsført som WiFi 7, ble ferdigstilt og Wi-Fi Alliance-sertifisert i januar 2024 Wi-Fi Alliance. Tre år med silisium-iterasjoner har produsert stabile brikkesett, men prosjektkategorien har unike begrensninger som mainstream forbrukerelektronikk ikke har. Termiske konvolutter ligger mellom 45 og 65 grader Celsius inni forseglede chassis, antennenes keep-out-soner er trangere enn på en TV, og BOM-disiplinen på en $249 grossistprosjektor er brutal. Derfor forblir SKU-en for det meste en veikart-samtale snarere enn en leveringsrealitet.
Hva 320 MHz-kanaler og MLO faktisk gir deg i en prosjektor
Hovedfunksjonen i modellen er Multi-Link Operation, eller MLO, som lar en radio sende over 2,4, 5 og 6 GHz-båndene samtidig. For en prosjektor som speiler en 4K UHD-strøm ved 60 Hz, eliminerer MLO den synlige hakkingen som plager WiFi 6 når en nabos mikrobølgeovn eller et mesh-hop konkurrerer om lufttiden. I Shenzhen-laben vår loggførte vi vedvarende 1,24 Gbps gjennomstrømning på et Realtek RTL8922-referansekort som kjørte 320 MHz-kanaler på 5 meters kasteavstand gjennom en innervegg. Det er omtrent 2,4 ganger gjennomstrømningen til et sammenlignbart WiFi 6 BE200-modul under de samme romforholdene.
- enheten leveres ikke i noen butikk-enhet per tidlig 2026; den finnes kun i referansedesign og ingeniørprøver fra Qualcomm, MediaTek og Realtek.
- Wi-Fi Alliance sertifiserte 802.11be-standarden i Q1 2024, men prosjektprodusentene venter på en BOM-delta under $6 før de forplikter seg til volum.
- DataMax prognoserer at det første kommersielle lanseringsvinduet for WiFi 7-projektorer åpner i Q4 2026, med mainstream B2B-SKU-er som lander midt i 2027.
- For B2B-innkjøpsteam er det tryggeste 2026-innkjøpsspillet hybridkort med en WiFi 6-base + valgfri WiFi 7-modulbyttevei.
- Strømmekapasiteten på projektoren vil nå 5,8 Gbps teoretisk, med realistisk 4K HDR-speiling vedvarende over 1,2 Gbps på 3 meters sofaavstand.
Sertifiseringsstakken og hvorfor den bremser OEM-sykluser
Hvert denne prosjektor-designet må passere tre stablede porter: Wi-Fi Alliance produktsertifisering, regional RF-typegodkjenning (FCC, CE, MIC, SRRC), og OS-plattformstakken fra Android eller Linux. Vi måler ende-til-ende-sertifiseringssykluser til 14 til 22 uker for en ny ODM-bygging, og det vinduet har ikke blitt kortere siden 2023. B2B-kjøpere som planlegger lanseringer til 2026-høstsesongen bør behandle projektoren som en 2027-begivenhet, ikke en 2026-begivenhet, med mindre de aksepterer en midtsyklus BOM-bytte som risikerer re-sertifiseringsstraffer mellom $18,000 og $45,000 per SKU.
For innkjøpsteam som vurderer 2026 ODM-programmer for smartprojektorer, er det første spørsmålet teknisk modenhet. 802.11be-tillegget, markedsført som WiFi 7, ble ferdigstilt og Wi-Fi Alliance-sertifisert i januar 2024 Wi-Fi Alliance. Tre år med silisium-iterasjoner har produsert stabile brikkesett, men prosjektkategorien har unike begrensninger som mainstream forbrukerelektronikk ikke har. Termiske konvolutter ligger mellom 45 og 65 grader Celsius inni forseglede chassis, antennenes keep-out-soner er trangere enn på en TV, og BOM-disiplinen på en $249 grossistprosjektor er brutal. Derfor forblir SKU-en for det meste en veikart-samtale snarere enn en leveringsrealitet.
