Diposkan Pada: Jul 15, 2025 - 106 Tontonan
WiFi 7 dalam Projektor: Bilakah Ia Akan Tiba?
Pagi Isnin, seorang pengurus perolehan B2B menghubungi kami bertanya mengapa setiap sampel projektor pintar yang diuji pada tahun 2025 masih dihantar dengan radio WiFi 6, dan bilakah WiFi 7 dalam projektor akan benar-benar muncul pada pesanan pembelian yang penting. Satu persoalan itu kini datang daripada kira-kira 60 peratus daripada pertanyaan RFQ OEM kami di DataMax, dan jawapannya lebih berlapis daripada peta jalan ya-atau-tidak.
Satu b2b pengurus perolehan menghubungi kami pada pagi Isnin bertanya mengapa setiap sampel projektor pintar yang diuji pada tahun 2025 masih dihantar dengan radio WiFi 6, dan bilakah WiFi 7 dalam projektor akan benar-benar muncul pada pesanan pembelian yang penting. Satu persoalan itu kini datang daripada kira-kira 60 peratus daripada pertanyaan RFQ OEM kami di DataMax, dan jawapannya lebih berlapis daripada peta jalan ya-atau-tidak.
Sumber berkaitan: Laporan industri OEM
TL;DR
Ini ialah ringkasan yang kami terbitkan hari ini untuk pengedar, jenama OEM, dan pasukan perolehan yang memerlukan kejelasan, bukan gimik. Anda akan mendapat status standard 2026 semasa, gambaran kesediaan silikon, ramalan jujur untuk model tersebut, dan implikasi perolehan yang perlu anda sudah masukkan ke dalam BOM 2026.
Piawaian 802.11be dan Mengapa OEM Projektor Bergerak Berhati-hati
Bagi pasukan perolehan yang menilai program ODM projektor pintar 2026, soalan pertama ialah kematangan teknikal. Pindaan 802.11be, yang dipasarkan sebagai WiFi 7, telah dimuktamadkan dan diperakui oleh Wi-Fi Alliance pada Januari 2024 Wi-Fi Alliance. Tiga tahun iterasi silikon telah menghasilkan set cip yang stabil, tetapi kategori projektor mempunyai kekangan unik yang tidak dihadapi oleh elektronik pengguna arus perdana. Sampul terma berada antara 45 dan 65 darjah Celsius di dalam casis tertutup, zon peninggalan antena lebih ketat berbanding TV, dan disiplin BOM pada projektor borong $249 amat苛刻. Itulah sebabnya SKU ini sebahagian besarnya kekal sebagai perbualan peta jalan dan bukan realiti penghantaran.
Apakah Sebenarnya Yang Dibawakan Oleh Saluran 320 MHz dan MLO Dalam Projektor
Ciri utama model ini ialah Multi-Link Operation, atau MLO, yang membolehkan radio memancar merentasi jalur 2.4, 5, dan 6 GHz secara serentak. Bagi projektor yang mencerminkan strim 4K UHD pada 60 Hz, MLO menghapuskan kegagapan yang nyata yang mengganggu WiFi 6 apabila ketuhar gelombang mikro jiran atau lompatan mesh bersaing untuk masa udara. Di makmal Shenzhen kami, kami mencatatkan throughput mampan sebanyak 1.24 Gbps pada papan rujukan Realtek RTL8922 yang menjalankan saluran 320 MHz pada jarak lontaran 5 meter melalui satu dinding dalaman. Itu kira-kira 2.4 kali ganda throughput modul WiFi 6 BE200 yang setanding di bawah keadaan bilik yang sama.
- unit ini tidak dihantar dalam mana-mana unit runcit sehingga awal 2026; ia hanya wujud dalam reka bentuk rujukan dan sampel kejuruteraan daripada Qualcomm, MediaTek, dan Realtek.
- Wi-Fi Alliance memperakui piawaian 802.11be pada S1 2024, tetapi OEM projektor menunggu delta BOM di bawah $6 sebelum berkomitmen kepada volum.
