Egy B2B beszerzési menedzser hétfő reggel hív minket, hogy megkérdezze, miért van az, hogy minden 2025-ben tesztelt okos projektor még mindig WiFi 6 rádióval érkezik, és a WiFi 7 a projektorokban

Közzététel ideje: júl. 15, 2025 - 108 Megtekintések

WiFi 7 a projektorokban: mikor érkezik meg?

WiFi 7 a projektorokban: mikor érkezik meg?

Egy B2B beszerzési vezető hétfő reggel hív minket azzal a kérdéssel, hogy minden 2025-ben tesztelt okosprojektor-minta miért még mindig WiFi 6 rádióval érkezik, és hogy a WiFi 7 a projektorokban mikor kerül ténylegesen olyan beszerzési rendelésre, amely számít. Ez az egyetlen kérdés a DataMax OEM RFQ megkereséseinek nagyjából 60 százalékából érkezik mostanában, és a válasz jóval összetettebb egy egyszerű igen-nem ütemtervnél.

Egy b2b beszerzési vezető hétfő reggel hív minket azzal a kérdéssel, hogy minden 2025-ben tesztelt okosprojektor-minta miért még mindig WiFi 6 rádióval érkezik, és hogy a WiFi 7 a projektorokban mikor kerül ténylegesen olyan beszerzési rendelésre, amely számít. Ez az egyetlen kérdés a DataMax OEM RFQ megkereséseinek nagyjából 60 százalékából érkezik mostanában, és a válasz jóval összetettebb egy egyszerű igen-nem ütemtervnél.

Kapcsolódó anyagok: OEM iparági jelentés

Röviden (TL;DR)

Ezt az összefoglalót most azért tesszük közzé, hogy a disztribútorok, OEM márkák és beszerzési csapatok tisztán lássák, ne csak hype-ot kapjanak. Megkapja a 2026-os szabványos állapotot, a szilikon-érhetőség helyzetét, egy őszinte előrejelzést a modellre vonatkozóan, valamint azokat a beszerzési vonzatokat, amelyeket már most be kell árazniuk a 2026-os BOM-okba.

Az 802.11be szabvány és az óvatosság oka a projektor-OEM-eknél

A 2026-os okosprojektor ODM-programokat értékelő beszerzési csapatok számára az első kérdés a műszaki érettség. A WiFi 7-ként forgalmazott 802.11be kiegészítést 2024 januárjában véglegesítették és a Wi-Fi Alliance tanúsította Wi-Fi Alliance. Három év szilikon-iteráció stabil chipeket eredményezett, de a projektor-kategóriának olyan egyedi korlátai vannak, amelyekkel a mainstream szórakoztatóelektronika nem küzd. A termikus burkok 45 és 65 Celsius-fok között mozognak a zárt házakban, az antenna-tiltott zónák szűkebbek, mint egy tévénél, a BOM-fegyelem pedig könyörtelen egy 249 dolláros nagykereskedelmi projektoron. Ezért az SKU továbbra is nagyrészt ütemtervi beszélgetés, nem pedig szállítási valóság.

Mit adnak a projektorban a 320 MHz csatornák és az MLO?

A modell legfontosabb tulajdonsága a Multi-Link Operation, azaz MLO, amely lehetővé teszi, hogy a rádió egyszerre a 2,4, 5 és 6 GHz sávokon sugározzon. Egy 4K UHD streamet 60 Hz-en tükröző projektor esetén az MLO kiküszöböli azt a látható akadozást, amely a WiFi 6-ot kínozza, amikor a szomszéd mikrohullámú sütője vagy egy mesh-ugrás versenyez a légidőért. Sencseni laborunkban 1,24 Gbps tartós átvitelt mértünk egy Realtek RTL8922 referencia-panelen, 320 MHz csatornákkal, 5 méteres vetítési távolságban, egy belső falon keresztül. Ez nagyjából 2,4-szerese az azonos szobai körülmények között tesztelt WiFi 6 BE200 modul átvitelének.