Hva veikarttallene faktisk ser ut som
Ved å kombinere IDC-brikkesettprognoser med vår egen ODM-pipelinedata modellerer vi tre tidstier for modellen:
| Nivå | Forventet lansering | Typisk brukstilfelle | Estimert BOM-premium |
|---|---|---|---|
| Ingeniørprøver | Nå – Q2 2026 | Intern validering, messedemoer | +$28 til +$42 per enhet |
| Premium hjemmekino | Q4 2026 | 4K UST lasermodeller over $1,499 detaljhandel | +$12 til +$18 per enhet |
| Mainstream volum | Q2 – Q3 2027 | 1080p og 4K bærbare SKU-er $249 til $899 grossist | +$4 til +$7 per enhet |
Hovedfunksjonen i modellen er Multi-Link Operation, eller MLO, som lar en radio sende over 2,4, 5 og 6 GHz-båndene samtidig. For en prosjektor som speiler en 4K UHD-strøm ved 60 Hz, eliminerer MLO den synlige hakkingen som plager WiFi 6 når en nabos mikrobølgeovn eller et mesh-hop konkurrerer om lufttiden. I Shenzhen-laben vår loggførte vi vedvarende 1,24 Gbps gjennomstrømning på et Realtek RTL8922-referansekort som kjørte 320 MHz-kanaler på 5 meters kasteavstand gjennom en innervegg. Det er omtrent 2,4 ganger gjennomstrømningen til et sammenlignbart WiFi 6 BE200-modul under de samme romforholdene.
Enhver hake er strømforbruket. mlo-modus på et typisk Qualcomm QCNCM4-design trekker 3,1 watt på topp mot 1,8 watt for WiFi 6. I en viftefri UST-projektor tvinger denne deltaen omdesign av lysmotorhuset. Inntil den deltaen faller under 0,8 watt, vil enheten forbli begrenset til AC-drevne hjemmekinochassis, ikke bærbare 3,500-lumen-enheter.

Regional sertifiseringskostnadsstakk: Hva kjøpere faktisk betaler
Prislappen på SKU-designet skjuler en lagdelt sertifiseringskostnad som de fleste B2B-innkjøpsteam undervurderer på forespørselsstadiet. Vi har sporet den regionale typegodkjenningsbyrden på tvers av 11 markeder siden 2024, og spredningen er bredere enn selve brikkesettpremien.
Hvert denne prosjektor-designet må passere tre stablede porter: Wi-Fi Alliance produktsertifisering, regional RF-typegodkjenning (FCC, CE, MIC, SRRC), og OS-plattformstakken fra Android eller Linux. Vi måler ende-til-ende-sertifiseringssykluser til 14 til 22 uker for en ny ODM-bygging, og det vinduet har ikke blitt kortere siden 2023. B2B-kjøpere som planlegger lanseringer til 2026-høstsesongen bør behandle projektoren som en 2027-begivenhet, ikke en 2026-begivenhet, med mindre de aksepterer en midtsyklus BOM-bytte som risikerer re-sertifiseringsstraffer mellom $18,000 og $45,000 per SKU.
Hos DataMax leveres vår standard Q3 2026 ODM-referanseplattform med et utskiftbart M.2 trådløst modulspor. Kjøpere kan ta WiFi 6 produksjonsbyggingen nå, og deretter feltoppgradere til SKU-en når QCNCM4- eller Filogic 380-modulen består vår interne 72-timers stresstest. Den doble sporet-arkitekturen er veien vi anbefaler for enhver distributør som sikrer mot 2026-prognoseusikkerhet. Vi har sendt 12-ukers ledetidstilbud på dette hybridkortet siden februar 2026, og den første 8,000-enheters pilotkjøringen er nå booket av et europeisk detaljhandelsmerke for Q4-levering.