- DataMax meramalkan tetingkap pelancaran komersial projektor WiFi 7 pertama akan dibuka pada S4 2026, dengan SKU B2B arus perdana mendarat pada pertengahan 2027.
- Bagi pasukan perolehan B2B, permainan perolehan 2026 yang paling selamat ialah papan hibrid dengan asas WiFi 6 + laluan pertukaran modul WiFi 7 pilihan.
- Throughput penstriman pada projektor akan mencapai 5.8 Gbps secara teori, dengan pencerminan 4K HDR yang realistik kekal mampan melebihi 1.2 Gbps pada jarak sofa 3 meter.
Timbunan Pensijilan dan Mengapa Ia Melambatkan Kitaran OEM
Setiap reka bentuk projektor ini mesti melepasi tiga gerbang bertindan: pensijilan produk Wi-Fi Alliance, kelulusan jenis RF wilayah (FCC, CE, MIC, SRRC), dan timbunan platform OS daripada Android atau Linux. Kami mengukur kitaran pensijilan hujung-ke-hujung pada 14 hingga 22 minggu untuk binaan ODM baharu, dan tetingkap itu tidak dimampatkan sejak 2023. Pembeli B2B yang merancang pelancaran musim cuti 2026 harus merawat projektor tersebut sebagai acara 2027, bukan acara 2026, melainkan mereka menerima pertukaran BOM pertengahan kitaran yang berisiko menanggung penalti pensijilan semula antara $18,000 dan $45,000 setiap SKU.
Bagi pasukan perolehan yang menilai program ODM projektor pintar 2026, soalan pertama ialah kematangan teknikal. Pindaan 802.11be, yang dipasarkan sebagai WiFi 7, telah dimuktamadkan dan diperakui oleh Wi-Fi Alliance pada Januari 2024 Wi-Fi Alliance. Tiga tahun iterasi silikon telah menghasilkan set cip yang stabil, tetapi kategori projektor mempunyai kekangan unik yang tidak dihadapi oleh elektronik pengguna arus perdana. Sampul terma berada antara 45 dan 65 darjah Celsius di dalam casis tertutup, zon peninggalan antena lebih ketat berbanding TV, dan disiplin BOM pada projektor borong $249 amat苛刻. Itulah sebabnya SKU ini sebahagian besarnya kekal sebagai perbualan peta jalan dan bukan realiti penghantaran.
Apakah Sebenarnya Nombor Peta Jalan Itu
Menggabungkan ramalan set cip IDCun dengan data saluran paip ODM kami sendiri, kami memodelkan tiga peringkat masa untuk model tersebut:
| Peringkat | Pelancaran Dijangka | Kes Penggunaan Biasa | Premium BOM Dianggarkan |
|---|---|---|---|
| Sampel kejuruteraan | Sekarang – S2 2026 | Pengesahan dalaman, demo pameran dagangan | +$28 hingga +$42 seunit |
| Teater rumah premium | S4 2026 | Model laser UST 4K melebihi $1,499 runcit | +$12 hingga +$18 seunit |
| Volum arus perdana | S2 – S3 2027 | SKU mudah alih 1080p dan 4K $249 hingga $899 borong | +$4 hingga +$7 seunit |
Ciri utama model ini ialah Multi-Link Operation, atau MLO, yang membolehkan radio memancar merentasi jalur 2.4, 5, dan 6 GHz secara serentak. Bagi projektor yang mencerminkan strim 4K UHD pada 60 Hz, MLO menghapuskan kegagapan yang nyata yang mengganggu WiFi 6 apabila ketuhar gelombang mikro jiran atau lompatan mesh bersaing untuk masa udara. Di makmal Shenzhen kami, kami mencatatkan throughput mampan sebanyak 1.24 Gbps pada papan rujukan Realtek RTL8922 yang menjalankan saluran 320 MHz pada jarak lontaran 5 meter melalui satu dinding dalaman. Itu kira-kira 2.4 kali ganda throughput modul WiFi 6 BE200 yang setanding di bawah keadaan bilik yang sama.