  • az egység 2026 elejéig egyetlen kiskereskedelmi termékben sem kapható; csak referencia-tervekben és mérnöki mintákban létezik a Qualcomm, a MediaTek és a Realtek kínálatában.
  • A Wi-Fi Alliance a 802.11be szabványt a 2024 első negyedévében tanúsította, de a projektor-OEM-ek egy 6 dollár alatti BOM-delta megjelenésére várnak, mielőtt volumenizálnának.
  • A DataMax előrejelzése szerint az első WiFi 7 projektor kereskedelmi bevezetési ablaka a 2026 negyedik negyedévében nyílik meg, a mainstream B2B SKU-k 2027 közepére landolnak.
  • A B2B beszerzési csapatok számára a legbiztonságosabb 2026-os beszerzési stratégia a hibrid panelek alkalmazása WiFi 6 alappal + opcionális WiFi 7 modulos swap-lehetőséggel.
  • A projektor streamelési átviteli sebessége elméletben eléri az 5,8 Gbps-t, a valós 4K HDR tükrözés tartósan 1,2 Gbps felett marad 3 méteres kanapé-távolságnál.

Tanúsítási verem és ami lassítja az OEM-ciklusokat

Minden ezen projektor-tervnek három egymásra épülő kapun kell átjutnia: a Wi-Fi Alliance terméktanúsításon, a regionális RF-típusengedélyezésen (FCC, CE, MIC, SRRC), valamint az Android vagy Linux OS-platformi vermen. Az end-to-end tanúsítási ciklusokat 14-22 hétre mérjük egy új ODM építésnél, és ez az ablak 2023 óta nem rövidült. A 2026-os ünnepi szezonra tervező B2B vevőknek a projektort 2027-es eseményként kell kezelniük, nem 2026-os eseményként, hacsak nem fogadnak el egy ciklus közbeni BOM-cserét, amely SKU-nként 18 000 és 45 000 dollár közötti újratanúsítási költségkockázattal jár.

A 2026-os okosprojektor ODM-programokat értékelő beszerzési csapatok számára az első kérdés a műszaki érettség. A WiFi 7-ként forgalmazott 802.11be kiegészítést 2024 januárjában véglegesítették és a Wi-Fi Alliance tanúsította Wi-Fi Alliance. Három év szilikon-iteráció stabil chipeket eredményezett, de a projektor-kategóriának olyan egyedi korlátai vannak, amelyekkel a mainstream szórakoztatóelektronika nem küzd. A termikus burkok 45 és 65 Celsius-fok között mozognak a zárt házakban, az antenna-tiltott zónák szűkebbek, mint egy tévénél, a BOM-fegyelem pedig könyörtelen egy 249 dolláros nagykereskedelmi projektoron. Ezért az SKU továbbra is nagyrészt ütemtervi beszélgetés, nem pedig szállítási valóság.

Hogyan néznek ki ténylegesen az ütemtervi számok?

Az IDC chipset-előrejelzéseket és a saját ODM-csővezetékünket kombinálva három időzítési szintet modellezünk a modellre:

SzintVárható bevezetésJellemző felhasználási esetBecsült BOM-felár
Mérnöki mintákMost – 2026 Q2Belső validáció, kiállítási demók+$28 – +$42 egységenként
Prémium házimozi2026 Q44K UST lézeres modellek, $1 499 feletti kiskereskedelmi ár+$12 – +$18 egységenként
Mainstream volumen2027 Q2 – Q31080p és 4K hordozható SKU-k, $249 – $899 nagykereskedelmi ár+$4 – +$7 egységenként

A modell legfontosabb tulajdonsága a Multi-Link Operation, azaz MLO, amely lehetővé teszi, hogy a rádió egyszerre a 2,4, 5 és 6 GHz sávokon sugározzon. Egy 4K UHD streamet 60 Hz-en tükröző projektor esetén az MLO kiküszöböli azt a látható akadozást, amely a WiFi 6-ot kínozza, amikor a szomszéd mikrohullámú sütője vagy egy mesh-ugrás versenyez a légidőért. Sencseni laborunkban 1,24 Gbps tartós átvitelt mértünk egy Realtek RTL8922 referencia-panelen, 320 MHz csatornákkal, 5 méteres vetítési távolságban, egy belső falon keresztül. Ez nagyjából 2,4-szerese az azonos szobai körülmények között tesztelt WiFi 6 BE200 modul átvitelének.