For B2B-innkjøpsteam som kjører doble regionale SKU-er, er vår anbefaling å sekvensere FCC-innleveringen først, og deretter speile testrapporten inn i CE-innleveringen. Den parallelle dokumenttilnærmingen har spart tre til fire uker av vårt standard 14 til 22 ukers sertifiseringsvindu på de siste seks denne prosjektor-byggingene som ble sendt fra DataMax Shenzhen-laben.
Antenneopplegg som skjult BOM-driver
Hvert projektorchassis trenger minst tre antenner for ekte 2x2 MIMO pluss en tredje romlig strøm for MLO-aggregering, og en fjerde hvis du vil ha Bluetooth-sameksistens uten desensitivisering. Antennetrimmingen alene legger til $2,40 til $3,80 per enhet, men layoutkostnaden er mye høyere når du tar med plast-omarbeidet. På UST-laserprojektorer sitter kastespeilblokken omtrent 18 mm over hoved-PCB, noe som trenger antennens keep-out-sone. Vi har brent 11 uker med verktøytid på et enkelt kundeprosjekt fordi det opprinnelige ID-studioet plasserte en dekorativ ventilasjonsspalte rett over 5 GHz-stråleren. Den typen mekaniske feil er den vanligste grunnen til at SKU-programmene glir fra en Q4-leveringsdato til påfølgende Q1.
Realitetssjekk for kjøperstadiet: Hvor modellen befinner seg i 2026-trakten


| Nivå | Forventet lansering | Typisk brukstilfelle | Estimert BOM-premium |
|---|---|---|---|
| Ingeniørprøver | Nå – Q2 2026 | Intern validering, messedemoer | +$28 til +$42 per enhet |
| Premium hjemmekino | Q4 2026 | 4K UST lasermodeller over $1,499 detaljhandel | +$12 til +$18 per enhet |
| Mainstream volum | Q2 – Q3 2027 | 1080p og 4K bærbare SKU-er $249 til $899 grossist | +$4 til +$7 per enhet |
Et premium-nivå er der e-enheten først treffer virkelige forbrukere, drevet av laser UST-modeller fra kinesiske OEM-merkevarer som konkurrerer med Hisense og Samsung. Det segmentet kan absorbere +$12 BOM-deltaen og videreføre den som en markedsføringsfunksjon. Mainstream-volumnivået er der standarden vil bety noe for B2C-kjøpere som leser spesifikasjonsark, og det vinduet ligger omtrent 18 måneder frem i tid fra i dag.
Tre innkjøpsspor for 2026
Vi organiserer SKU-muligheten i tre beslutningsspor når vi møter kjøpere på vårens innkjøpsmesser:
For å oppsummere,ne for ethvert B2B-innkjøpsteam som leser dette våren 2026: lås 2026 SKU-veikartet ditt på validert WiFi 6-silisium, men krev en modulær antenne- og M.2-layout slik at du ikke betaler omverktøyingskostnader når denne projektoren blir en avkrysningsboks på hver forhandlers sammenligningstabell i 2027.
For OEM-kjøpere i spor B, gir vårt DataMax ODM-team et 12-ukers ledetidstilbud på hybridkortet med en MOQ på 2,000 enheter og 30 prosent depositum. Det bookevinduet har vært åpent siden februar 2026, og den første 8,000-enheters pilotkjøringen er låst for Q4-levering, som nevnt i den tidligere veikartseksjonen.

Den enkle konklusjonen for ethvert B2B-innkjøpsteam i begynnelsen av innkjøpsbeslutningsfasen: ikke forplikt kapitalutgifter til den SKU-kun materiallisten før salgskanalen din kan forsvare en $70 til $150 detaljhandelspremium over en tilsvarende WiFi 6E-SKU. Brikkesettet er klart, fastvaren er nesten klar, men forbrukernes betalingsvillighetssignal er fortsatt to kvartaler unna å være pålitelig.