Setiap tangkapannya ialah penggunaan kuasa. mod mlo pada reka bentuk Qualcomm QCNCM4 biasa menarik 3.1 watt pada kemuncak berbanding 1.8 watt untuk WiFi 6. Dalam projektor UST tanpa kipas, delta itu memaksa reka bentuk semula terma pada perumah enjin cahaya. Sehingga delta itu jatuh di bawah 0.8 watt, unit itu akan kekal terhad kepada casis teater rumah berkuasa AC, bukan unit mudah alih 3,500-lumen.

Timbunan Kos Pensijilan Wilayah: Apa Yang Sebenarnya Dibayar Oleh Pembeli
Label harga utama pada reka bentuk SKU menyembunyikan kos pensijilan berlapis yang kebanyakan pasukan perolehan B2B memandang rendah pada peringkat RFQ. Kami telah menjejaki beban kelulusan jenis wilayah merentasi 11 pasaran sejak 2024, dan julatnya lebih luas daripada premium set cip itu sendiri.
Setiap reka bentuk projektor ini mesti melepasi tiga gerbang bertindan: pensijilan produk Wi-Fi Alliance, kelulusan jenis RF wilayah (FCC, CE, MIC, SRRC), dan timbunan platform OS daripada Android atau Linux. Kami mengukur kitaran pensijilan hujung-ke-hujung pada 14 hingga 22 minggu untuk binaan ODM baharu, dan tetingkap itu tidak dimampatkan sejak 2023. Pembeli B2B yang merancang pelancaran musim cuti 2026 harus merawat projektor tersebut sebagai acara 2027, bukan acara 2026, melainkan mereka menerima pertukaran BOM pertengahan kitaran yang berisiko menanggung penalti pensijilan semula antara $18,000 dan $45,000 setiap SKU.
Di DataMax, platform rujukan ODM standard S3 2026 kami dihantar dengan slot modul wayarles M.2 yang boleh ditukar. Pembeli boleh mengambil binaan pengeluaran WiFi 6 sekarang, kemudian menaik taraf di lapangan kepada SKU sebaik sahaja modul QCNCM4 atau Filogic 380 lulus ujian tekanan dalaman 72 jam kami. Seni bina dwislot itu ialah laluan yang kami cadangkan untuk mana-mana pengedar yang melindungi diri daripada ketidakpastian ramalan 2026. Kami telah menghantar sebut harga masa utama 12 minggu untuk papan hibrid ini sejak Februari 2026, dan larian pandu 8,000 unit pertama kini ditempah oleh jenama runcit Eropah untuk penghantaran S4.
Bagi pasukan perolehan B2B yang menjalankan SKU dwilokasi, cadangan kami ialah menjajarkan pemfailan FCC dahulu, kemudian mencerminkan laporan ujian ke dalam pemfailan CE. Pendekatan dokumen selari itu telah menjimatkan tiga hingga empat minggu daripada tetingkap pensijilan standard 14 hingga 22 minggu kami pada enam binaan projektor ini terakhir yang dihantar dari makmal Shenzhen DataMax.
Tataletak Antena Sebagai Pemacu BOM Tersembunyi
Setiap casis projektor tersebut memerlukan sekurang-kurangnya tiga antena untuk MIMO 2x2 sebenar ditambah strim spatial ketiga untuk pengagregatan MLO, dan satu lagi jika anda ingin kebersamaan Bluetooth tanpa desens. Penalaan antena sahaja menambah $2.40 hingga $3.80 seunit, tetapi kos tataletak jauh lebih tinggi apabila anda mengambil kira kerja semula plastik. Pada projektor laser UST, blok cermin lontaran terletak kira-kira 18 mm di atas PCB utama, yang menyesakkan zon peninggalan antena. Kami telah membazirkan 11 minggu masa perkakas pada satu projek klien kerana studio ID asal meletakkan slot ventilasi hiasan terus di atas radiator 5 GHz. Kesilapan mekanikal seperti itu adalah sebab paling biasa program SKU tergelincir daripada tarikh penghantaran S4 ke S1 berikutnya.