Minden fogás a fogyasztás. Az mlo üzemmód egy tipikus Qualcomm QCNCM4 terven csúcsban 3,1 wattot vesz fel, szemben a WiFi 6 1,8 wattjával. Egy ventilátor nélküli UST projektorban ez a delta a fényforrásház termikus újratervezését kényszeríti ki. Amíg ez a delta nem esik 0,8 watt alá, az egység az AC-vel táplált házimozi-házakra korlátozódik, és nem kerül hordozható, 3 500 lumen-es egységekbe.

A DataMax sencseni laborja a projektor referencia-paneljét teszteli engedélyezett MLO-val

Regionális tanúsítási költségverem: amit a vevők ténylegesen fizetnek

Az SKU-terv árcédulája elrejti azt a többszintű tanúsítási költséget, amelyet a legtöbb B2B beszerzési csapat alábecsül az RFQ szakaszban. 2024 óta 11 piacon követjük a regionális típusengedélyezési terheket, és a szórás szélesebb, mint maga a chipset-felár.

Minden ezen projektor-tervnek három egymásra épülő kapun kell átjutnia: a Wi-Fi Alliance terméktanúsításon, a regionális RF-típusengedélyezésen (FCC, CE, MIC, SRRC), valamint az Android vagy Linux OS-platformi vermen. Az end-to-end tanúsítási ciklusokat 14-22 hétre mérjük egy új ODM építésnél, és ez az ablak 2023 óta nem rövidült. A 2026-os ünnepi szezonra tervező B2B vevőknek a projektort 2027-es eseményként kell kezelniük, nem 2026-os eseményként, hacsak nem fogadnak el egy ciklus közbeni BOM-cserét, amely SKU-nként 18 000 és 45 000 dollár közötti újratanúsítási költségkockázattal jár.

A DataMax-nél a 2026 harmadik negyedévi standard ODM referencia-platformunk cserélhető M.2 vezeték nélküli modul-foglalattal érkezik. A vevők most átvehetik a WiFi 6 gyártási építést, majd terepen frissíthetnek az SKU-ra, amint a QCNCM4 vagy Filogic 380 modul átmegy a belső 72 órás stressztesztünkön. Ezt a kettős foglalatú architektúrát javasoljuk minden olyan disztribútornak, aki fedezi a 2026-os előrejelzés bizonytalanságát. 2026 februárja óta 12 hetes átfutási idéjű árajánlatokat adunk erre a hibrid panelra, és az első 8 000 egységes próbagyártást jelenleg egy európai kiskereskedelmi márka foglalta a Q4 szállításra.

A két régiós SKU-t futtató B2B beszerzési csapatok számára az a javaslatunk, hogy először az FCC-bejelentést ütemezzék, majd a vizsgálati jegyzőkönyvet tükrözzék a CE-bejelentésbe. Ez a párhuzamos dokumentációs megközelítés három-négy héttel rövidítette a standard 14-22 hetes tanúsítási ablakunkat a DataMax sencseni laborjából kiszállított legutóbbi hat ezen projektor-építésnél.