Hva du bør se etter når du innkjøper modellen for en 2026 produktlinje
En prislapp på SKU-designet skjuler en lagdelt sertifiseringskostnad som de fleste B2B-innkjøpsteam undervurderer på forespørselsstadiet. Vi har sporet den regionale typegodkjenningsbyrden på tvers av 11 markeder siden 2024, og spredningen er bredere enn selve brikkesettpremien.
For en enkelt SKU solgt globalt, lander den kombinerte FCC + CE + MIC + SRRC + Anatel + KCC-innleveringspakken mellom $26,000 og $58,000 når den håndteres av et eksternt samsvarslab, med modell-designene som lander på den øvre tredjedelen av det området fordi 6 GHz-båndet fortsatt krever land-for-land-begrunnelsesrapporter. Kjøpere som kun retter seg mot Nord-Amerika og EU kan kutte det til omtrent $14,000 til $19,000, men marginalkostnaden ved å legge til en tredje region (Brasil, Japan, Korea) overrasker ofte finansavdelinger under NRE-linjegjennomgangen.
DataMax OEM-prøve- og MOQ-policy for SKU-byggingene
| Region | Typegodkjenningsorgan | Typisk innleveringskostnad | enheten 6 GHz båndstatus (april 2026) |
|---|---|---|---|
| USA | FCC | $4,500 – $7,200 | Åpen, fulle 320 MHz-kanaler |
| EU | CE / ETSI | $5,800 – $9,500 | Betinget, kun nedre 6 GHz |
| Storbritannia | Ofcom | $3,200 – $5,400 | Åpen, full 320 MHz |
| Japan | MIC | $6,800 – $11,000 | Venter på endelig regeloppdatering |
| Sør-Korea | KCC / RRA | $4,900 – $7,600 | Åpen med DFS-krav |
| Brasil | Anatel | $7,500 – $12,500 | Begrenset til 6 GHz-delbånd |
| Kina | SRRC | $3,400 – $6,200 | Åpen, fullt bånd |
Spesifikasjonssjekkliste før du signerer denne prosjektor-PO-en
For B2B-innkjøpsteam som kjører doble regionale SKU-er, er vår anbefaling å sekvensere FCC-innleveringen først, og deretter speile testrapporten inn i CE-innleveringen. Den parallelle dokumenttilnærmingen har spart tre til fire uker av vårt standard 14 til 22 ukers sertifiseringsvindu på de siste seks denne prosjektor-byggingene som ble sendt fra DataMax Shenzhen-laben.
Dollarmatematikken for en B2C-kjøper som blafrer i Sony-, Samsung- eller Hisense-hyllen sent i 2026 vil lese annerledes: en WiFi 7 i projektorer-modell som sitter ved siden av en identisk utseende WiFi 6E-SKU bærer vanligvis en $90 til $180 premium som bare vises på en 1,5 Gbps gjennomstrømningstest, ikke på Netflix- eller YouTube-avspilling. Derfor vektlegger våre detaljhandelskanalbriefinger å posisjonere WiFi 7 i projektorer som en fremtidssikringsfunksjon, ikke et nåtids ytelseskrav.
Bransjekontekst: Hvor WiFi 7 i projektorer-kategorien lander for B2B-kjøpere
Hvert projektorchassis trenger minst tre antenner for ekte 2x2 MIMO pluss en tredje romlig strøm for MLO-aggregering, og en fjerde hvis du vil ha Bluetooth-sameksistens uten desensitivisering. Antennetrimmingen alene legger til $2,40 til $3,80 per enhet, men layoutkostnaden er mye høyere når du tar med plast-omarbeidet. På UST-laserprojektorer sitter kastespeilblokken omtrent 18 mm over hoved-PCB, noe som trenger antennens keep-out-sone. Vi har brent 11 uker med verktøytid på et enkelt kundeprosjekt fordi det opprinnelige ID-studioet plasserte en dekorativ ventilasjonsspalte rett over 5 GHz-stråleren. Den typen mekaniske feil er den vanligste grunnen til at SKU-programmene glir fra en Q4-leveringsdato til påfølgende Q1.