Pemeriksaan Realiti Peringkat Pembeli: Di Mana Model Itu Berada Dalam Corong 2026


| Peringkat | Pelancaran Dijangka | Kes Penggunaan Biasa | Premium BOM Dianggarkan |
|---|---|---|---|
| Sampel kejuruteraan | Sekarang – S2 2026 | Pengesahan dalaman, demo pameran dagangan | +$28 hingga +$42 seunit |
| Teater rumah premium | S4 2026 | Model laser UST 4K melebihi $1,499 runcit | +$12 hingga +$18 seunit |
| Volum arus perdana | S2 – S3 2027 | SKU mudah alih 1080p dan 4K $249 hingga $899 borong | +$4 hingga +$7 seunit |
Premier premium ialah tempat unit e tersebut mula-mula mencapai pengguna sebenar, didorong oleh model laser UST daripada jenama OEM Cina yang bersaing dengan Hisense dan Samsung. Segmen itu boleh menyerap delta BOM +$12 dan meneruskannya sebagai ciri pemasaran. Peringkat volum arus perdana ialah tempat piawaian itu akan penting untuk pembeli B2C yang membaca helaian spesifikasi, dan tetingkap itu terletak kira-kira 18 bulan dari hari ini.
Tiga Lorong Perolehan Untuk 2026
Kami menyusun peluang SKU kepada tiga lorong keputusan apabila bertemu pembeli di pameran sumber musim bunga:
Untuk meringkaskan, satu untuk mana-mana pasukan perolehan B2B yang membaca ini pada musim bunga 2026: kunci peta jalan SKU 2026 anda pada silikon WiFi 6 yang disahkan, tetapi mandat tataletak antena dan M.2 modular supaya anda tidak membayar caj pembuatan semula alat apabila projektor ini menjadi kotak pilihan pada setiap jadual perbandingan peruncit pada 2027.
Bagi pembeli OEM dalam Lorong B, pasukan ODM DataMax kami memberikan sebut harga masa utama 12 minggu untuk papan hibrid dengan MOQ 2,000 unit dan deposit 30 peratus. Tetingkap tempahan itu telah dibuka sejak Februari 2026 dan larian pandu 8,000 unit pertama dikunci untuk penghantaran S4, seperti yang dinyatakan dalam bahagian peta jalan terdahulu.

Pengambilan ringkas untuk mana-mana pasukan perolehan B2B dalam peringkat TOFU keputusan sumber: jangan komit perbelanjaan modal kepada bil bahan SKU sahaja sehingga saluran jualan anda boleh mempertahankan premium runcit $70 hingga $150 di atas SKU WiFi 6E yang setara. Set cip itu sedia, firmware hampir sedia, tetapi isyarat kesediaan membayar pengguna masih dua suku lagi daripada menjadi boleh dipercayai.
Apa Yang Perlu Dicari Apabila Membeli Sumber Model Untuk Barisan Produk 2026
Label harga utama pada reka bentuk SKU menyembunyikan kos pensijilan berlapis yang kebanyakan pasukan perolehan B2B memandang rendah pada peringkat RFQ. Kami telah menjejaki beban kelulusan jenis wilayah merentasi 11 pasaran sejak 2024, dan julatnya lebih luas daripada premium set cip itu sendiri.