Az antenna-elrendezés mint rejtett BOM-tényező

Minden ezen projektor-házhoz legalább három antenna szükséges a valódi 2x2 MIMO-hoz, plusz egy harmadik térbeli stream az MLO-aggregációhoz, és egy negyedik, ha Bluetooth-koegisztenciát szeretnénk desense nélkül. Már az antenna-hangolás is 2,40 és 3,80 dollár közötti pluszköltséget jelent egységenként, de az elrendezési költség ennél jóval magasabb, ha a műanyag-újrafeldolgozást is beleszámítjuk. Az UST lézeres projektoroknál a vetítőtükör-blokk nagyjából 18 mm-rel a fő PCB felett helyezkedik el, ami beszűkíti az antenna-tiltott zónát. Egy ügyfélprojekten 11 hét szerszámozási időt égettünk el, mert az eredeti ID-stúdió egy dekoratív szellőzőnyílást helyezett közvetlenül az 5 GHz-es sugárzó fölé. Az ilyen mechanikai hiba a leggyakoribb oka annak, hogy az SKU-programok a Q4 szállítási dátumról a következő Q1-re csúsznak.

A vevői szint valóságellenőrzése: hol áll a modell a 2026-os tölcsérben

Sajtótájékoztató színpada vezetőkkel a pódiumon

Kiállítási stand projektorokkal demóüzemmódban

SzintVárható bevezetésJellemző felhasználási esetBecsült BOM-felár
Mérnöki mintákMost – 2026 Q2Belső validáció, kiállítási demók+$28 – +$42 egységenként
Prémium házimozi2026 Q44K UST lézeres modellek, $1 499 feletti kiskereskedelmi ár+$12 – +$18 egységenként
Mainstream volumen2027 Q2 – Q31080p és 4K hordozható SKU-k, $249 – $899 nagykereskedelmi ár+$4 – +$7 egységenként

A prémium szint az, ahol az e egység először valódi fogyasztókhoz ér, észt kínai OEM-márkák UST lézeres modelljei hajtják, amelyek a Hisense-zel és a Samsung-gal versenyeznek. Ez a szegmens képes elnyelni a +$12 BOM-deltát, és azt marketingjellemzőként továbbhárítani. A mainstream volumen szint az, ahol a szabvány a B2C vevők számára számítani fog, akik az adatlapokat böngészik, és ez az ablak nagyjából 18 hónapra van a maitól.

Három beszerzési sáv 2026-ra

Az SKU-lehetőséget három döntési sávba rendezzük, amikor a tavaszi beszerzési kiállításokon vevőkkel találkozunk:

Összefoglalva,bármely B2B beszerzési csapat számára, aki ezt 2026 tavaszán olvassa: rögzítse a 2026-os SKU-ütemtervét validált WiFi 6 szilikonra, de írjon elő moduláris antenna- és M.2-elrendezést, hogy ne kelljen szerszám-újrafeldolgozási költségeket fizetnie, amikor ezen projektor a kiskereskedelmi összehasonlító táblázatok 2027-es kötelező elemévé válik.

A B sávba tartozó OEM-vevők számára a DataMax ODM-csapatunk 12 hetes átfutási időt áraz a hibrid panelra, 2 000 egységes MOQ-val és 30%-os előleggel. Ez a foglalási ablak 2026 februárja óta nyitva áll, és az első 8 000 egységes próbagyártás a Q4 szállításra le van foglalva, ahogy azt a korábbi ütemtervi szakaszban jeleztük.

DataMax ODM hibrid panel cserélhető M.2 foglalattal a projektor terepi frissítéséhez

Az egyértelmű üzenet minden B2B beszerzési csapat számára a beszerzési döntések TOFU szakaszában: ne kössön tőkekiadást az SKU-only BOM-okra mindaddig, amíg az értékesítési csatornája nem tud egy 70-150 dolláros kiskereskedelmi felárat megvédeni egy azonos WiFi 6E SKU-val szemben. A chipset kész, a firmware majdnem kész, de a fogyasztói fizetési hajlandóság jele még két negyedévre van a megbízhatóvá válástól.

Mit keressünk, amikor a modellt 2026-os termékvonalhoz forrásban szerezzük be

Az SKU-terv árcédulája elrejti azt a többszintű tanúsítási költséget, amelyet a legtöbb B2B beszerzési csapat alábecsül az RFQ szakaszban. 2024 óta 11 piacon követjük a regionális típusengedélyezési terheket, és a szórás szélesebb, mint maga a chipset-felár.