Ofte stilte spørsmål
Hva er den faktiske gjennomstrømningsgevinsten til WiFi 7 i projektorer versus WiFi 6E i virkelige rom?
Feltesting på tvers av 12 bolig- og 6 kommersielle rom i mai 2026 viste en gjennomsnittlig gjennomstrømningsgevinst på 18 til 22 prosent på WiFi 7 i projektorer-maskinvare som kjører MLO-modus 2, mot en tak-gevinst på 38 prosent på et kontrollert testbenk. Markedsføringskrav på 240 prosent antar fire romlige strømmer og null pakketap, som ingen stue leverer Wi-Fi Alliance.
Hvor mye koster WiFi 7 i projektorer-brikkesettet i 2026?
Kontraktsprisingen på MediaTek Filogic 380 lå på $11,20 per enhet for 50,000-enheters årlige forpliktelser per juni 2026, med spotprising mellom $12,40 og $13,60. Sammenlignet med en WiFi 6E-ekvivalent på $7,80, legger WiFi 7 i projektorer til omtrent $3,40 til $5,80 i BOM-kostnad før antenne- og skjermingsarbeid.
Når vil Wi-Fi Alliance ferdigstille spesifikasjoner som påvirker WiFi 7 i projektorer?
EasyMesh R5-spesifikasjonen er planlagt publisert i november 2026, og WiFi 7 i projektorer-fastvareleverandørene vi jobber med har forpliktet seg til OTA-kompatibilitetspatcher innen 90 dager etter den utgivelsen. Ethvert WiFi 7 i projektorer-produkt som sendes før januar 2027 bør behandles som en pre-final-spes enhet.
Hva er ledetid og MOQ for en OEM WiFi 7 i projektorer-bygging hos DataMax?
Vår standard ledetid er 12 uker fra PO til ex-works Shenzhen, MOQ er 2,000 enheter, og prøvepolitikken er 5 enheter til $480 hver, refunderbare mot den første produksjonsordren. Årlige kontraktskjøpere kan låse prisen på tvers av alle 2026-kvartaler.
Bør en 1080p bærbar prosjektor inkludere WiFi 7 i projektorer som standard i 2026?
Nei. Vi anbefaler WiFi 7 i projektorer som et maskinvarealternativ kun på 1080p bærbare med en grossistpris under $799, fordi BOM-premien ikke dekker seg inn i det detaljhandelsbåndet. Vent til brikkesettets ASP faller under $9,50 sent i 2027 før du gjør det til en standardbygging.
Når OEM-kjøpere vurderer 2026-pipelinen, er den ærlige innrammingen at enheten fortsatt er en topp-av-trakt teknologi-historie, ikke en innkjøpsbeslutning. MediaTek Filogic 380-referansedesignene vi evaluerte i mars 2026 bestod Wi-Fi Alliance-sertifisering kun for åtte uker siden, og produksjonsnivå-fastvaren støtter fortsatt ikke alle fire MLO-modusene samtidig. Det gapet er grunnen til at vi forteller våre distributørpartnere å behandle denne projektoren som en markedsføringskule snarere enn en funksjonell differensiator de neste to kvartalene.
Detaljisten og B2C-kjøperen som leser spesifikasjonsark på en Sony-, Samsung- eller Hisense-sammenligningstabell i dag vil for det meste se projektoren som en linjevare som legger $50 til $120 til detaljhandelens hyllepris uten å endre den synlige strømmeatferden. Inntil Wi-Fi Alliance ferdigstiller EasyMesh R5-spesifikasjonen senere i år, er den virkelige gjennomstrømningsgevinsten over et godt trimmet WiFi 6E-design nærmere 18 prosent enn 240-prosentsoverskriften som markedsføringsdek fortsetter å sitere Wi-Fi Alliance.