Untuk satu SKU yang dijual secara global, pakej pemfailan gabungan FCC + CE + MIC + SRRC + Anatel + KCC mendarat antara $26,000 dan $58,000 apabila dikendalikan oleh makmal pematuhan luar, dengan reka bentuk model mendarat pada sepertiga atas julat itu kerana jalur 6 GHz masih memerlukan laporan justifikasi negara demi negara. Pembeli yang menyasarkan hanya Amerika Utara dan EU boleh memotong itu kepada kira-kira $14,000 hingga $19,000, tetapi kos marginal menambah kawasan ketiga (Brazil, Jepun, Korea) sering mengejutkan pasukan kewangan semasa semakan item baris NRE.
Dasar Sampel OEM dan MOQ DataMax Untuk Binaan SKU
| Kawasan | Badan Kelulusan Jenis | Kos Pemfailan Biasa | Status Jalur 6 GHz unit tersebut (April 2026) |
|---|---|---|---|
| Amerika Syarikat | FCC | $4,500 – $7,200 | Terbuka, saluran 320 MHz penuh |
| Kesatuan Eropah | CE / ETSI | $5,800 – $9,500 | Bersyarat, 6 GHz rendah sahaja |
| United Kingdom | Ofcom | $3,200 – $5,400 | Terbuka, 320 MHz penuh |
| Jepun | MIC | $6,800 – $11,000 | Menunggu kemas kini peraturan akhir |
| Korea Selatan | KCC / RRA | $4,900 – $7,600 | Terbuka dengan keperluan DFS |
| Brazil | Anatel | $7,500 – $12,500 | Terhad kepada sub-jalur 6 GHz |
| China | SRRC | $3,400 – $6,200 | Terbuka, jalur penuh |
Senarai Semakan Spesifikasi Sebelum Anda Menandatangani PO projektor ini
Bagi pasukan perolehan B2B, menjalankan SKU dwilokasi, cadangan kami ialah menjajarkan pemfailan FCC dahulu, kemudian mencerminkan laporan ujian ke dalam pemfailan CE. Pendekatan dokumen selari itu telah menjimatkan tiga hingga empat minggu daripada tetingkap pensijilan standard 14 hingga 22 minggu kami pada enam binaan projektor ini terakhir yang dihantar dari makmal Shenzhen DataMax.
Matematik dolar untuk pembeli B2C yang melayari rak Sony, Samsung, atau Hisense pada akhir 2026 akan dibaca secara berbeza: model WiFi 7 dalam projektor yang terletak bersebelahan dengan SKU WiFi 6E yang kelihatan serupa biasanya membawa premium $90 hingga $180 yang hanya muncul pada ujian throughput 1.5 Gbps, bukan pada main balik Netflix atau YouTube. Itulah sebabnya taklimat saluran runcit kami menekankan meletakkan WiFi 7 dalam projektor sebagai ciri pembuktian masa hadapan, bukan tuntutan prestasi masa kini.
Konteks Industri: Di Mana Kategori WiFi 7 dalam Projektor Mendarat Untuk Pembeli B2B
Setiap casis projektor tersebut memerlukan sekurang-kurangnya tiga antena untuk MIMO 2x2 sebenar ditambah strim spatial ketiga untuk pengagregatan MLO, dan satu lagi jika anda ingin kebersamaan Bluetooth tanpa desens. Penalaan antena sahaja menambah $2.40 hingga $3.80 seunit, tetapi kos tataletak jauh lebih tinggi apabila anda mengambil kira kerja semula plastik. Pada projektor laser UST, blok cermin lontaran terletak kira-kira 18 mm di atas PCB utama, yang menyesakkan zon peninggalan antena. Kami telah membazirkan 11 minggu masa perkakas pada satu projek klien kerana studio ID asal meletakkan slot ventilasi hiasan terus di atas radiator 5 GHz. Kesilapan mekanikal seperti itu adalah sebab paling biasa program SKU tergelincir daripada tarikh penghantaran S4 ke S1 berikutnya.
Soalan Lazim
Apakah peningkatan throughput sebenar WiFi 7 dalam projektor berbanding WiFi 6E dalam bilik sebenar?
Ujian lapangan merentasi 12 bilik kediaman dan 6 bilik komersial pada Mei 2026 menunjukkan peningkatan throughput purata sebanyak 18 hingga 22 peratus pada perkakasan WiFi 7 dalam projektor yang menjalankan mod MLO 2, berbanding peningkatan siling sebanyak 38 peratus pada bangku kawalan. Tuntutan pemasaran sebanyak 240 peratus menganggap empat strim spatial dan kehilangan paket sifar, yang tidak disampaikan oleh mana-mana ruang tamu Wi-Fi Alliance.
Berapakah kos set cip WiFi 7 dalam projektor pada 2026?
Harga kontrak pada MediaTek Filogic 380 berada pada $11.20 seunit untuk komitmen tahunan 50,000 unit sehingga Jun 2026, dengan harga spot antara $12.40 dan $13.60. Berbanding setara WiFi 6E pada $7.80, WiFi 7 dalam projektor menambah kira-kira $3.40 hingga $5.80 kos BOM sebelum kerja antena dan pelindung.
Bilakah Wi-Fi Alliance akan memuktamadkan spesifikasi yang menjejaskan WiFi 7 dalam projektor?
Spesifikasi EasyMesh R5 dijadualkan untuk diterbitkan pada November 2026, dan vendor firmware WiFi 7 dalam projektor yang kami kerjakan telah berkomitmen kepada tampung keserasian OTA dalam tempoh 90 hari selepas keluaran itu. Sebarang produk WiFi 7 dalam projektor yang dihantar sebelum Januari 2027 harus dianggap sebagai unit pra-spesifikasi akhir.
Apakah masa utama dan MOQ untuk binaan OEM WiFi 7 dalam projektor di DataMax?
Masa utama standard kami ialah 12 minggu dari PO ke ex-works Shenzhen, MOQ ialah 2,000 unit, dan dasar sampel ialah 5 unit pada $480 setiap satu, boleh dipulangkan terhadap pesanan pengeluaran pertama. Pembeli kontrak tahunan boleh mengunci harga merentasi semua suku 2026.
Patutkah projektor mudah alih 1080p menyertakan WiFi 7 dalam projektor sebagai standard pada 2026?
Tidak. Kami mengesyorkan WiFi 7 dalam projektor sebagai pilihan perkakasan sahaja pada mudah alih 1080p dengan harga borong di bawah $799, kerana premium BOM tidak pulih pada jalur runcit itu. Tunggu sehingga ASP set cip jatuh di bawah $9.50 pada akhir 2027 sebelum menjadikannya binaan standard.
Apabila pembeli OEM menilai, saluran paip 2026, pembingkaian jujur ialah unit tersebut masih merupakan cerita teknologi puncak corong, bukan keputusan perolehan. Reka bentuk rujukan MediaTek Filogic 380 yang kami nilai pada Mac 2026 hanya lulus pensijilan Wi-Fi Alliance lapan minggu lalu, dan firmware peringkat pengeluaran masih tidak menyokong keempat-empat mod MLO serentak. Jurang itulah sebabnya kami memberitahu rakan kongsi pengedar kami untuk merawat projektor ini sebagai bullet pemasaran dan bukan pembeza berfungsi untuk dua suku akan datang.
Peruncit dan pembeli B2C yang membaca helaian spesifikasi pada jadual perbandingan Sony, Samsung, atau Hisense hari ini kebanyakannya akan melihat projektor tersebut sebagai item baris yang menambah $50 hingga $120 pada harga rak runcit tanpa mengubah tingkah laku penstriman yang kelihatan. Sehingga Wi-Fi Alliance memuktamadkan spesifikasi EasyMesh R5 kemudian tahun ini, peningkatan throughput dunia sebenar berbanding reka bentuk WiFi 6E yang ditala dengan baik adalah lebih dekat kepada 18 peratus daripada nombor tajuk utama 240 peratus yang terus disebut oleh dek pemasaran Wi-Fi Alliance.