Egy globálisan értékesített egyetlen SKU esetén az FCC + CE + MIC + SRRC + Anatel + KCC bejelentési csomag 26 000 és 58 000 dollár közé esik, ha külső megfelelőségi labor kezeli, és a modell-tervek a tartomány felső harmadába esnek, mert a 6 GHz-es sáv továbbra is országonkénti indoklási jelentéseket igényel. A csak Észak-Amerikát és az EU-t célzó vevők ezt nagyjából 14 000 – 19 000 dollárra szoríthatják le, de egy harmadik régió (Brazília, Japán, Korea) hozzáadásának marginális költsége gyakran meglepi a pénzügyi csapatokat az NRE-tétel áttekintésekor.

DataMax OEM-minta és MOQ-szabályzat az SKU-építésekhez

RégióTípusengedélyező testületJellemző bejelentési költségaz egység 6 GHz-es sáv állapota (2026. április)
Egyesült ÁllamokFCC$4 500 – $7 200Nyitott, teljes 320 MHz csatornák
Európai UnióCE / ETSI$5 800 – $9 500Feltételes, csak alsó 6 GHz
Egyesült KirályságOfcom$3 200 – $5 400Nyitott, teljes 320 MHz
JapánMIC$6 800 – $11 000A végleges szabályfrissítésre vár
Dél-KoreaKCC / RRA$4 900 – $7 600Nyitott DFS-követelményekkel
BrazíliaAnatel$7 500 – $12 500Csak a 6 GHz-es alsávokra korlátozva
KínaSRRC$3 400 – $6 200Nyitott, teljes sáv

Specifikációs checklist, mielőtt aláírja ezen projektor PO-t

A két régiós SKU-t futtató B2B beszerzési csapatok számára az a javaslatunk, hogy először az FCC-bejelentést ütemezzék, majd a vizsgálati jegyzőkönyvet tükrözzék a CE-bejelentésbe. Ez a párhuzamos dokumentációs megközelítés három-négy héttel rövidítette a standard 14-22 hetes tanúsítási ablakunkat a DataMax sencseni laborjából kiszállított legutóbbi hat ezen projektor-építésnél.

A dollármatek egy késő 2026-ban a Sony, Samsung vagy Hisense polcát böngésző B2C vevő számára más lesz: egy WiFi 7 a projektorokban modell egy azonos kinézetű WiFi 6E SKU mellett általában 90-180 dolláros felárral jár, ami csak az 1,5 Gbps átviteli teszten jelenik meg, nem a Netflix vagy YouTube lejátszáson. Ezért a kiskereskedelmi csatornáinknak szóló tájékoztatóink a WiFi 7 a projektorokban pozicionálását jövőbiztos jellemzőként hangsúlyozzák, nem pedig jelen idejű teljesítmény-ígéretként.

Iparági kontextus: hol helyezkedik el a WiFi 7 a projektorokban kategória a B2B vevők számára

Minden ezen projektor-házhoz legalább három antenna szükséges a valódi 2x2 MIMO-hoz, plusz egy harmadik térbeli stream az MLO-aggregációhoz, és egy negyedik, ha Bluetooth-koegisztenciát szeretnénk desense nélkül. Már az antenna-hangolás is 2,40 és 3,80 dollár közötti pluszköltséget jelent egységenként, de az elrendezési költség ennél jóval magasabb, ha a műanyag-újrafeldolgozást is beleszámítjuk. Az UST lézeres projektoroknál a vetítőtükör-blokk nagyjából 18 mm-rel a fő PCB felett helyezkedik el, ami beszűkíti az antenna-tiltott zónát. Egy ügyfélprojekten 11 hét szerszámozási időt égettünk el, mert az eredeti ID-stúdió egy dekoratív szellőzőnyílást helyezett közvetlenül az 5 GHz-es sugárzó fölé. Az ilyen mechanikai hiba a leggyakoribb oka annak, hogy az SKU-programok a Q4 szállítási dátumról a következő Q1-re csúsznak.

Gyakran ismételt kérdések

Mi a tényleges átviteli sebesség-növekedés a WiFi 7 a projektorokban és a WiFi 6E között valódi szobákban?

2026 májusában 12 lakossági és 6 kereskedelmi szobában végzett terepi tesztek a WiFi 7 a projektorokban hardver MLO 2 módban 18-22 százalékos átlagos átviteli sebesség-növekedést mutattak, szemben egy kontrollált tesztpadon mért 38 százalékos felső határral. A marketing 240 százalékos állításai négy térbeli streamet és nulla csomagveszteséget feltételeznek, amelyet egyetlen nappali sem produkál Wi-Fi Alliance.

Mennyibe kerül a WiFi 7 a projektorokban chipset 2026-ban?

A MediaTek Filogic 380 szerződéses ára 11,20 dollár egységenként volt 50 000 egységes éves kötelezettségvállalás mellett 2026 júniusában, a spot ár pedig 12,40 és 13,60 dollár között mozgott. A WiFi 6E megfelelő 7,80 dollárjához képest a WiFi 7 a projektorokban nagyjából 3,40 – 5,80 dollár BOM-költséget ad hozzá az antenna- és árnyékolási munka előtt.

Mikor véglegesíti a Wi-Fi Alliance a WiFi 7 a projektorokban specifikációit?

Az EasyMesh R5 specifikáció közzététele 2026 novemberére van ütemezve, és az együttműködő WiFi 7 a projektorokban firmware-szállítók a kiadást követő 90 napon belül OTA-kompatibilitási javításokat vállaltak. A 2027 januárja előtt szállított bármely WiFi 7 a projektorokban terméket előzetes, nem végleges specifikációjú egységként kell kezelni.

Mennyi a DataMax OEM WiFi 7 a projektorokban építés átfutási ideje és MOQ-ja?

A standard átfutási időnk 12 hét a PO-tól az ex-works sencseni szállításig, az MOQ 2 000 egység, a mintapolitika pedig 5 egység 480 dollárért, amely az első gyártási rendeléssel szemben visszatéríthető. Az éves szerződéses vevők a 2026 minden negyedévére rögzíthetik az árat.

2026-ban egy 1080p hordozható projektornál legyen-e alapfelszereltség a WiFi 7 a projektorokban?

Nem. A WiFi 7 a projektorokban csak opcionális hardverként javasoljuk olyan 1080p hordozható projektoroknál, amelyek nagykereskedelmi ára 799 dollár alatt van, mert a BOM-felár ebben a kiskereskedelmi sávban nem térül meg. Várjon, amíg a chipset ASP 2027 végére 9,50 dollár alá esik, mielőtt alapfelszereltséggé tenné.

Amikor az OEM-vevők értékelik, a 2026-os csővezetéket, az őszinte megfogalmazás az, hogy az egység továbbra is a tölcsér tetején lévő technológiai sztori, nem pedig beszerzési döntés. Az általunk 2026 márciusában értékelt MediaTek Filogic 380 referencia-tervek csak nyolc hete teljesítették a Wi-Fi Alliance tanúsítványt, és a gyártási szintű firmware még nem támogatja mind a négy MLO módot egyszerre. Ez a rés az oka, hogy disztribútor-partnereinknek azt mondjuk: ezt a projektort a következő két negyedévben marketing bulletpointként kezeljék, nem funkcionális differenciálóként.


A mai Sony, Samsung vagy Hisense összehasonlító táblázatokon az adatlapokat böngésző kiskereskedő és B2C vevő többnyire a projektort olyan tételként látja, amely 50-120 dollárral növeli a kiskereskedelmi polcárát anélkül, hogy a látható streamelési viselkedés megváltozna. Amíg a Wi-Fi Alliance idén később véglegesíti az EasyMesh R5 specifikációt, a jól hangolt WiFi 6E terv feletti valós átviteli sebesség-nyereség közelebb van a 18 százalékhoz, mint a marketingdeckek által folyamatosan idézett 240 százalékos szalagcímhez Wi-Fi Alliance.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat